Flora loodab hooaja jooksul väga kiiresti areneda (19)

Foto: Brit Maria Tael

Tallinna Flora personalis toimus kahe hooaja vahel palju muudatusi, eesotsas peatreeneri vahetusega. Mängijad on noored ning neilt loodetakse hooaja jooksul suurt arengut.

Peatreener Arno Pijpers, kes oli Florat juhendanud juba aastail 2000-2004, alustas jaanuari algul klubis oma teist ametiaega. Lisaks peatreenerile vahetus talvel meeskonnas füüsilise ettevalmistuse treener ning lisandus üks abitreener. Klubis vahetusid ka näiteks tegevjuht, turundusjuht ja varustaja.

"Muudatusi on kõvasti," tõdes Flora president Pelle Pohlak, kes ise samuti suhteliselt hiljuti - eelmisel aastal - ametisse astus. "Kui rääkida esindusmeeskonna sportlikust poolest, siis praegu tundub see hästi toimivat, et Arno soovil on Norbert [Hurt] tagasi võistkonna juures. Nüüd on esindusmeeskonna juures rohkem silmi, mis aitavad protsessi läbi viia. See peaks tõstma kvaliteeti nii mängudes kui ka treeningutel."

Flora uueks füüsilise ettevalmistuse treeneriks sai Ilo Rihvk, keda spordidirektor ja abitreener Norbert Hurt kiitis. "Uus fitness-treener Ilo Rihvk on väga hea haridusega ja väga tugev selles vallas, et meeskonda tugevamaks teha. Loodame seeläbi oma kvaliteeti tõsta," ütles Hurt.

REKLAAM

Koormused on tõusnud

Eelmisel liigahooajal oli Flora pärast pooli mänge liidrist 11 punkti kaugusel, aga suutis tänu üliedukale kolmandale ringile tiitliheitlusesse naasta. Viimase kahe mängu pettumustvalmistavad tulemused jätsid mulluse tiitlikaitsja siiski neljandaks.

13. detsembril, kui uue hooaja ettevalmistus algas, oli meeskond Hurda sõnul eelmise hooaja negatiivsest lõpust üle saanud: "Kui detsembris uues rütmis tööd alustasime, siis me enam ei teadvustanud seda, mis jäi seljataha. Polnud märgata, et keegi oleks veel eelmises hooajas."

Peatreener Arno Pijpers. Foto: Brit Maria Tael

Koos uue peatreeneriga on Florasse tulnud ka muutused hooaja ettevalmistuses. "Me ei ole enam teinud kontrollmängudes väga palju vahetusi. Mängijad, kes alustavad põhikoosseisus, mängivad üldjuhul 90 minutit. Need, kes ühel nädalal mängivad, tavaliselt järgmise nädala kohtumises ei mängi," märkis endine peatreener Hurt.

"Oleme sellel aastal selgelt mahtu tõstnud, mis oli iseenesest ka loomulik eesmärk. Treeningud on läinud selle võrra oluliselt raskemaks."

Paremkaitsja Gert Kamsi hinnangul on hooaja ettevalmistus kulgenud plaanipäraselt: "Need asjad, mida oleme tahtnud teha, oleme enamjaolt saanud tehtud. Ma arvan, et oleme hooajaks valmis."

Kontrollmängud panevad vabandama

Kontrollmängudes sai Flora võõrsil jagu nii Austria kõrgliiga tolle hetke liidrist Altachi Rheindorfist kui ka valitsevast Soome meistrist IFK Mariehamnist. Samas kaotati Tallinna Infonetile tulemusega 1:4.

"Tahaksin võib-olla isegi vabandada fännide ja vastaste ees, et me ei teinud hooajaks valmistudes alati väga korralikke esitusi. Vajasime aega, et selgitada välja mängijate individuaalsed omadused, sest me oleme uus personal ja meil on ka paar uut mängijat. Mõned kohtumised, näiteks Austrias ja Soomes, olid väga okeid, aga mõned hallimängud polnud ideaalsed," kõneles Pijpers.

Kams oli peatreeneriga päri: "Nagu Arno ütles, siis mõned mängud olid head, aga mõned ei olnud nii head. Kindlasti on veel mingites asjades parandamisruumi. Samas mingid asjad, mida treenerid meilt nõuavad, tulevad juba päris hästi välja."

Foto: Brit Maria Tael

Kams ise on olnud kimpus haigusega, nagu ka poolkaitsja Jan Kokla. Superkarikafinaalist nemad tõenäoliselt veel osa ei võta. Kevin Aloe ja Hannes Anier, kes on olnud pikalt vigastuspausil, hakkavad tasapisi tagasi tulema.

"Hea on see, et Aloe teeb praegu juba meeskonnaga täismahus treeninguid. Anier sai täna (teisipäeval - toim.) esimest korda väikese osa meeskonnaga kaasa teha," lausus Hurt.

Beglarišvilit peetakse juba eestlaseks

121-kordse internatsionaali Enar Jäägeri võimalik Floraga liitumine selgub alles viimasel hetkel. Senisel üleminekuperioodil on rohevalgetega teistest klubidest liitunud kaitsjad Märten Kuusk ja Marco Lukka ning poolkaitsja Martin Miller.

Pohlak kinnitas, et Flora talvel võõrleegionäride peale ei mõelnud: "Meil on praegu piisavalt huvitavaid Eesti mängijaid, kellega tööd teha. Kellegi välismaalt toomine ei olnud isegi kaalumisel."

"Täna oleme seisus, kus me ei tunne vajadust kedagi välismaalt juurde tuua. Me oleme võimalikke täiendusi vaadates väga tugevalt läbi kamminud Eesti mängijaid ja mul on hea meel, et kaitsjad Marco Lukka ja Märten Kuusk täiendavad meid," lisas Hurt. "On võimalik, et saabub hetk, kui täiendame end mõne välismängijaga, aga täna usun ma küll, et meie praegune meeskond on piisavalt võimekas, et mängida meie seatud eesmärkidele."

Pijpers rõhutas meeskonda iseloomustades just Eesti mängijate ülisuurt osakaalu. Ainsaks välismaalaseks on poolkaitsja Zakaria Beglarišvili, kuid temagi mängib Floras juba alates 2010. aastast. Pijpers tõi võrdluse Vilniuse Žalgirisega, kellele Flora võõrsil oma viimases kontrollmängus 0:1 kaotas.

"Rääkisin sealse treeneriga. Nad tõid välismaalt sisse kaheksa mängijat, Vilniusest pärit on vaid üks mängija. Ma ütlesin talle, et meil on ainus välismängija Zaka, aga teda pean ma ka juba eestlaseks. Oleme täielik vastand sellele Leedu tiimile, kes ostab kõik mängijad igaltpoolt kokku. Kui Eesti Jalgpalli Liit ütleb, et jalgpall on meie võimalus arendada Eestit, siis ma arvan, et Flora on tõesti see tiim, kes Eesti jalgpalli arendab," rääkis Pijpers.

"Eestlane" Zakaria Beglarišvili. Foto: Jana Pipar / EJL

Eesmärgid on maksimaalsed

Flora on hetkel olukorras, kus peab eurosarja pääsemiseks lootma, et Eesti karika võidab kas Infonet või Nõmme Kalju. Pohlak pole selle olukorraga absoluutselt rahul: "Flora Euroopasse pääs ei tohiks mitte kunagi sõltuda teistest. See on situatsioon, kus me ei peaks kunagi olema."

"Kui me Euroopasse saame, siis läheme sinna mõttega edasi pääseda, teisiti poleks mõeldav. Kogu Flora ajaloo jooksul üks kord edasi saada on häbiväärselt vähe. Eestis alustame nädalavahetusel lootusega esimene karikas (superkarikas - toim.) kätte saada. Eestis peavad eesmärgid olema alati maksimaalsed - võita kõik," tutvustas president kõrgeid hooaja eesmärke.

Küsimusele, keda ta peab uuel Premium liiga hooajal kõige suuremaks soosikuks, vastas Pohlak: "Ma teistmoodi ei saa vastata, kui et Florat. Infonetil on raske tiitlit kaitsta, sest seda on alati raskem kaitsta kui võita. Kalju ja Levadia on muutunud ning saab olema huvitav näha, kuidas nad oma meeskonna käima saavad. Hooaja esimesed paar nädalat annavad vastused."

"Kuna mängime areneva tiimiga, siis peavad esitused ja tulemused hooaja käigus selgelt paranema," kommenteeris Pijpers. "Meie eesmärk on arendada see meeskond tõeliselt kõrge tasemeni, mitte ainult Eesti kontekstis, vaid ka rahvusvaheliselt. Üks meie oluline eesmärk on ka arendada mängijaid nii, et nad oleksid võimelised mängima erinevates rahvuskoondistes."

