Luup peale | Paide demonstreeris halastamatut efektiivsust ning on Tammekale näitamas tagatulesid (vaata galeriid!) (0)

Paide Linnameeskond jätkas oivalist hooaja algust, kui teisipäeva õhtul alistati Sepa staadionil teise poolaja väravatest 3:0 Tartu Tammeka.

Üsnagi kinnisel avapoolajal olid paremad võimalused Tammekal, kes tabas korra ka peaga latti. Teisel poolajal karistas Kevin Kauber kahel korral individuaalse kvaliteediga tekkinud ruumi ära, lõi kaks väravat, millele Henri Välja lisas üleminutitel veel ühe. Seega sai Paide neljast mängust kolmanda võidu, mis annab neile tabelis jätkuvalt kolmanda koha. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Paide ei vajanud seekord palju

Kui nädalavahetuse 2:0 võidumängus Tallinna Kalevi üle võis Paide toetajatele ja treeneripingile tuska valmistada kehv realiseerimine, siis täna sellest rääkida ei saa. Ühelt poolt seetõttu, et Paidele lihtsalt tekkis vähe võimalusi. Näiteks esimesel poolajal oli Paidel vaid üks korralik šanss, kui Andre Frolovi pealöögile sai alumisest nurgast käe vahele Karl Johan Pechter.

Riietusruumist naastes muutus paar kraadi kangemaks ka Paide rünnakuosakonna tegevus ning tekitatud võimaluste lahendamisel näitas Kevin Kauber meistriklassi. 62. minutil virutas ta terava nurga alt palli lati alla, 82. minutil mängis ta enne palli võrku saatmist elegantselt üle Kevin Aloe. Oli näha, et pall sobis Walesi ja Sloveenia kõrgliiga kogemustega mängija jalale. Ka Välja üleminutite tabamus oli kiiduväärt.

2. Prosa jäi ea- ja saatusekaaslase valvatava värava ees hätta

Oli aasta 2012, kui nii Albert Prosa kui Mait Toom pühkisid heade mõtete linna tolmu jalge alt ja jätkasid karjääri Tallinna Floras. Prosa liikus uutele jahimaadele 2016. aasta keskel, Toom jäi sinna veel kuni eelmise aasta sügiseni.

Täna läksid vanad meeskonnakaaslased Sepa kunstmurul taas kokku. Kui Paide suvine edurivitäiendus Kauber paistab olevat tippvormis, siis Prosa, nagu ta mainis ka pärast teise vooru mängu Viljandi Tulevikuga, on veel veidi toores. Täna lõi ta avapoolajal kastis vabana olles pallist sisuliselt mööda ning ülejäänud mängu vältel õnnestus Paide keskkaitsjatel hoida seitsmekordne koondislane vaiksena. Toom ise sai särada kindla mängu ning tugeva tõrjega Kevin Andersoni pealöögi vastu.

Albert Prosal (keskel) ei õnnestunud Mait Toomi kaitstavasse väravasse palli lüüa. Foto: Liisi Troska

3. Tammekal on põhjust õnnejumalat kiruda

Paide hiilgava realiseerimise kõrval võib Tammeka teatavat "süüd" riputada ka fortuuna kaela. Tammeka enda poolelt tabas avapoolajal Frankline Okoye peaga latti ning kohtumise teises pooles Patrick Genro Veelma posti. Veelgi õnnetuma sündmuse tagajärjel sündis Kauberi avavärav, kui hiljem pingile vahetatud Anderson väljaku kõrval arstiabi sai ning Paide kasutas arvulise ülekaalu koheselt ära.

4. Tammekat ähvardab kole punktipõud

Tammeka on viimase paari päeva jooksul pidanud leppima kahe kolmeväravalise kaotusega ning edasised mängud midagi hõlpsamat neile ei ennusta. Tänasele järgnevad mängud Tallinna Levadia, Nõmme Kalju, Narva Transiga ning karikasarja raames taaskord Kaljuga. Paidet ootab aga juba laupäeval ees lahing Narva Transiga - meeskonnaga, kes ennustuste kohaselt on Vjatšeslav Zahovaiko hoolealuste suurim konkurent neljandale tabelireale.

5. Igavesed tabelinaabrid on tänavu teineteisest eemale kolimas

2016. aastal lõpetas Paide Premium liiga hooaja kuuenda kohaga, edestades Tammekat seitsme silmaga. Aasta hiljem olid kohad samad, kuid Paide edu vaid üks punkt. Eelmisel aastal suutis Paide tugeva lõpuga Tammekast taas mööduda ning noppida kahepunktilise eduga viies koht.

Vähemalt esimese nelja vooru põhjal paistavad tänavu olevat tabelinaabrid teineteisest lahku kolimas. Paide edu Tammeka ees on juba viis punkti ja vaadates meeskondade lähituleviku graafikut, siis suve alguseks võib lõhe juba küllaltki püüdmatuks käriseda. Siiski tuleb tõdeda, et otseselt tänase mängupildi poolest ei saa Tammeka ja Paide kvaliteedivahet viie punkti ja kolme värava vääriliseks pidada.

6. Koša oodatud tulemust juubelikingituseks ei saanud

Kohtumise eel õnnitleti 70. sünnipäeva puhul Tammeka legendaarset füsioterapeuti Vladimir "Koša" Heerikut, kellele kingiti ka temanimeline Tammeka särk. Kuigi mäng ise oli üpris võrdne ja tuline, siis lõpptulemus jätab Košale mõru maigu suhu.

7. Mängu parim - Kevin Kauber

Nagu ennist juba mainitud, osutusid 23-aastase ründaja realiseerimisoskused mängu otsustavaks elemendiks. Kui talle tekkinud olukorrad välja arvata, suutsid meeskonnad ülejäänud mängu jooksul häid võimalusi tekitada peamiselt vaid standardolukordadest.

Kevin Kauber. Foto: Liisi Troska