Ebaõnn või mängus kellegi kolmanda käsi? Muangthong pistis rinda pea kolme penaltiga, Anieri tabamusest suurt kasu polnud (täpsustatud, lisatud tipphetked) (5)

Tai kõrgliigas jäi Henri Anieri koduklubi Muangthong United 1:2 alla Khon Kaen Unitedile. Seda aga vägagi küsitaval kombel: kümmekonna minuti jooksul vilistati Muangthongi kahjuks kolm penaltit. Ühe löömiseks lõpuks siiski ei läinud.

Muangthongi jaoks hakkasid asjad kiiva kiskuma juba avapoolajal, kui Khon Kaen Unitedi kasuks esimene penalti vilistati. VAR-i abiga nähti, et keskkaitsja Jesper Nyholm mängis palli käega ning kodumeeskond asus 11 meetri karistuslööki lööma. Penaltipunktile asunud Romulo Cabrali närvid aga vastu ei pidanud ning ründeäss põrutas palli taevasse.

Loetud minutid hiljem oli mees taaskord aktsioonis, kukkudes Muangthongi karistusalas uue penalti vääriliselt. Sel korral täpsust proovima läinud teine ründaja Ibson ei suutnud samuti palli Somporn Yosi selja taha saata.

Niisiis, ülla-ülla, paar minutit hiljem vilistati juba kolmas penalti, sest Muangthongi teine keskkaitsja Lucas Rocha õlg oli Cabrali jaoks liiga rammiv. VAR vaatas aga ka selle otsuse üle ning penalti löömiseks ikkagi ei läinud. Sellele vaatamata saadeti Rocha varakult duši alla. Mõned minutid hiljem läks võõrustajameeskond ka Cabrali väravast lõpuks juhtima.

Teist poolaega alustas reipamalt aga Muangthong ning 51. mänguminutil õnnestus täismängu teinud Henri Anieril üks värav tagasi lüüa. Lõppsõna jäi sellele vaatamata Cabralile, kes lõi pool tundi hiljem Khon Kaen Unitedi võiduvärava.

Eestlase koduklubi Muangthong United paikneb Tai kõrgliigas kuuendal positsioonil, olles kogunud 34 punkti. Tänane duellipartner jääb maha kolme silma ja kolme kohaga.