LOE JÄRELE! Lugejate küsimustele vastanud Mattias Käit: minu pikaajaline unistus on mängida Bundesligas (3)

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käit vastas pühapäeva õhtul Soccernet.ee lugejate küsimustele,  mis puudutasid pea kõiki teemasid.

Selgeks said nii Käidi lemmiktoit kui -raamat. Muidugi pidi ta vastama ka valusamatele teemadele, kui meelde tuletati mullu suvel Mainzis tulnud 0:8 kaotust Saksamaa koondisele.

Koroonaviiruse tõttu Eestisse põiganud Käit pidi rääkima ka eraelust - näiteks on 24 tunnine autosõit oluliselt keerulisem üle elada kui 90 minutit vutiväljakul.

Soccernet.ee-le antud intervjuu:

Kuidas kulgesid sinu talvine treeningperiood ja hooaja teise poole esimesed mängud?
See möödus hästi. Klubiga käisime kaks nädalat Horvaatias treeninglaagris, kus mängisime mitu mängu, aga kahjuks pidin tagareie vigastuse tõttu mõned vahele jätma. Tegelikult oli see rohkem ennetus, et tagareiele tõsist vigastust ei tekitaks. Teise poole viiest esimesest mängust sain ma ühes mängus 60 minutit ja need jäid ka minu ainsaks. Ülejäänud neljas mängus olin ma siis kas pingil või üldse tribüünil.

Kui suur konkurents sinu positsioonil on?
Poolkaitses on meil kõige suurem konkurents. Kokku on rivis praegu kaheksa mängijat, lisaks üks mees vigastatud. See tähendab, et trennides on vaja anda endast maksimum.

Millal Sloveenias olukord hulluks läks ja mis pärast seda saama hakkas?
Sloveenias hakkas hulluks minema selle nädala alguses. Poodides pidi käima ühekordsete kinnastega ja turvamees kontrollis poes külastajate arvu. Kui nädala alguses olid veel poeletid täis, siis neljapäevaks liha ja sügavkülmutatud tooted otsas.

Enda päevad sisustasin ma tüdruku ja koeraga pikkasid jalutuskäike tehes. Tegin kodus iseseisvalt trenni ning loomulikult sai palju Playstationit mängitud ja Netflixi vaadatud. Proovisime ka uusi retsepte.

Millal võtsite vastu otsuse Sloveeniast koju Eestisse tulla ja kuidas tagasisõit läks?
Otsuse võtsime vastu kolmapäeval, kui saime teada, et Saksamaalt saame laevaga Lätti ning sealt autoga Eestisse. See tundus meie jaoks sobiv plaan. Kolmapäeval sõitsime autoga Ljubljanast 1200 kilomeetrit Sassnitzi, 24 tundi olime laevas ja jõudsime Riiga kell 23.30. Tallinnas olime kell 5.30 hommikul.