Vaata järele: Kuressaare noppis Tartus haaravast lahingust lõpuks kindla võidu (hinda mängijaid!) (3)

Kuressaare tõusis tänase võidu toel liigatabelis kolmandale kohale. Foto: FC Kuressaare Facebook

Esiliiga kaheksanda vooru telemängus Annelinna kunstmurustaadionil pidi kodumeeskond Tartu FC Santos vastu võtma 1:4 kaotuse neile külla sõitnud FC Kuressaarelt.

Kohtumine algas tempokalt ning võimalusi mänguskoori avamiseks tekkis mõlemal meeskonnal, kuid vajaka jäi oskustest viimasel kolmandikul. Oma tööga said hästi hakkama ka kaitsemängijad, kes otsustava puutega ohu elimineerisid.

Esimesena jõudis sihile külalismeeskond, kui paremal äärel tegutsenud Sander Laht toimetas palli karistusalasse Mario Sternile, kes osavalt kaitsjale ära tegi ja mänguvahendi Santose puuriluku Ermo Ojaste jalgevahelt väravasse lõi - 0:1.

Maarek Suursaar ei suutnud avapoolaja viimasel minutil Santose kaitsja eksimust ära karistada. Ojastega silmitsi olles tabas tema löök posti. Mõni hetk hiljem tsenderdas Laht palli latti. Seejärel kõlas ka poolajavile ning puhkama mindi saarlaste üheväravalises eduseisus.

Teise poolaja esimestest minutitest asus mängu domineerima ja kõrgelt survestama väljakuperemehed, kuid said ka kohe kõvasti kõrvetada. Kuressaare nõelas 54. minutil teravalt kontrarünnakust, kui Sterni söödu realiseeris väravaks Suursaar - 0:2.

Santos jätkas oma värava otsimist ning sihile jõuti 65. minutil, kui teiseks poolajaks vasakkaitsesse liikunud Pelle Pohlak ei suutnud tartlaste tsenderdust karistusalast minema klaarida - esimesena oli jaol Karl-Erik Vidaja, kes nahkkera ristnurka virutas - 1:2.

Saarlased taastasid kaheväravalise eduseisu 71. minutil, kui Suursaar leidis hea sööduga karistusalast üles Lahti, kes täpse löögiga palli taas Ojaste selja taha toimetas - 1:3.

Santos püüdis meeleheitlikult päästa mängust kas või viigipunkt, kuid oma neljanda värava lõi hoopis Kuressaare. Markus Soomets tõmbas karistusalas maha sinna tormanud Mikk Rajaveri ning peakohtunik Siim Rinken määras 11 meetri karistuslöögi. Selle realiseeris Karmo Paju - 1:4.

Võiduga kirjutas Kuressaare tabelisse juurde kolm punkti, mis tõstab nad kaheksanda vooru lõpuks 15 silmaga kolmandale positsioonile, jäädes liider Tallinna FC Flora U21 võistkonnast maha seitsme punktiga. Santos jätkab seitsme punktiga kaheksandal tabelireal.

Vaata järele:

27. aprillil kell 19 Tartu Annelinna kunstmurustaadionil

Tartu FC Santos - FC Kuressaare  1:4 (0:1)
65. Karl-Erik Vidaja - 43. Mario Stern, 54. Maarek Suursaar, 71. Sander Laht, 78. pen. Karmo Paju

Hoiatused: 78. Markus Soomets - 88. Sander Viira
Mänguolud: +7, vahelduv pilvisus; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 127
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Jaanus Allas, Sander Sepp
Neljas kohtunik: Thor Vaas

Santos: Ermo Ojaste, Mark-Sandor Kolts, Kaarel Kallandi, Frederik Pelska, Kenn Laas (79.Karl Markus Kõivastik), Joonas Kartsep, Markus Soomets (85. Ander Vool), Karl Rudolf Õigus, Alex Meinhard (85. Rene Prans), Karl-Erik Vidaja, Jarmo Aaviste (68. Joonas Luts).
Varus: Allar Joandi, Dmitri Kutsarev, Oskar Meus, Ander Vool, Joonas Luts, Karl Markus Kõivastik, Rene Prans.

Kuressaare: Roland Kütt, Reivo Vinter, Elari Valmas, Mario Pruul, Sander Viira, Karmo Paju (82. Eerik Poopuu), Amor Luup, Sander Laht (76. Tõnis Koppel), Pelle Pohlak (72. Urmas Rajaver), Mario Stern (65. Mikk Rajaver), Maarek Suursaar.
Varus: Eerik Poopuu, Mikk Rajaver, Tõnis Koppel, Urmas Rajaver.