Eesti unistus purunes Mariboris (24)

Foto: Gertrud AlatareEesti tegi võõrsil Sloveenia vastu küll kannatliku mängu, kuid sellest ei piisanud - sloveenid kasutasid oma ühe võimaluse ära ning saatsid eestlased koju nukra kaotusega.

Kogu mängu vältel suhteliselt passiivselt, kuid kindlalt kaitses mänginud Eestil olid küll omad poolvõimalused, kuid ühtegi ära kasutada ei suudetud. Avapoolajal oli vastaste väravavahi Samir Handanovici ebakindluse ärakasutamisele lähedal Ats Purje, oma kauglöök oli Taijo Tenistel, kuid ühtegi palli Sloveenia võrku saata ei suudetud.

Teisel kolmveerandtunnil oli korra Konstantin Vassiljevi karistuslöögi järel hea šanss Karol Metsal, kuid enne seda olid sloveenid juba oma teed läinud - 63. minutil mängiti sööduga läbi Robert Beric ning kuigi Mets oli justkui olukorda kontrollimas, lasi 22-aastane kaitsemees palli klaarimise asemel Berici enda selja tagant välja ning üks-ühele olukorda ei suutnud enam päästa ka Mihkel Aksalu - 1:0 tähenda seda, et Sloveenia sai oma tahtmise.

Seni väga kaitsvalt mänginud Eesti lülitas küll mängu viimases faasis rünnakule rohkem jõude, kuid sellest ei piisanud - nii Ingemar Teever kui ka Siim Luts sekkusid mängu liiga hilja, et enam kohtumist mõjutada. 1:0 tähendas Sloveeniale pidu ning Eestile kurba kojusõitu - Sloveenia jõudis kolmandale kohale väga lähedale, Eesti jäi sellest aga palju kaugemale.

REKLAAM

Protokoll:

8. septembril kell 21.45 Mariboris

Sloveenia - Eesti 1:0 (0:0)
63. Robert Beric

Hoiatused: 52. Kevin Kampl - 20. Joel Lindpere, 53. Karol Mets
Pealtvaatajaid:
Peakohtunik
: Tasos Sidiropoulos
Abikohtunikud: Damianos Efthimiadis, Polychronis Kostaras
Neljas kohtunik: Christos Akrivos
Lisakohtunikud: Michael Koukoulakis, Stavros Tritsonis (kõik Kreeka)

Sloveenia: Samir Handanovic, Boštjan Cesar, Branko Ilic, Bojan Jokic, Andraž Struna, Jasmin Kurtic, Valter Birsa, Kevin Kampl, Rene Krhin (88. Rajko Rotman), Josip Ilicic (55. Zlatan Ljubijankic), Robert Beric (77. Dejan Lazarevic).
Varus: Nejc Vidmar, Jan Oblak, Luka Krajnc, Miral Samardžic, Nejc Skubic, Dalibor Stevanovic, Dejan Lazarevic, Andraž Kirm, Rajko Rotman, Nejc Pecnik, Zlatan Ljubijankic.

Eesti: Mihkel Aksalu, Artur Pikk, Ragnar Klavan, Enar Jääger, Taijo Teniste, Karol Mets, Joel Lindpere (84. Ingemar Teever), Konstantin Vassiljev, Ken Kallaste (88. Siim Luts), Ats Purje, Sergei Zenjov (46. Sander Puri).
Varus: Sergei Pareiko, Pavel Londak, Alo Bärengrub, Dmitri Kruglov, Markus Jürgenson, Gert Kams, Nikita Baranov, Ilja Antonov, Sander Puri, Siim Luts, Igor Subbotin, Ingemar Teever. 

Tabeliseis:

#   Võistkond M Vi K - La P
1. Inglismaa 8 8 0 0 26 - 3 24
2. Šveits 8 5 0 3 16 - 8 15
3. Sloveenia 8 4 0 4 15 - 10 12
4. Eesti 8 3 1 4 4 - 6 10
5. Leedu 8 3 0 5 6 - 14 9
6. San Marino 8 0 1 7 1 - 27 1

