Flora ronis liidrite heitluses Levadia rongi alt välja (lisatud galerii) (13)

Tallinna Flora tuli meistriliiga liidrite heitluses kodus Tallinna Levadia vastu 1:3 kaotusseisust välja ja teenis 3:3 viigi, säilitades oma neljapunktilise edumaa.

Sündmusterohkes kohtumises lõid mõlemad meeskonnad lisaks kolmele väravale ka korra väravaraami pihta. Flora tabamustest kaks esimest tekkisid standardolukordadest ja kolmas lõpu eel väravaesisest saginast, Levadia kollid sündisid lahtisest mängust.

Kumbki tiim pole üle poole hooaja kaotanud - Levadia on nüüd kaotuseta 22 ja Flora 19 järjestikust liigamängu. Omavahel on nad tänavu teinud kolm erinevate skooridega viiki.

Flora alustas teravalt ja teenis kiiresti kaks järjestikust nurgalööki, millest teine andis avavärava. Brent Lepistu ja Nikita Andrejevi võitlusest põrkas pall Zakaria Beglarišvilile, kelle löök ei tulnud tugev välja, kuid suundus meeste vahelt alla nurka - 3. minutil 1:0.

Seejärel hakkas tegusid tegema külalismeeskond. Levadia oli viigiväravale ülilähedal juba 10. minutil, kui Mait Toom ja Märten Kuusk eksisid lahtimängul ja Jevgeni Kobzar pääses üks-ühele. Kobzar tulistas palli vastu posti.

Siiski suutis Levadia juba avapoolajal kolm väravat lüüa. Esimese autoriks oli kapten Rimo Hunt, kes Sergei Lepmetsa pika palli järel Joonas Tamme üle jooksis ja palli alla nurka lükkas - 1:1.

Madis Vihmanni eksimuse järel Andrejevilt söödu saanud Joao Morelli löök võttis Kuuse jalast rikošeti ja viis Levadia juhtima - 1:2.

Mõned minutid enne vaheajavilet tõusis keskkaitsja Tabi palliga Flora karistusala jooneni, mängis seal Gandoga seina ja söötis värava ette Andrejevile, kes vormistas 1:3.

Teisel poolajal vähendas Madis Vihmann vahe minimaalseks, jõudes sihile pärast Martin Milleri nurgalööki tekkinud saginast - 2:3.

Flora võttis riske ja Levadial tekkis 3:2 eduseisust mitmeid häid kontrarünnakuid, mis jäid lahendamata, ning Flora jõudis 87. minutil viigini. Mihkel Ainsalu söödu järel põrkas pall Gando ja Vihmanni võitlusest Rauno Sappinenile, kes vajutas 3:3.

See andis Florale hoogu juurde ja Sappinen võttis palli kiiresti võrgust välja, et minna võiduväravat üritama. Rauno Alliku tabas 88. minutil latti, aga väravaid rohkem ei sündinud.

Mängu parim - Nikita Andrejev

Andrejev sai Levadia 2:1 juhtvärava puhul Vihmanni söödule jala vahele, mis andis palli Levadiale. Seejärel tegi külaliste tipuründaja palliga targa pausi ega läinud ise löögile, vaid söötis Joao Morellile, kes skooris. Levadia kolmanda tabamuse vormistas Andrejev ise. Kui ta 80. minutil platsilt lahkus, oli Levadia 3:2 juhtimas.