Flora leppis Levadiast natuke vähemaga (1)

Sappinen, Alliku, Beglarišvili ja Miller korraldasid Pärnus korraliku lammutustöö. Foto: Brit Maria Tael

Kui Levadia peksis tänases esimeses mängus Paide Linnameeskonda 8:0, siis Flora leppis võõrsil Pärnu vastu veidi vähemaga.

Aga mitte oluliselt. Sarnaselt Levadiaga hakati juba esimestest minutitest vastase värava all korraliku lammutustööga pihta. Esimese sai enda nimele Rauno Sappinen, kes Mihkel Ainsalu kavala söödu ära lükkas.

Seejärel pöörasid florakad täiesti ära - paari minutiga hävitati Pärnu lootused lõplikult. Esmalt lõi Zakaria Beglarišvili ning pärast lahtimängu saadi pall uuesti kätte ning Zaka söödust lõi kolmanda juba Rauno Alliku. Mõned minutid hiljem tegi Alliku passist hea pöörde pealt skoori juba Martin Miller.

Poolaja teises pooles sai oma värava kirja ka kapten Brent Lepistu, kes täna asendas keskkaitses vigastuse tõttu eemale jäänud Madis Vihmanni. Korra tekkis paanika aga ka Flora karistusalas ja Vaprus ei lasknud end kaks korda paluda. Nurgalöögijärgses segaduses jõudis pall värava ees seisnud kapten Karl Palatuni, kes oma vana koduklubi vastu nahkkera võrku lükkas.

Teisel poolajal võttis Flora jala gaasipedaalilt veidi ära. Esimene värav lasi end oodata lausa paarkümmend minutit, kuni Sappinen vahetusest sekkunud Roman Sobtšenko löögile mängis ja ta oma esimese värava kirja sai.

Flora ründeäss sai 79. minutil ise ka oma teise ja tundus, et mäng ongi nii lõppemas. Lepistu väljavahetamise järel kapteniks kerkinud German Šlein tahtis aga ka ise sõna saada. Ja ta sai, kui ta keskjoone pealt palli Hendrik Vainu värava suunas saatis ja selle sisuliselt koos lõpuvilega ka sisse lõi!

Mängu parim - Rauno Sappinen

Sellistes suureskoorilistes mängudes on tihti võimalik, et tähelepanu hajub. Nii võivad tekkida lohakusvead ja vigastused, aga Sappinen näitas täna oma klassi. 90 minutit fokusseeritult asja kallal olnud ründaja sai lõpuks kirja kaks väravat ja söötu.

5. augustil kell 19 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - Tallinna FC Flora 1:8 (1:5)
45+1. Karl Palatu - 8., 79. Rauno Sappinen, 12. Zakaria Beglarišvili, 13. Rauno Alliku, 21. Martin Miller, 34. Brent Lepistu, 68. Roman Sobtšenko, 90+2. German Šlein

Väravasöötjad: 45+1. ? - 8. Mihkel Ainsalu, 12. Rauno Sappinen, 13. Zakaria Beglarišvili, 21. Rauno Alliku, 34. ?, 68. Rauno Sappinen, 79. Markus Poom, 90+2. Joonas Tamm
Hoiatused: -
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus, tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.