Luup peale | Lohakas esitus ajas Henni marru, aga Trans ei suutnud Florat ära karistada (galerii!) (1)

FC Flora kohtumine Narva Transi vastu. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 32. voorus saavutas liider FC Flora oma selle hooaja 26. võidu, kui alistas A. Le Coq Arenale kogunenud mõnesaja pealtvaataja ees Narva Transi 1:0.

Läbinisti unustamisväärsele esimesele poolajale järgnes hoopis hoogsam ja avatum teine, kus Flora oma kõrgema meisterlikkuse maksma pani, ent seejuures ka Transi meeskonnale mitmeid lootustandvaid momente võimaldas.

Kohtumise ainus värav sündis 54. minutil, kui Vlasi Sinjavski tegi keskväljal vaheltlõike ja viis meeskonna kiirrünnakule. Erik Sorga lasi Sinjavski söödu vasakule äärele targalt jala alt läbi, tekitades Ainsalule rohkelt ruumi. Poolkaitsja silmas, et Transi väravavaht Marko Meerits oli väravast veidi välja liikunud, ja tõstis palli siseküljega tagumise posti kõrvalt võrku. Väga kaunis tabamus!

Kuus minutit hiljem avanes Transil soodne võimalus viigistada, kui esmalt pääses teravalt löögile Eric McWoods ja siis Eduard Golovljov, ent esimese soorituse tõrjus Matvei Igonen ja teine läks mööda. 75. minutil oli hiilgav šanss Erik Sorgal, aga Meerits tegi supertõrje.

Kohtumise lõpusirge pani Flora peatreeneri Jürgen Henni korduvalt käsi laiutama, vahetuspinki prõmmima, mängijate peale kõva häält tegema, neile pidevalt korraldust "Hoia! Hoia!" karjuma ning vihase siili kombel turtsuma ja kahisema, ent Transil ei jagunud kvaliteeti lohaka Flora karistamiseks. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Lühihinnangud Flora koondislastele

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid avalikustas nädala alguses rivistuse Valgevene ja Saksamaa vastu peetavateks EM-valikmängudeks. Meeskonda kuulub koguni 10 FC Flora mängijat. Anname järgnevalt nende tänasele esitusele lühihinnangud.

Matvei Igonen – kindel nii käe kui ka jalaga. Gert Kams – tavapärane kõrge tase, liiga parim paremkaitsja. Märten Kuusk – sai puhkust (ja andis pikalt vigastuspausilt naasvale Enar Jäägerile mängupraktikat). Konstantin Vassiljev – ei domineerinud väljakut, aga paar-kolm kaunist söötu ikka andis. Vladislav Kreida – mängu algfaasis paar tehnilist praaki, seejärel parem.

Vlasi Sinjavski – resultatiivne sööt Ainsalule, aga suures plaanis liialt ettearvatav, hooaja alguses nähtud teravust pole. Martin Miller – ei kuulunud koosseisu. Frank Liivak – sekkus vahetusest, hästi sekkus. Mihkel Ainsalu – lõi kauni värava, muidu okei. Erik Sorga – raiskas 75. minutil hiilgava võimaluse, sai Flora peatreenerilt Jürgen Hennult paaril korral kõvasti pragada.

2. Esimese poolaja kokkuvõte

"Väravat ei näinud, mängu ka mitte," võtsid esimesed 45 minutit kokku ERR-i kommentaatorid. Tabavalt öeldud!

3. Lepiku naasmine

Poolteist kuud kestnud vigastuspausi järel käis Flora ridades täna platsil ründaja Mark Anders Lepik, kes sekkus 82. minutil Erik Sorga asemel. Kui Lepik viimati vigastuspausilt naasis, oli tema mõju tohutu, sest ta lõi Euroopa liiga esimese eelringi avamängus Niši Radnicki vastu väga tähtsa värava.

Seekord ta Transi vastu sama ei teinud, aga suures plaanis on tema naasmine Flora ja Hennu jaoks väga hea ja tähtis uudis, sest Sorga vajab nii vahetust kui ka konkurentsi.

4. Mängu parim – Mihkel Ainsalu

Suures plaanis ilmetust kohtumisest on keeruline kedagi esile tõsta, sestap pälvib tunnustuse väga kauni ja tehniliselt meisterliku värava löönud Flora poolkaitsja.

Tallinna FC Flora - Narva JK Trans 1:0 (0:0)