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

mets   •  
(2001:7d0:8400:6901:e5b.***)
imege vänta,Karol on selles süüdi,et eesti edasi ei saanud.
ime ise   •  
(2001:7d0:8612:1801:d80.***)
Karol on süüdi, et ründajad väravaid ei löö?????
Jaan   •  
(108.171.129.***)
Karol pole süüdi, et keskkaitse pallist mööda lööb. Karol pole süüdi, et üle kahe söödu ei suudeta täpselt anda. Karol pole süüdi, et stiiliks on palli huupi eemale peksmine.
Kert   •  
(146.255.183.***)
Nagu artikkli lõpus mainitud. Luts ja Teever lylitusid mängu liiga hilja! Varem oleks pidanud! Ja Zenjovist oli esimesest minutist näha, et ta ei mängi. Pekki kui närvi see Phersesson ajab.
aadu   •  
(90.190.116.***)
Karol sai lihtsalt valusa õppetunni, et pall lüüakse puhtaks..Ei ole teda mõtet süüdistada,et Eesti edasi ei saa.See võimalus kadus suure tõenäoliselt juba San Marino mängu.
mehed   •  
(82.131.30.***)
Eesti koondis tegi sümpaatse esituse , kuid jah kahjuks sai otsustavaks see viga. Mängupildiga olen ma rahul. Sellise meeskonna vastu nagu Sloveenia teha selline esitus on igati rahuldav.
mida te vingute   •  
(77.233.92.***)
Mängupildil pole viga. Selline ongi tase. See ei ole normaalne, et iga kord Serie A meeste vastu võitu nõutakse. Sloveenia vastu võit oleks olnud väga hea saavutus. Leedu vastu oleks pidanud mõlemad võitma ja sama muidugi kääbuse kohta. Eesti peabki endast tugevamatte vastu kaitsest lähtuvalt mängima. Sellega saadakse isegi enam-vähem korralikult hakkama. Loodame et järgmine valiksari on esile tõusnud mõni ründaja kes lööb oma klubis ja ka koondises väravaid. Aga praegu on tõsiasi et Zenjovi või Purje asemel ei ole paremat meest meil ette panna. Karoli vastu ei tasu ka ikka nii kuri olla. Vigadest õpitakse. NB! Tegu on tulevikus suht kindlalt sajaliste klubiga liitujaga. Long Live King Mets!
p87riit   •  
(213.219.67.***)
Metsa eksimus läheb meelest, kuid ründajad peaks küll peeglisse vaatama. 8 mänguga neli väravata on siiski vähe. Küllap saab seda paljude (Ojamaa, Anier...) mängupraktika vähesuse arvele panna. Võimalusi on ju mehed koduklubides saanud.
Aga 8 mänguga ise kuus lasta on väga hea tulemus, grupis paremuselt teine kaitsemeeskond (neist 6-st 3 saadi Šveitsilt). Pehrssoni kolmnurk Mets-Klavan-MisterX(ntJääger) töötab väga hästi. Tööle on saadud söödumäng ja on ka näha teatavat loovuse suurenemist (eeskätt Vassiljevi teene), kuid lihtsalt - kui ära ei löö, siis võitu ei tule.
Ja oodata, et me kogu aeg võidaks tugevaid jalgpallimaid (sh Sloveeria), on suht rumal. Poolenisti Eesti liiga mängijatest koosnev koondis on niigi head tööd tegemas. Selles, et klubid ja mängijad ei suuda end turustada ei ole küll Pehrssoni süü. Mitte, et ma rootslase fänboi oleks, ka tema saab koosa kui tarvis.
pallur   •  
(84.50.143.***)
Persson katsetab, mängupilt läheb iga aastaga järjest ilusamaks. Tasapisi saavutame selle, et 25 aasta pärast suudame kõiki võita. Seda muidugi juhul kui uued mehed peale ei tule..

Mulle jäi silma, et see pidev strateegiate ja paigutuste muutmine on viinud selleni, et mehed ei tunneta üldse oma asukohtasid. Peaks olema võimalik ka pimesi söötateades, et seal oodatakse sinu söötu aga reaalsus on see, et need lähevad 100% vastastele, või mängitakse end nurka või huupi ette.