"Oli aeg, kui treenisin Eestis ja võisin enne hooaja algust ette ära öelda, et me oleme üks meistrivõistluste liidreid. Praegusel hetkel ei saa ma seda öelda. Kuna oleme arenev meeskond, siis peame ootama ja vaatama, kuidas meistrivõistlused algavad. Aga eeldan, et areneme võistluste jooksul kiiresti ja et suudame peagi võistelda liiga tippudega," lisas hollandlane.

Hurt tõi Flora tugeva küljena välja nooruse: "Meie üheks trumbiks on see, et meil on väga palju noori, mis tähendab, et meil on ka väga suur arenguruum. Ma usun, et meie meeskond areneb väga kiiresti ja on võimeline tegema selle aastaga väga suure sammu."

Meeskonna staar - Gert Kams

Flora kaptenipaela kannab uuel hooajal Gert Kamsi asemel Brent Lepistu. Sellegipoolest peaks Kams olema Flora võtmemängija. Tema teravad tõusud paremalt äärelt ning täpsed karistuslöögid on varasematel aastatel klubile kõvasti kasu toonud. 

"Kõik Flora mängijad peavad võtma vastutuse. Ei saa öelda, et vastutus oleks ainult minul. Pean olema vanema mängijana noorematele eeskujuks, aga ma loodan, et ka teised mängijad võtavad ise vastutuse," ei hakanud meeskonna kogenuim jalgpallur Kams ise oma rolli ühe liidrina tähtsustama.

Foto: FC FloraKellel silma peal hoida - Märten Kuusk

Nõmme Kalju särgis pääses Märten Kuusk (20) väljakule vaid ühes meistriliiga kohtumises, aga tema eakaaslase Mihkel Ainsalu näol on olemas näide, et noortel endistel kaljukatel on võimalik Flora esindusmeeskonnas korralikult mänguaega saada.

Kui Kuusk klubi vahetas, avaldas Hurt, et Flora oli Kuuse arengut juba mõnda aega huviga jälginud ning et see üleminek on rohevalgetele oluliseks täienduseks. Hiljem leidis Flora, et keskkaitsjana tuntud Kuuske saab edukalt kasutada ka paremkaitses. Kõik see lubab loota, et noor kaitsja võib kerkida Eesti ühe tippklubi põhimängijaks, eriti juhul kui Enar Jääger Floraga ei liitu.

Suurim küsimärk - kas kogenud mängijatest ei jää puudu?

Pärast Markus Jürgensoni (29), Andre Frolovi (28) ja Sakari Tukiaineni (25) lahkumist on Floral vähemalt 25-aastaseid mängijaid ainult viis: Gert Kams (31), Rauno Alliku (26), Zakaria Beglarišvili (26), Mait Toom (26) ja Joonas Tamm (25).

Kogemuste vähesus võib teiste Eesti tippklubidega konkureerimise raskemaks teha.

"Meil on arenev meeskond, kes saab arvatavasti veel mõne aasta koos mängida. Peame saama füüsiliselt tugevamaks ja see tuleb vanusega. Peame ka kogemusi saama ja selle jaoks tuleb mängida nii palju mänge kui võimalik," rääkis Pijpers.

Hurt möönis, et kogemustele Flora rõhuda ei saa, kuid ei näe selles liialt suurt probleemi: "Ühtepidi on meil kogemusest puudus, aga teisalt peab olema nooruslikku julgust, nooruslikku tahet ja jõudu, mis peaks tõstma väljakul meeskonna motivatsiooni ja võitlusvaimu. Meil on palju värsket verd ja meil on kvaliteetsed noored. Usun, et oleme palliga tugevad ja oleme läinud ka kaitses tugevamaks. Jah, täna oleme võib-olla pisut noored, aga kui needsamad mängijad saavad võimaluse siin korralikult tööd teha ja sellel tasemel mängida ning kui nad õpivad vastutust võtma ja järjest rohkem ka väljakul vastutust kandma, siis selle võrra muutub meie esindusmeeskond tugevamaks. Ja ka Eesti jalgpall muutub tugevamaks."

