VAATA JÄRELE: Eesti naiste koondis alustas MM-valiksarja neljaväravalise kaotusega (0)

Eesti naiste koondis alustas MM-valiksarja kodusel Pärnu Rannastaadionil, kus jäädi Sloveeniale alla 0:4. Mängu näeb järele Soccernet TV-st.

Sloveeniaga oli Eesti samas alagrupis ka viimases EM-valikgrupis. Toona kaotati võõrsil 0:2 ning koroonapandeemia tõttu edasi lükatud ja tänavu veebruaris toimunud kodumängus 0:9.

"Uus valiksari tähendab uut võimalust. Meil läks loosiga hästi nii eelmises kui ka eesootavas valiksarjas, sest saime enda alagruppi tõelised Euroopa tippnaiskonnad, kelle vastu saame testida, kus me ise asume," märkis Eesti koondise peatreener Jarmo Matikainen.

Sloveenia haaras juhtohjad 21. minutil, kui skoori avas Lara Prašnikar, kelle löök maandus Karina Korgi näppudest väravas. 11 minutit hiljem suurendas Sloveenia eduseisu Lana Golob, kes kasutas nurgalöögi olukorras tekkinud segaduse Eesti karistusalas ära.

Teine poolaeg algas Sloveenia kolmanda väravaga, kui Lara Prašnikar keerutas karistusala joone juurest ristnurka. Mõned minutid hiljem vormistas lõppseisu Sara Agrež, kes skooris otse karistuslöögist.

Eesti ja Sloveenia mängivad samas alagrupis Prantsusmaa, Walesi, Kasahstani ja Kreekaga. Eesti peab järgmise mängu 21. septembril, kui Pärnu Rannastaadionil minnakse vastamisi Walesiga.