VAATA JÄRELE: Zapoos mängis kaheväravalise eduseisu maha, aga krooniti ikkagi karikavõitjaks (0)

Täna selgus A. Le Coq Arenal parim meeskond väikestel karikavõistlustel, kui Tallinna Zapoos (III liiga) alistas viieväravalises lahingus Kuressaare duubelmeeskonna (II liiga) 3:2.

Esimese poolaja lõpus löödi kolm väravat, kui Zapoos haaras kaheväravalise eduseisu, aga Kuressaare duubel lõi enne poolajavilet ühe tagasi.

Kuressaare väravavaht Saimon Moondu puterdas 33. minutil tsenderduse enda ette maha ja esimesena oli jaol Zapoosi ründaja Jürgen Orumaa. Kaks minutit hiljem pääses Mark-Rene Väljas küljesisseviske ja keskväljal paari söödu järel Moonduga silmitsi, lahendades üks-üks olukorra kindlalt. Neli minutit hiljem karistas Zapoosi karistusalas tekkinud segaduse ära Eerik Poopuu.

Kuressaare duubli viigivärav sündis 62. minutil, kui Maarek Suursaar lajatas karistusalas nurgast palli alla nurka väravasse. Tosin minutit hiljem juubeldasid juba A. Le Coq Arenale kogunenud Zapoosi poolehoidjad, sest Oliver Karlson skooris otse karistuslöögist.

82. minutil oli Suursaarel superšanss lüüa viigivärav, aga Kuressaare duubli ründaja suunas palli napilt posti kõrvalt mööda. Kuresaare duubel proovis veel, aga ei õnnestunud Zapoosi väravalukku lahti muukida.

Zapoos alistas 1/32-finaalis Tallinna Teleiose 2:1, 1/16-finaalis Kohtla-Järve Järve III 11:1, 1/8-finaalis Tallinna Flora U19 6:2, veerandfinaalis Tartu Team Helmi 6:2, poolfinaalis Tallinna Eston Villa 5:1 ja finaalis Kuressaare duubelmeeskonna 3:2.

23. septembril kell 20:00 A. Le Coq Arenal

FC Kuressaare II - Tallinna FC Zapoos 2:3 (1:2)
39. Eerik Poopuu, 62. Maarek Suursaar - 33. Jürgen Orumaa, 35. Mark-Rene Väljas, 74. Oliver Karlson

Hoiatused: 57. Oskar Pukk, 73. Andrei Bespomoštšnov
Mänguolud: +6, uduvihmane tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras