Kaotus Flora noortele sai saatuslikuks: Tulevik lõpetas Kristaliga lepingu, asendus tuleb mängijate seast (20)

Kristali jaoks jäi viimaseks mänguks eilne 3:7 kaotus Flora U21-le. Foto: Brit Maria Tael

Viljandi Tulevik lõpetas pärast eilset 3:7 kaotust Flora U21 vastu vastastikuse kokkuleppe alusel koostöö esindusmeeskonna peatreeneri Marko Kristaliga. Tema töö võtab täiskohaga üle klubi senine spordidirektor ja mängija Sander Post.

Klubi president Raiko Mutle ütles kokkulepet kommenteerides, et see  tehti mõlemalt poolt raske südamega, ent arvestades kujunenud olukorda ei näinud kumbki osapool võimalust koostööd jätkata.

"Kõigile on tänaseks selge, sealhulgas meie poolehoidjatele, et me ei ole kõrgliiga esimeses mänguringis esinenud võimetekohaselt. Hellitada lootust tulemuste iseeneslikuks paranemiseks praeguses olukorras ei ole aga alust. Probleemide allika otsimine on klubis kestnud juba pikemat
aega ning selleni jõudmine ei ole olnud kerge. Eilse kaotuse järel karikasarjas istusime Markoga laua taha ning leidsime peale põhjalikku arutelu ühiselt, et peame tegema kardinaalsed muudatused," sõnas Mutle.

Mutle kinnitusel jättis Marko Kristal hoolimata lühikeseks jäänud ametiajast klubisse oma jälje ja mitmeid kogemusi, mida Tuleviku treenerid edaspidi kasutama jäävad. Samuti rõhutas ta, et Marko Kristalile ei heideta ette ainuisikulist süüd kehvades tulemustes. "Meie  klubi stiil ei ole kergekäeliselt või peale mõnda häirivat kaotust peatreenerit vahetada. Seda kinnitab meie ajalugu," kõneles ta. "Tunnetan klubijuhina selget kaasvastutust kujunenud situatsiooni eest.
Meie vastastikused ootused ning nägemus klubi ja selle esindusvõistkonna arengust on osutunud erinevamaks, kui algselt eeldasime ning samas oli Marko töö pärsitud mitmete temast mittesõltuvate asjaolude tõttu. Kinnitan, et läheme lahku rahumeelselt ning vastastikuste pretensioonideta."

REKLAAM

Marko Kristal nõustus presidendiga. "Arutelus klubijuhiga jõudsime ühisele arusaamale, et olukorra parandamiseks on praeguses seisus parim, kui astun kõrvale," ütles ta ning lisas, et ehkki amatöörvõistkonna treenimise kogemus ei olnud talle Viljandisse tulles uus, leidis ta end
siin ometi situatsioonist, mille lahendamiseks tal võti puudus.

"Jään Viljandi Tuleviku tegemisi suure poolehoiuga jälgima ning soovin uuele peatreenerile edu ja kindlameelsust. Meeskonnas on sisu ja usun, et uus treener toob mehed august välja,“ lausus Kristal.

Uueks peatreeneriks saab Marko Kristali asemel klubi võtmemängija ning spordidirektor, peatreeneri kohuseid ka enne Kristali saabumist täitnud Sander Post. Kuni vigastatud põhikoosseisumängijate paranemiseni jookseb Post siiski ka mängijana väljakule, mängijaterivi taastumise järel aga pühendub sajaprotsendiliselt peatreeneritööle.

"Annan endast kõik, sest see on minu koduklubi," kommenteeris uus peatreener Sander Post lakooniliselt. "Tänan klubi juhte usalduse ja Markot nähtud vaeva eest. Olen kindel, et tuleme raskest olukorrast auga välja ja naaseme sellest võitlusest tugevamana. Klubi poolehoidjatele
soovin aga üht – olge kannatlikud ja ärge jätke meie poisse oma toetuseta! Me võitleme edasi."

