Paide andis Tulevikule pool tundi armu ja siis vajutati täisgaas sisse (0)

Eelmises voorus Nõmme Kaljule 0:3 kaotanud Paide Linnameeskond tegi korraliku vigade paranduse, kui sama seisuga ise Viljandi Tulevik alistati.

Algkoosseisudes pakkusid mõlemad meeskonnad üllatusi - Paide rohkem, Viljandi vähem. Tulevikul oli taas algkoosseisus Karl-Romet Nõmm, kes vahepeal varuväravavahiks oli. Paide jättis aga pingile Michael Lilanderi, Ander Ott Valge ja Henri Hansoni, üldse oli puudu vigastusega maadlev Pavel Dõmov.

Mängu esimesed minutid kuulusid Tulevikule, aga see osutus petlikuks. Seejärel avanes järjepanu võimalusi Yann Michael Yaole, Märten Pajunurmele ja Magnar Vainumäele, ent need võrgus ei lõpetanud. 23. minutil teenis Pajunurme korneri järel penalti Tarmo Neemelo, kelle Janar Õunap maha sikutas. Nõmm aga tõestas, et tema mängitamine osutus õigeks valikuks, kui Andre Frolovi penalti tõrjus.

Kaua aga enam Tulevik vee peal ei püsinud. Nõmm suutis küll veel ühe Frolovi löögi tõrjuda, aga kolmandat enam mitte. Yao söödu järel lendas Martin Allikust pall Paide kaptenile ette, kes selle otse õhust sisse lõi. Minut hiljem duubeldas Pajunurm Paide eduseisu, kui saatis palli otse nurgalöögist (!) Nõmme selja taha.

Tuleviku parim võimalus avanes avapoolaja lõpus, kui Kristjan Kask mõnelt meetrilt Kristen Kähri suurepärast eeltööd ära ei vormistanud. Florast laenul olev noormängija sai täiesti vabalt löögile, aga tabas palli niivõrd kehvasti, et Andrea Liottile see suuri raskuseid ei valmistanud.

Teine poolaeg mängiti rohkem lõppseisu viimistlemise tähe all. Kuigi Kähr ise saatis palli veel korra posti, siis võitjas kahtlust ei olnud. Lõppseisu tõi Yao resultatiivse söödu järel tabloole vahetusest sekkunud Hanson.