Kaks väravat kahe minuti jooksul ei päästnud neidude U19 koondist Balti turniiril viimasest kohast (0)

Kristina Teern. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti neidude U19 koondis jäi Balti turniiril viimaseks, kolmandaks, kuigi ründaja Kristina Teern lõi täna Leedule kahe minuti jooksul kaks väravat.

Turniiri võõrustaja Leedu oli Lätile kaotanud 0:6, Eesti oli teinud Lätiga 1:1 viigi. Täna tabas Eesti esimese viie minuti jooksul kaugelt kaks korda latti, aga skoori avas esimese poolaja keskel kauglöögist leedulanna Ema Kriauciunaite.

Seejärel skooris kaheminutilise vahega (30. ja 32. minutil) kaks korda Teern. Ta realiseeris kõigepealt Helina Tarkmeele hea eeltöö ja siis Katrin Kirpu teenitud penalti.

Eesti 2:1 eduseis kestis 70. minutini, aga lõpuks võitis Leedu 3:2. Kriauciunaite sai tänu osavale triblingule ja oma teisele heale kauglöögile kirja kübaratriki.

"Enim jääb kripeldama mõru viik Läti vastu – kuigi paberil on nad Leedust tugevam võistkond, oli meil selles kohtumises palju häid võimalusi ja kontroll mängu üle. Leedu mängus oli väravavõimalusi meeletult, aga tasakaal veidi rohkem paigast ära ja vastane kasutas üleminekuid meie vastu ära," kommenteeris Eesti peatreener Taavi Midenbritt jalgpall.ee-le.

Midenbriti jaoks oli tegu esimeste ametlike kohtumistega neidude U19 koondise peatreenerina. "Meil on küll varasemalt olnud ühiseid treeninguid, aga mitmepäevane laager oli esmakordne. Tänaseks on esimesed ühised sammud tehtud. Kiidan väga tüdrukuid – kõik olid laagris väga tublid! Tulemusest tuleb üle olla ja usun, et meie mängupildil on pinda, millele edasist üles ehitada," võttis Midenbritt esimese kogunemise kokku.