Seoses treenerivahetusega leiab klubisüsteemis aset mitmeid muidki ametikohtade muudatusi, millest klubi teavitab avalikkust lähiajal.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Marko   •  
(188.238.83.***)
Kristal küll süüdi pole, klounisats see VT
VILJANDII   •  
(2001:7d0:8a3a:1280:140.***)
Kle Marko tõmba nahk tagasi ja laku oma õlut tugitoolis edasi ;)
Jgf   •  
(146.255.180.***)
Tulevik toimib õigesti et ei hoia terve hooaeg treenerit pukis vaid hakkab asja lahendama kohe pm hooaja alguses. Pärnu oleks pidanud eelmine a sama tegema. Kristalil polnud lihtsalt materjali kellega oma asju ellu viia.
Madis   •  
(82.131.39.***)
Ma arvan ka nii ,et Marko ole palun vait ja harrasta tennist.
Vambola   •  
(2001:7d0:8a13:6480:25d.***)
Marko..... Kristal oled see sina?
Marko   •  
(84.248.84.***)
Tra te ohite...Asmer olen!
Poolehoidja   •  
(37.157.111.***)
Milles Kristal süüdi on? Kui materjali ei ole, siis ei saa ju treenerit süüdistada. Kas mängijaid sai Kristal valida? Kas ta sai oma äranägemise järgi ka kedagi ise sisse osta?Vaadake mängijatele otsa ja süüdistage neid.
!   •  
(37.157.110.***)
Kas keegi klubist on treenerit süüdistanud?! No ei sobinud tema käekiri siia ja nii ongi. Jah, kvaliteetsem treener oleks vast selles keskkonnas ka suutnud. Tema mitte. Teed läksid lahku ja tööd tehakse edasi. Klubi reageeris ja kohe. Müts maha!
to eelmine   •  
(90.190.254.***)
loll oled või! Marko Kristal lasti lahti sest tulemust ei tulnud. Loe seda mulgiputru, mis see klubi on kirjutanud.
Aadu   •  
(85.29.241.***)
Klubi otsus, teevad, mis tahavad. Tuleb tunnistada, et tulemusi ei ole ju olnud. See, et klubi proovib midagi muuta on ju mõistlik.

.. ja Kristal on suur poiss, saab üle.
Mmm   •  
(37.157.110.***)
Kust otsast loed välja, et otsus tehti ainult tulemuste põhjal? Meeskonna esitused (just lõpus) olenemata komplekteeritusest oli sisutud, midagi mis Lilleverega vähemalt olemas oli. Koosseis on küll hõre aga seda potensiaali pole välja suudetud pigistada.
Parem kui Hurt   •  
(85.76.33.***)
Kristal ei saa hakkama klubides kus puudub materjal, et eestigi tipu tasemel tegija olla! Miks? Marko ei ole olnud noorte treener ja materjal mis tal Tartus ja Viljandis oli ei ole tema teema, Maku saab hakkama eesti parimate juhendamisega nagu Levadias oli, aga kahjuks tipp treenerit Temast vist ei tule, Reim ja ka Prins on olnud nats nagu paremad Rüütli järeltulijad...
to mmm   •  
(90.190.254.***)
«Kõigile on tänaseks selge, sealhulgas meie poolehoidjatele, et me ei ole kõrgliiga esimeses mänguringis esinenud võimetekohaselt. Hellitada lootust tulemuste iseeneslikuks paranemiseks praeguses olukorras ei ole aga alust. Probleemide allika otsimine on klubis kestnud juba pikemat aega ning selleni jõudmine ei ole olnud kerge. Eilse kaotuse järel karikasarjas istusime Markoga laua taha ning leidsime peale põhjalikku arutelu ühiselt, et peame tegema kardinaalsed muudatused,» selgitas peatreeneri vahetust klubi president.
Eelmisele   •  
(37.157.110.***)
"Meie klubi stiil ei ole kergekäeliselt või peale mõnda häirivat kaotust peatreenerit vahetada." -...-
"Meie vastastikused ootused ning nägemus klubi ja selle esindusvõistkonna ARENGUST on osutunud erinevamaks, kui algselt eeldasime" -...-
to eelmine   •  
(90.190.254.***)
Probleemide allika otsimine on klubis kestnud juba pikemat aega ning selleni jõudmine ei ole olnud kerge.

Tõlgin siis ära ka - probleemi allikas selgus oli Kristal ja häirivate kaotuste juures me ei suutnud oma vale otsust tunnistada tema palkamisega aga oleme stiilsed.