Ühesõnaga aeg oleks need katysetused lõpetada. Muidu ok.
Tõnn   •  
(194.36.162.***)
kurat jalkat ei ole mõtet mängida kui väravaid ei löö. nii lihtne see ongi. siis ei oleks ka üks sisselastud värav katastroof. iga eesti värav on nagu maailma ime. see ei saa ju NII raske olla, kui oled profijalgpallur. värava löömine peaks olema normaalne?!
Pegen   •  
(83.176.3.***)
Metsa puhul jah, polegi nii kuri ta peale pigem rohkem mures, et kas ikka saab temast asja. Parem oleks, et saaks ja et õpiks vigadest!
Tõnn   •  
(194.36.162.***)
nojah, tal on pall jala ees ja ta ei löö ära, sellist asja on raske andestada, aga ei tasu jalgpallurina veel maha kanda.
munn   •  
(213.219.120.***)
KAROL on süüüüüdi noob selline tema pärast eesti VÕIBOLLA EI SA EM ile
munn   •  
(213.219.120.***)
KAROL EI OLE SÜÜDI.PALUN VABANDUST.AUGUSTIS
MUNNNAND   •  
(213.219.120.***)
ÖI9PP.LP9JM OI KAROL IKKAGI ON SÜÜDI PALJU ÕNNE AUGUSTIS
ülo   •  
(213.219.120.***)
ülo
Tõnn   •  
(194.36.162.***)
muidugi mets süüdi krt! a kõik on süüdi terve tiim väravaid ei löö 11 peale!
tuuts   •  
(2.150.16.***)
Leian, et Eesti koondis on m2ng-m2ngult j2rjest parem ja tugevam. Kohati oli n2ha ka ryndetegevust ja s88dum2ngu - kyll kohati 8nnega pooleks - aga siiski. Ma ei saa aru, mida te s8imate seda Pherssonit. Eesti koondis pole kunagi kaitses nii kindel olnud, kui nad seda praegu on. Eesti on andnud p8hjuse vaadata nende m2nge j2rjest suurema huvi ja eesekindlusega,olenemata sellest, kes vastas on. Igas m2ngus antakse endast 110% (m8ningate eranditega individuaalselt). Zenjovil oli v2ga kehva p2ev, seda oli algusest peale n2ha aga muidu tegi koondis k8vasti t88d ja andis Soleveeniale korraliku lahingu. Super m2ng meie poiste poolt! Kui Anier ka nyyd ometi m2nguaega saama hakkaks, oleks meil yks puhas ryndaja ka olemas, kes ehk 2ra suudab lyya. Purje pole ju puhas ryndaja ja maailmaimet sealt oodata ei ole. Aksalu on tubli, teeb j2rjest paremaid esitusi, seda t2nu tugevale konkurentsile meeskonnasiseselt.
Mida tahaks aga Eesti riigilt ja jalgpalliliidult n2ha on samasugune k2itumine nagu Islandil. Hea lugemine lingina all:

http://www.espnfc.com/team/iceland/470/blog/post/2599399/secret-behind-iceland-euro-2016-qualification

Miks me ei toeta noori sportlasi sellisel m22ral? Pigem jagame selle raha kuskile mujale?! Noortesse peab investeerima!!!! Eesti spordil on tulevikku, kui 8igesti talitada!
Tõnn   •  
(194.36.162.***)
kõrini nendest 0-mängude analüüsidest. pole tulemust, pole analüüsi.
abc   •  
(217.71.46.***)
Jalgadel on midagi enamat kui väravate löömine!
abc   •  
(217.71.46.***)
Jalgpall***
minge perzonisse!   •  
(84.52.25.***)
Suur ja Võimas EESTI
alistab euro käbikuid - Englandi ja Swissi!
ps Sampust kõigile!
Jooksen tellima piletid Frantuzmaale!)))
abc-le   •  
(176.46.103.***)
Sae kaeru, mis mõtet on jalgpallil kui väravaid ei löö! Et mängime aga edasi "ilusat" ilma väravateta jalkat ähh? Võtaks väravad üldse platsilt ära, kõksiks niisama! Või jätaks ikka Eesti poolele alles, sest meile ju tahetakse lüüa.
sport v8idab   •  
(2.150.16.***)
Mida te oodate Eesti koondiselt??? MM-tiitlit??? Mul on hea meel ,et me oleme v2hemalt v8itlusvalmis ja anname korraliku vastulahingu igale vastasele. Kui sa leiad, et m8ttetu on see koondise m2ng, siis miks sa yldse neid vaatad ja siin kommenteerid? Mine joo kuskil poe taga 8lut parem, sest Eesti ju ei l88 nii palju v2ravaid kui sina seda sooviks. Haige on see osa Eesti rahvast, kes ei suuda oma inimesi toetada, vaid igal v8imalusel hoopis mutta s8tkub. Olge m8istlikud ykskord ometi. Igal siinoleval kritiseerijal on v8imalus t8estada, et nad suudavad paremini. Andke minna, tahaks n2ha paljud teist 3-4st liigast kaugemale j8uavad....

Sisene
FC FLORA EDURIVI
Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale
PREMIUM LIIGA
PÕNEVAT
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK