Elagu Eesti! Elagu Konstantin Vassiljev! (4)

Foto: Hendrik OsulaEesti koondis hoiab enne EM-valiksarja viimast mängudepäeva alagrupis teist kohta ning seda tänu uskumatule tagasitulekule ja 2:1 võidule Põhja-Iirimaal!

Eesti koondis võttis kolmandat korda selles valiksarjas kaotusseisust välja tulles võidu. Päästjaks osutus teisel poolajal vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljev, kes realiseeris enda teenitud penalti ja saatis kauglöögi ristnurka.

Kuna Serbia viigistas samal ajal kodus 1:1 Itaaliaga, hoiab Eesti enne teisipäevaseid mänge valikgrupis teist kohta, mis tähendaks pääsu play-off ringi. Seda saab väärata vaid Serbia võit Sloveenia üle võõrsil.

Soccernet.ee kutsub kõiki oma külastajaid laupäeval kell 16:15 Tallinna lennujaama, et kodumaale naasevad kangelased väärikalt vastu võtta!

Avapoolaja õnnetu värav

Mõlemad meeskonnad alustasid kohtumist agressiivselt ja väravajanuliselt. Juba teisel minutil saabus häid uudiseid Belgradist, kus Claudio Marchisio viis Itaalia Serbia vastu juhtima.

Belfastis jõudis esimesena lähedale 9. minutil Eesti, kui Tarmo Kingi kauglöök keeras ilusa vindiga allanurka ning puurilukk Lee Camp tõrjus selle raskustega nurgalöögiks. 15. minutil vastas sarnase löögiga Grant McCann ning omakorda Sergei Pareiko tõrjus palli korneriks.

Võrdsete heitluses avas skoori 22. minutil Põhja-Iirimaa, kui Kyle Lafferty edestas paremal äärel võidujooksus Raio Piirojat ning tema tsenderdus jõudis Sergei Pareiko käte kaudu värava ette, kust Enar Jäägeri klaarimisüritus põrkas õnnetult Steven Davise jala läbi võrku. 30. minutil tuli halbu uudiseid ka Serbiast, kus kodumeeskond viigistas seisu Branislav Ivanovici väravast.

Eesti vastu sel aastal esmakordselt eduseisu saavutanud põhjaiirlased tõmbasid oma liinid madalamale ning keskendusid eelkõige mängu kontrollimisele. See ka õnnestus, sest eestlased ei suutnud ühtegi korralikku väravavõimalust välja mängida. Poolaeg Belfastis 1:0 ja Belgradis 1:1.

Kostja to the rescue!

Teiseks poolajaks tõi Tarmo Rüütli väljakule Sergei Zenjovi, kes asendas Jarmo Ahjupera. Lvivi Karpatõ ründaja alustas kohe kollase kaardi teenimisega, aga tõi ka teravust, kui tema algatatud rünnaku järel pääses Kink löögile. Väravavaht sai selle siiski kätte.

51. minutil lendas Zenjov Kingi supersöödust läbijooksule, aga lõpetas üks-üks olukorra möödalöögiga. 57. minutil sai Dmitri Kruglov pika ettesöödu järel löögivõimaluse, kuid saatis palli üle värava. Rüütli lisas seejärel lõkkesse veel puid juurde, asendades Sander Puri paremal äärel Ats Purjega.

Eesti jätkas üritamist, aga erilise eduta, kuniks treener võttis 65. minutil kaardipakist ka viimase trumbi, tuues Kingi asemele Konstantin Vassiljevi. Juba 69. minutil proovis keskväljamaestro esmakordselt täpsust, saates paarikümnelt meetrilt palli paari meetri jagu väravast mööda. Kaks minutit hiljem pääses Vassiljevi nurgalöögi järel Raio Piiroja viielt meetrilt jalaga löögile, aga pall lendas taas napilt-napilt postist mööda.

Sinisärklaste surve jätkus ja 74. minutil sai Zenjov veel ühe hea võimaluse, kuid ei suutnud palli Campist mööda saata. Mööduda jõudis jällegi vaid paar minutit, kui Vassiljev teenis järjekordsel rünnakul penalti ning murdis 11-meetri punktilt lõpuks võõrustajate väravaluku, tehes seisuks 1:1!

Rünnakutelaine ei näidanud lõppemise märke, kuigi ka põhjaiirlased aktiviseerusid viigivärava järel silmnähtavalt. Zenjov mängis hea võimaluse Purjele, kelle löök blokeeriti värava eest, ning teises väljakuotsas tegi Pareiko korraliku tõrje. Võimalusi oli veel kummalgi, kuni...

84. minutil näitas abikohtunik ühel rünnakul Eestile suluseisu, aga peakohtunik ei fikseerinud seda ning Vassiljev pommitas 25 meetri pealt palli RISTNURKA! 2:1 Eestile! Ja teise poolaja metsiku survega edu ära teeninud sinisärklased hoidsid edu lõpuni, pannes hiilgavale valiksarjale väärilise punkti!