Flora liikus tiitlist mängu kaugusele (2)

Tallinna Flora ei jätnud võõral väljakul Narva Transile võimalust, võites 7:0, ja on meistritiitlist kolme punkti kaugusel.

Esimestest minutitest sai selgeks, et Flora on võtnud eesmärgiks Transi äärtelt rünnata. Olude sunnil vasakkaitsjana tegutsenud Denis Poljakov jäi mitmel korral hätta ja esimene hea võimalus avanes, kui Gert Kams oma poolelt pika küljeaudiga Rauno Sappineni leidis, kuid Sappinen ei suutnud olukorda lahendada.

Transil avanesid poolmomendid karistuslöökidest, kui esmalt riputas Nikita Brõlin palli viiekastijoonele ja seejärel vajutas Viktor Plotnikov hirmsa paugu Martin Millerile vastu pead. Siis aga sai Poljakov võõrustajatele ikkagi saatuslikuks, kui andis liiga palju ruumi Hannes Anierile ja tolle sööt leidis keskel Sappineni, kes keskkaitsjate poolt samuti markeerimata jäeti. Viielt meetrilt ründaja ei eksinud.

Tagalat kindlustava värava puhul sai Sappinen taas kaitseliinilt abi, sedakorda küll teistsugust - vasakult karistusalla murdnud ründaja löök ei olnud midagi erilist, kuid Tanel Tamberg pani pea vahele ja suunas palli Artur Kotenko pea kohale võrku.

Poolajale 2:0 eduga läinud Flora otsustas mängu lõplikult ära teise poolaja alguses. 48. minutil andis Miller palli Mihkel Ainsalule jooksu peale ja poolkaitsja lõi kolmanda; 51. minutil mängiti järjest kaks ohtlikku nurgalööki, neist teise, Zakaria Beglarišvili oma, lükkas võrku Brent Lepistu; 53. minutil leidis Anieri asendanud Rauno Alliku supersööduga Sappineni, kes vormistas kübaratriki; 56. minutil röövis Miller palli Nikita Savenkovilt ja vormistas kuuenda.

Kolm punkti kindlustatud, tõmbas Floragi natuke tagasi ja omad võimalused avanesid ka Transil, kuid auväravani ei jõutud. Vahetult lõpu eel sai oma neljanda kirja hoopis Sappinen, kes jõudis sellega ühele pulgale Albert Prosaga - mõlemal on nüüd tänavu kirjas 27 tabamust.

Flora võib tiitli kindlustada juba homme, kui Tallinna Levadia peaks kodus Viljandi Tulevikule kaotama. Võimalus asjad ise ära otsustada avaneb järgmisel nädalavahetusel, kui Lillekülla sõidab Tartu Tammeka.

Mängu parim - Rauno Sappinen

Teist mängu järjest lõi esimese värava ja näitas kübaratrikiga, et on vahepealsest põuast üle saanud. Flora jaoks väga oluline, et sai jalad lahti lüüa - väga võimalik, et ka järgmisel nädalal Tammeka vastu peab just Sappinen olema see, kes tiitli aitab kätte võidelda.

20. oktoobril kell 19.30 Narva Fama staadionil

JK Narva Trans - Tallinna FC Flora 0:7 (0:2)
21., 31., 53., 89. Rauno Sappinen, 48. Mihkel Ainsalu, 51. Brent Lepistu, 56. Martin Miller

Väravasöödud: 21. Hannes Anier, 31., 51. Zakaria Beglarišvili, 48. Martin Miller, 53. Rauno Alliku, 56., 89. x
Hoiatused: 34. Tanel Tamberg, 62. Ilja Ferapontov, 70. Aleksandr Zakarljuka - 86. Zakaria Beglarišvili
Eemaldamine: 74. Vadim Mihhailov