Tegelikult see kuidas vahetati Lillekas näitab kogu klubi juhtide palet.
No kas Te siis tõesti ei teadnud, kes on Marko Kristal.
tarkurid koos rsk   •  
(85.29.214.***)
Tulemusi polnud? Polnud. Mängupilti polnud? Polnud. Klubi juht tunnistab ka oma vastutust tekkinud olukorra eest? Tunnistab. Mida te tarkpead ootasite siis? Et lastakse edasi nagu Vaprus Leloviga et hambad ristis ja närvidläbi trenku sõimu saatel otse põhja? Selge ju et muudatusi oli vaja ja kui meeskond ja treener pole üks organism siis ma ütleks küll et reageeriti mõistlikult ja õigel hetkel. Praegu on variant hooaeg päästa. Peale teist ringi seda enam tõen poleks olnd.
Postil on mudugi gigantlik tükk pirukat järada nüüd...
Lillevere koha pealt hoidke suu päris kinni kui ei tea millest räägite. Mees astus ise kõrvale ja on tänaseni klubis austatud mees. Ma ei imestaks kui ta oleks varsti tagasi mingis ametis klubi juures. Tribüünidel on teda viimasel ajal väga aktiivselt näha olnud Viljandis.
Kristal on okei vana. Aga talle on vaja profisatsi. Loodan et leia endale uue klubi. Mehel on Eesti vutile veel anda küll ja veel.
H   •  
(146.255.183.***)
Odavam on üleval pidada Posti, kes saab vajadusel ka ise väljakule minna. Kristalit nkn selle materjaliga klubis tolku polnud. Noortesse ja arengusse peab suhtuma pisut teisiti kui juba parimas eas palluritesse.

Post teeb kindlasti vähemalt sama või parema tulemuse kui Kristal ning klubi hoiab seejuures hulga raha kokku.

Ehk saab suvel mõne asise täiendusegi Kristali asemel sama palga eest sisse tuua, mine sa tea!
Marks   •  
(146.255.181.***)
Tasane on
Nii   •  
(108.171.129.***)
Täiendama oleka pidanud juba kevadel. Arvati, et toovad kõva treeneri, kes on suuteline kehva materiali heaks vormima. Ei ole võimalik. Post oli ise ka karikamängus vilets.
ah?   •  
(85.253.200.***)
Mingid naljakommentaatorid siin suuresti koos:

Kristal suutis Tammekas ja Levadias suurepärast tööd teha! Mõlemas klubis SUUREPÄRAST tööd. See, et Viljnadi tal minna lasi - see on klubi otsus ja kahju, et seal rumalad asjapulgad, kes asja ei jaga. Mujalt nad nii head treenerit ei saa.

Sisene
MM JÄTKUB
Kuigi Hollandi turniir
PÕNEV JA OLULINE LUGEMINE
KATARI MM
VAR JA VOR
Tund aega tulevaste videokohtunike seltsis ehk Oh kuidas küll nad uuel hooajal hakkama saavad?
JANURUBRIIK
Suur õllejaht Katari MM-il. Kust õlut saab, palju maksab ja kes seda joob?
JUTUD ELUST JA JALGPALLIST
Pikk ette (ja MM-ile) | Aivar Pohlak Katarist, kultuurist, lendamisest, enesearengust, rünnakutest: mul on mõjukaid vaenlaseid
KODUMAINE VUTT
Pikem paus läbi, tule Soccernet.ee fänniturniirile! MIND Media teeb otseülekande
MM-PÄEVIK
OTSE KATLAST
Pikk ette (ja MM-ile) | Katarist eluga tagasi: Argentina fännid lõid metroo kõlama, lösutav Infantino tülgastas
PIKK ETTE
RISTNURK
SOCCERNET TV
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
36
31
4
1
94:21
97
2.
Tallinna FCI Levadia
36
24
7
5
74:25
79
3.
Paide Linnameeskond
36
19
8
9
84:37
65
4.
Nõmme Kalju FC
36
19
8
9
59:30
65
5.
FC Kuressaare
36
13
11
12
49:51
50
6.
Tartu JK Tammeka
36
10
9
17
38:57
39
7.
JK Narva Trans
36
10
8
18
43:58
38
8.
JK Tallinna Kalev
36
10
5
21
42:92
35
9.
Tallinna JK Legion
36
6
8
22
34:82
22
10.
Pärnu JK Vaprus
36
3
2
31
32:96
11
https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11