VAATA JÄRELE: Anieri kübaratrikk kukutas südi Vapruse, Trans alistas Kuressaare (0)

Eelmisel pühapäeval oma hooaja esimese võidu teeninud Pärnu Vaprus näitas hambaid ka tabeliliidrile Paide Linnameeskonnale, minnes juba 12. sekundil juhtima, kuid liiga resultatiivseima ründaja Henri Anieri kübaratrikk vormistas lõpuks ikkagi Paide 3:1 võidu.

Vaprus šokeeris Paidet esimese rünnakuga, kui Mattias Sapp ja Martin Kase teineteist ei mõistnud ning Enrico Veensalu tõstis palli üle Sapi tühja väravasse. Seejärel kaitsemängule keskendunud Vaprus suutis Paidet kuival hoida peaaegu avapoolaja lõpuni, ent siis asus tegudele Anier. 42. minutil lipsas tema kauglöök Hendrik Vainu näppude alt võrku ning minut hiljem lõi ta peaaegu väravajoonelt palli, mis oli sinna põrkama jäänud Sander Sinilaiu kauglöögi järel.

Vaprusel avanes suurepärane viigivõimalus 72. minutil, kui Sapp kukutas karistusalas Ronaldo Tiismaa, kuid paikas kohe oma eksimuse, tõrjudes Tauno Tekko kesise penalti. Mängule pani üleminutitel punkti Anier, kes lõpetas soolorünnaku terava löögiga lati alla.

Teises samaaegses kohtumises oli Narva Trans kodus 2:0 parem Kuressaarest. Skoor avati esimese poolaja lõpus, kui tabamuse sai kirja Transi poolkaitsja Irie. Ehkki Kuressaare jahtis teisel poolajal maruliselt viiki, päästis narvakad korduvalt väravavaht Richard Aland ning külaliste vastupanu lõpetas 75. minuti tabamustega Eduard Golovljov.

Esialgsed protokollid:

25. aprillil kell 13.00 Pärnu kunstmurustaadionil

Pärnu JK Vaprus - Paide Linnameeskond  1:3 (1:2)
1. Enrico Veensalu - 42., 43., 90+2. Henri Anier

Väravasöödud: 1. x - 42. Martin Kase, 43. Sander Sinilaid, 90+2. Sergei Mošnikov
Realiseerimata penalti: 72. Tauno Tekko (Mattias Sapp tõrjus)