VAATA JÄRELE: Keila sai seitsme väravaga põnevusmängus südist Hiiumaast raskustega jagu (1)

Evald Tipneri karikasarja 1/32 finaalis alistas Esiliiga B-s mängiv Keila JK haarava kohtumise järel III liiga meeskonna FC Hiiumaa 4:3. Üles-alla käinud mängu saatus selgus alles viimase kümnekonna minuti jooksul.

Hiiumaa asus kodupubliku rõõmuks juba 13. minutil juhtima, kui Keila väravavaht Bruno Aleksander Domingues tõrjus Kert Küti löögi keskele ning seal oli esimesena jaol Andris Valk. Keila jahutas aga võõrustajate päid väga kiirelt, sest vaid kaks minutit hiljem suunas Keila esiründaja Kasper Karl Epner vasakult äärelt tulnud tsenderduse võrku.

Möödus veel kuus minutit ja Keila oli juba ees, kui Oliver Suur suunas võrku kaitsja jalast õnnega pooleks talle pea peale langenud palli. 35. minutil lõi Epner oma teise värava ja näis, et soosik Keila võtab suurema vaevata oma.

Hiiumaa arvas aga teisiti ning teisele poolajale tuldi uue energiaga. Kohe teeniti ka penalti, kuid Valk läks seda lööma täie jõuga ja põrutas üle. Vaid minut pärast seda otsustas aga Jaagup Kopli karistusala tagant kauglöögiga õnne proovida ning see tasus end ära – pall maandus kauni kaarega võrgus. Möödus veel mõni minut ja Küti kauglöök tõi tabloole viiginumbrid. Järgnes tuline mäng ühe värava alt teise alla, mille käigus Keila mehed tabasid latti, ent võiduvärav lasi end oodata.

See saabus lõpuks 80. minutil, kui Ralf Friedemann pettis karistusala joonel ära mitu kaitsjat, pööras ja saatis terava löögi tagumise posti kõrvale. Ehkki Hiiumaal oli üleminutitel veel suurepärane šanss mäng lisaajale viia, lendas lähilöök üle ning Keila naaseb saarelt raske 4:3 võiduga.