VAATA JÄRELE: Julguse leidnud Eesti pööras raske seisu magusaks võiduks ja avas punktiarve (0)

Eesti naiste koondis võõrustas Pärnus peetud MM-valikmängus Kasahstani ja jäi teise poolaja alguses 0:2 kaotusseisu, kuid pööras selle lõpuks 4:2 võiduks.

Kasahstani domineerimisega alanud mängus kaldus initsiatiiv tasapisi aina rohkem Eestile, kuid 37. minutil suutis Asselhan Turlõbekova lõpetada külaliste vasturünnaku täpse löögiga alumisse väravanurka. Eesti ründas edasi, kuid pausile mindi Kasahstani napis eduseisus.

Teise poolaja alguses tegid eestlannad enda elu ise raskemaks, sest Signy Aarna ebaõnnestunud tagasisöödu lõikas vahelt Svetlana Bortinkova ja tõstis palli üle Karina Korgi teistkordselt Eesti väravasse. Tagasitulekut alustati aga juba 61. minutil - Kristina Bannikova tsenderduse sai vastaste kaitsja eksimuse järel enda valdusesse Getter Saar ja vähendas elu esimese koondiseväravaga vahe minimaalseks.

Kümme minutit hiljem andis Bannikova nurgalöögi, mille suunas peaga väravasse Kairi Himanen, tuues tabloole viigi. Eestil jagus lõpuni vastastest rohkem värskust ja tahtmist ning 88. minutil tõi see ka soovitud tulemuse. Eeltöö tegi seekord Lisette Tammik ning Saar lükkas mõnelt meetrilt kolmandat korda palli võrku. Ilusa punkti pani võidule Tammik ise, kes teenis üleminutitel karistuslöögi ja keerutas selle ka lõppseisuks 4:2 võrku.

Eesti sai selles MM-valiksarjas kirja esimese võidu ja üldse esimesed punktid, jättes Kasahstani nullile. Uuesti tullakse valikmänguks väljakule septembri alguses, kui esmalt võõrustatakse Prantsusmaad ja seejärel sõidetakse ise Kasahstanile külla.

28. juunil kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Eesti - Kasahstan 4:2 (0:1)
61., 88. Getter Saar, 71. Kairi Himanen, 90+5. Lisette Tammik - 37. Asselhan Turlõbekova, 52. Svetlana Bortnikova

Hoiatused: 90. Getter Saar - 64. Fatima Satõgalijeva, 90+4. Arailõm Orõnbassarova
Mänguolud:+29, päikeseline ilm, tugevalt kastetud muruväljak väga heas seisukorras