Vaata järele: Kaotusseisu välkkiirelt eduks pööranud Kuressaare hoiab Premium liiga unistust elus (0)

Esiliiga tänases telemängus alistas teise poolaja alguses kaotusseisu jäänud FC Kuressaare võõrsil Tallinna Kalevi 2:1.

Oma tänavuses seitsmendas Kalevi eest peetud liigamängus juba 12. värava löönud Andre Järva viis võõrustajad 52. minutil juhtima. Võõrustajate eduseis püsis tablool vaid neli minutit, kuniks Margus Rajaver viigivärava lõi. Kulus veel neli minutit ning Kuressaare mängumees Mario Stern lõi lõppskooriks 1:2.

Endiselt viiendal kohal olev Kuressaare tõusis tabelis Kalevist punkti kaugusele. Esiliigas liidrikohal olev Maardu Linnameeskond edestab Kalevit viie silma, Maardust punkti kaugusel on omakorda Rakvere Tarvas.

24. augustil kell 18.30 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev - FC Kuressaare 1:2 (0:0)
52. Andre Järva - 56. Margus Rajaver, 60. Mario Stern

Hoiatused:  90+2. Andre Järva - 30. Maarek Suursaar
Mänguolud: +17, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 200
Peakohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Lauri Salei, Artur Telling

Kalev: Karl Andre Vallner, Hans Joosep Tammerik, Ando Hausenberg, Hans-Kristjan Hansberg, Innar Paal, Tauno Mõttus (46. Alex Sander Sepp), Alger Džumadil (85. Samuel Vard), Randy Padar (70. Kaspar Tilga), Juhan Lilleorg (79. Freddie Heinmaa), Artur Makarov, Andre Järva.
Varus: Samuel Vard, Daniil Savitski, Henrik Sepp, Kaspar Tilga, Freddie Heinmaa, Alex Sander Sepp.

Kure: Enri Nurmik, Urmas Rajaver, Sander Viira, Mario Pruul, Reio Alt (46. Karmo Paju), Sander Seeman, Margus Rajaver, Elari Valmas (25. Maarek Suursaar; 80. Reiko Mäeorg), Sander Laht, Eerik Poopuu, Mario Stern (62. Tõnis Koppel).
Varus: Maarek Suursaar, Karmo Paju, Tõnis Koppel, Reiko Mäeorg.

Mängueelsed kommentaarid:

Kalevi peatreener Marko Pärnpuu: "Kuressaare vastu peame oma mängu neile peale suruma, ei tohi neile võimalusi kinkida, sest nad realiseerivad hästi. Oleme mänguks valmis."

Innar Paal: "Eelmisest mängust saime positiivse tulemuse, üritame sama uuesti korrata."

Kuressaare juhendaja Martti Pukk: "Eelmine mäng Kalevi vastu õnnestus meil väga hästi ja proovime sama korrata."

Tõnis Koppel: "Kalevil on korralik meeskond ja meid ootab ees kõva lahing. Punktide saamiseks peame kaitses väga distsiplineeritult mängima ja omad võimalused ees ära realiseerima."