VAATA JÄRELE: Eesti neidude U17 kodune valikturniir algas Taanilt saadud saunaga (lisatud galerii!) (0)

Eesti neidude U17 koondis alustas kodust EM-valikturniiri Taani eakaaslastelt saadud suure 0:7 kaotusega. Mäng läks 0:2 kaotatud avapoolaja järel käest teisel poolajal.

Skoori avamiseks kulus Taanil veerand tundi, siis jäi Eesti hätta nurgalöögi klaarimisega ja Mathilde Kaihöj lükkas mõnelt meetrilt palli võrku. 37. minutil eksis sööduga rängalt Eesti väravavaht Liisa Liimets ning palli saanud Alma Aagaard tõstis palli üles puuriluku kaarega väravasse. Taani 2:0 eduseisul mindi ka puhkama.

Teisel poolajal sündis Taani kolmas värav vähem kui kümneminutilise mängu järel. Seejuures tulid nii kolmas kui ka neljas värav üsna ühtemoodi, kui pall mängiti otsajoonelt värava ette, kus ründaja selle sisse lükkas. Kohtumise lõpus asus Taani edu kasvatama kauglöökide toel - 78. minutil lõi Anisa Saini lati alla ja 83. minutil Emilie Juul Holt posti kõrvale. Lõppskoori vormistas üleminutitel Mie Lerche, kes järjekordse kauglöögi ja Liimetsa hea tõrje järel lahtise palli siiski võrku suunas.

Kohtumise näol oli tegemist EM-valikturniiri esimese ringiga ning Eesti jaoks on see ühtlasi heaks võimaluseks valmistuda järgmisel aastal siinmail toimuvaks U17 EM-finaalturniiriks. Eesti vastasteks on peale taanlannade veel Inglismaa ja Ukraina, kellega mängitakse vastavalt esmaspäeval ja neljapäeval. Mõlemat mängu näitab otsepildis Soccernet.ee.

"Minu soov on nendes kõrge tasemega vastasseisudes näha meie võistkondlikku edasiminekut. Tahame A-tugevusgrupis mängimisega jätkata ka valikturniiri teises ringis ning selleks peame saavutama oma alagrupis vähemalt kolmanda koha," kommenteeris peatreener Aleksandra Ševoldajeva valikturniiri eel.