VAATA JÄRELE: Eesti U17 tegi Prantsusmaale uut ja vana (galerii!) (12)

Eesti U17 koondis kohtus 48 tunni jooksul teist korda Prantsusmaa eakaaslastega. Esimese kohtumise 0:4 kaotanud Eesti sai nüüd revanši ning võeti 2:1 võit.

Esimeses kohtumises kindlalt Prantsusmaale alla jäänud Eesti tuli korduskohtumisele suurte muudatustega ning kogu algkoosseis oli välja vahetatud. Kui esimeses mängus jäid eestlased esimese veerandtunniga 0:2 kaotusseisu ja poolaeg kaotati suisa 0:3, siis tänase kohtumise avapoolaeg lõppes väravateta viigiseisul.

Teise poolaja algus oli Eesti jaoks suurepärane, kui juba 46. minutil mindi Richard Tohveri väravast 1:0 juhtima. 56. minutil tegi Eesti kolm vahetust, mille järel elavnes noortekoondise mängupilt veelgi enam. 62. minutil kasvatas Eesti U17 kapten Sander Alex Liit eestlaste eduseisu kaheväravaliseks. Mõlemad väravad sündisid standardolukorrast ning väravasöödud läksid Karl Gustav Kokka nimele.

Vahetusest sekkunud Aleksandr Šapovalovil oli võimalus eestlased 3:0 juhtima viia, kuid napilt veeres pall valelt poolt posti üle otsajoone. Mida minutid edasi, seda rohkem tekkis põnevust ka Eesti värava all. Prantslased tabasid mitmel korral posti ning 89. minutil suudeti kaotusseis vähendada üheväravaliseks, kui vahetusest sekkunud Lyoni noor mängumees Florent Da Silva palli Eesti võrku saatis. Rohkemaks külalised võimelised polnud ning kohtumine lõppes 2:1 Eesti võiduga.