Tallinna FC Flora
Peatreener: Arno Pijpers
Abitreenerid: Norbert Hurt ja Jürgen Henn
Väravavahtide treener: Aiko Orgla
Kapten: Brent Lepistu
EJL-i stipendiaadid: Martin Miller ja Herol Riiberg
Eelarve: 1 900 000 eurot (sellest esindusmeeskonna jaoks 900 000 eurot)
Koduväljakud: A. Le Coq Arena ja Sportland Arena
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Duubelvõistkond: Tallinna FC Flora U21 (Esiliiga)
Koduleht: fcflora.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 16 vs. Tallinna Levadia (Sportland Arenal)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Richard Aland, Ingmar Krister Paplavskis, Mait Toom.
Kaitsjad: Kevin Aloe, Henri Järvelaid, Gert Kams, Märten Kuusk, Marco Lukka, Mairo Miil, Joseph Saliste, Joonas Tamm, Madis Vihmann.
Poolkaitsjad: Mihkel Ainsalu, Zakaria Beglarišvili, Maksim Gussev, Jan Kokla, Brent Lepistu, Martin Miller, Markus Poom, Herol Riiberg, German Šlein.
Ründajad: Rauno Alliku, Hannes Anier, Pavel Fedorenko, Rauno Sappinen, Erik Sorga.

Eeldatav algkoosseis:

Tallinna FC Flora - Premium liiga - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Märten Kuusk (kaitsja, Nõmme Kaljust) sõlmis klubiga kolmeaastase lepingu.
Marco Lukka
 (kaitsja, Pärnu Linnameeskonnast) alustas hooaja ettevalmistust klubiga.
Martin Miller
 (poolkaitsja, Tartu Tammekast) sõlmis klubiga kolmeaastase lepingu.

Lahtine:

Enar Jääger (kaitsja, Oslo Valerengast) treenib klubiga ja liitumine selgub viimasel hetkel.

Välja:

Nikita Baranov (kaitsja) käis Tšehhis testimisel, aga jäi lepinguta ja siirdus Norra kõrgliigasse.
Andre Frolov
 (poolkaitsja) ei teeninud uut lepingut ja liitus Paidega.
Markus Jürgenson (kaitsja) liitus Soome kõrgliigaklubiga Vaasa Palloseura.
Sakari Tukiainen (Soome ründaja) liitus kodumaaklubi RoPS-iga.

Hooajaeelsed mängud:

06.01. Tallinna Flora - Nõmme Kalju (PL)  0:1
13.01. FCI Tallinn (PL) - Tallinna Flora  4:1 (Alliku)
18.01. Tallinna Flora - Sillamäe Kalev (PL)  2:1 (Sappinen, Järvelaid)
22.01. IFK Mariehamn (FIN) - Tallinna Flora  0:1 (Sappinen)
28.01. Paide Linnameeskond (PL) - Tallinna Flora  1:2 (pen. Beglarišvili, Fedorenko)
01.02. Altachi Rheindorf (AUT) - Tallinna Flora  0:1 (Lepistu)
04.02. Tallinna Flora - Tallinna Levadia (PL)  1:3 (Jakovlev)
16.02. Täby Frej (SWE) - Tallinna Flora  1:1 (Sappinen)
20.02. Vilniuse Žalgiris (LIT) - Tallinna Flora  1:0

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; AUT - Austria kõrgliiga; FIN - Soome kõrgliiga; LIT - Leedu kõrgliiga; SWE - Rootsi esiliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (19)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Fantasy nipinurk: kuus võtmemängijat kannavad mängukeeldu
JALGPALLITÜLI
SUUR MÄNG
Viljandist Kiievisse: Klavanit lahutab Eesti jalgpalli suurimast saavutusest üks samm
31. märts, 2002. 16-aastane Ragnar Klavan jookseb Viljandi Tuleviku särgis esimest korda Eesti kõrgliigas väljakule. Tulevik hoiab koduplatsil Maardu Levadia 0:0 viigile.
MEISTRITE LIIGA
MEISTRLIIGA JA ESILIIGA B
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
15
10
5
0
49:14
35
2.
15
10
4
1
47:11
34
3.
15
10
3
2
47:12
33
4.
15
8
5
2
33:18
29
5.
15
6
4
5
25:22
22
6.
15
3
5
7
22:35
14
7.
15
3
3
9
8:42
12
8.
15
3
2
10
22:26
11
9.
15
3
1
11
11:46
10
10.
15
1
4
10
14:52
7
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Klopp: Klavan on geenius
EESTLASED VÕÕRSIL
Klopp: Klavan on geenius (3)
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

JALGPALL SUUREL EKRAANIL

Soccernet.ee ja Forum Cinemas kutsuvad! 

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK