VAATA JÄRELE: Esiliiga hooaeg avati ristnurka saadetud karistuslöögiga, Tartumaa madin jäi viiki (7)

Täna õhtul tehti algust Esiliiga uue hooajaga, kui Soccernet.ee telemängus tegid Tartu Welco ja FC Elva Tartumaa madina raames 2:2 viigi.

Welco lõpetas möödunud hooaja Esiliiga kuuendana, kuid selle hooaja eel löödi esinduse tugevdamise nimel käed oma linnarivaali Santosega. Elva lõpetas neljandana, mis aitas nad Premium liiga üleminekumängudele, kus jäädi alla Kuressaarele. Kuigi seda arvestades oleks võinud Elva olla matšil kerge favoriit, siis mäng algas paremini hoopis Welco jaoks.

Kodumeeskond Welco haaras juhtohjad 17. minutil, kui Kristofer Reinberg palli karistuslöögist otse ristnurka keerutas. Neli minutit hiljem duubeldas Karl Markus Kõivastik seisu, muutes tartlaste olukorra üpris mõnusaks.

39. minutil suunas Veiko Kütt aga peaga võrku Jürgen Kuresoo karistuslöögist antud tsenderduse ning 82. minutil vormistas Kuresoo söödust 2:2 viiginumbrid Martin Thomson. Viigilise tulemusega matš ka lõppes.

Esiliiga teises neljapäevases mängus sai Tallinna Kalev U21 2:1 võidu Tartu Tammeka U21 võistkonna üle. Kalevi väravad lõid Kiur Mägiste, tartlaste poole pealt vastas Patrick Genro Veelma.

Protokollid:

7. märtsil kell 19 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Welco - FC Elva 2:2 (2:1)
17. Kristofer Reinberg, 21. Karl Markus Kõivastik - 39. Veiko Kütt, 82. Martin Thomson

Hoiatused: 38. Kevin Ingermann - 28. Martin Thomson
Mänguolud: +2, vihmane ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 135
Peakohtunik: Elar Tarkus
Abikohtunikud: Silver Sepp, Thor Vaas
Neljas kohtunik: Petteri Schultz

Welco: Edgar Leht, Markus Herman Tiik (81. Joonas Luts), Karl Joosep Mark, Kevin Ingermann, Artur Laks, Miikael Tuus, Karl Markus Kõivastik, Markus Jõgi, Mikk Valtna, Priit Peedo (69. Andree Porila), Kristofer Reinberg (89. Rain Näkk).
Varus: Rudolf Stenar Saluoks, Joonas Luts, Andres Verst, Sander Tõnissoo, Eero Pärn, Rain Näkk, Andree Porila.

Elva: Arvo Käkk, Remi Kõivik, Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Tarmo Kerro (60. Ats Joandi), Kaarel Tinn (69. Deniss Samoilov), Veiko Maidla, Markus Lokk, Jürgen Kuresoo, Paul-Feliks Frei (86. Jasper Reilson).
Varus: Karl Kruus, Naatan Simeon Tamm, Karl Bussov, Deniss Samoilov, Ats Joandi, Jasper Reilson.

7. märtsil kell 19 Sportland Arenal

JK Tallinna Kalev U21 - Tartu JK Tammeka U21 2:1 (2:0)
29., 33. Kiur Mägiste - 90. Patrick Genro Veelma

Hoiatused: 90+3. Gregor Wahl, 90+4. Mooses Leinštrep
Mänguolud: 0, kergelt lumesajune ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 19
Peakohtunik: Dmitri Kulikov
Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Lauri Salei

Kalev U21: Daniil Koroljov, Gregor Wahl, Mooses Leinštrep, Hans Joosep Tammerik, Markus Allast (46. Jakob Tamberg), Tristan Toomas Teeväli, Markus Õispuu (72. Aivar Anniste), Kenlou Laasner (9. Konstantin Sokolov), Kiur Mägiste (75. Vincent Vaus), Sandor Dino Franch (88. Freddie Anton Turulinn), Daniil Sõtšugov.
Varus: Maico Rimmel, Jakob Tamberg, Robin Tukia, Aivar Anniste, Freddie Anton Turulinn, Vincent Vaus, Konstantin Sokolov.

Tammeka U21: Carl Kaiser Kiidjärv, Alfred Tammiksaar (78. Karl Läänelaid), Ats Toomsalu, Sander Künnapuu, Andre Ojala (75. Tanel Tammik), Dominic Laaneots (90+4. Magomed Ahmedov), Kristofer Kaasik, Patrick Genro Veelma, Risto Tepper, Mart Paul Preiman (65. Carl Robert Mägimets), Erki Mõttus.
Varus: Marcus Agarmaa, Carl Robert Mägimets, Tanel Tammik, Magomed Ahmedov, Karl Läänelaid, Raiko Randlahe.

Mängueelsed kommentaarid:

Welco peatreener Yusuf Erdogan: "Oleme üsna näljased ja motiveeritud, et jätta need kolm punkti Tartusse. Vastaste ründajaid varitseb Welco kolmik ja Mikk Valtna lööb üleaja viimasel minutil värava Panenka penaltist."

Võõrustajate mängija Karl Joosep Mark: "Hooaja avamäng Elvaga näitab ära, kas oleme ettevalmistusperioodil leidnud ühise hingamise. Taliturniiril vastu võetud kaotused ei peegelda meie võistkonna sisu, kvaliteeti ega tahtmist, sest kahe klubi mängijate liitmisel on vaja kõvasti eksperimenteerida ja vaadata, mis sobib ja mis mitte. Hooaja esimeses kodumängus näitame, mida tähendab vanasõna - kelle katuse all, selle võimuse all."

Elva peatreener Veiko Haan: "Soovime alustada hooaega positiivse tulemusega. Ei usu, et pealtvaatajad näevad ilusat mängupilti. Pigem tuleb võitluslik mäng, kus mõlema võistkonna jaoks on oluliseim saavutada hea tulemus."

Külaliste pallur Martin Thomson: "Ei hakka tegema suuri sõnu, las meie teod väljakul räägivad enda eest."