Hiilgavalt mänginud Tulevikku rööviti ja Flora patuoinast sai viimasel hetkel kangelane (10)

Brent Lepistu mäng käis kui Ameerika mäed. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 23. voorus pidasid Flora ja Viljandi Tulevik maha tõelise põnevusheitluse. Tulevik läks 2:0 juhtima, kuid Flora jõudis viigini, seejuures oli viigitabamus vägagi kaheldav, ning lõpuks lõi kahes avaväravas süüd omanud Brent Lepistu Flora 3:2 võiduvärava.

Lillekülas algas matš ülimalt tempokalt ja võrdselt. Viimasel ajal heas hoos olnud Tulevik ei jäänud soosiku Flora vastu kuidagi liialt suurelt hätta. 13. minutil eksis tänast mängu Madis Vihmanni puudumise tõttu keskkaitses alustanud Flora kapten Brent Lepistu nii pahasti sööduga, et pani palli otse Vlasi Sinjavski jalale. Sinjavski ajas Märten Kuuse nii sõlme, et too kukkus kõhuli pikali ja Kaljust Tulevikus laenul olev ääremängija tugev löök lendas esipostist Mait Toomi selja taha - 1:0 Tulevikule!

See ajas Flora vihale ning järgmiste minutite jooksul proovisid Mihkel Ainsalu, Erik Sorga, Rauno Alliku ja Joseph Saliste väravani jõuda, kuid Karl-Romet Nõmm oli tasemel ning ebatäpsust jagus ka florakate enda jalgadesse.

Tulevik ei jäänud aga surve alla ja käidi ka ise rünnakul. Ühel neist pidi Toom ühe käega tõrjuma Kristen Kähri pealelöögi korneriks. Järgnenud mitmest nurgalöögist viimases näitas Florast Tulevikus laenul viibiv Herol taset ning tsenderdas palli tagumise posti juurde Gerdo Juhkamile, kes Lepistust üle hüppas ja mänguvahendi võrku suunas - 24. minutiks sai Tulevik võõrsil seni kaotuseta püsinud Flora vastu kätte 2:0 eduseisu.

Teisel pool väljakut oli Lepistu ise nurgalöögiolukorras oma patte heastamas, kuid Oskar Berggren lõi joone pealt Flora kapteni soorituse minema. 38. minutil tegi Arno Pijpers taktikalise muutuse, kui vahetas German Šleini puhkama, tuues Gert Kamsi väljakule, mis nihutas Kuuse keskkaitsesse ja Lepistu keskväljale. Flora sai seepeale kohe oma vurri käima, kuid Tulevik suutis ära hoida.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle

Teine poolaeg algas selge Flora initsatiiviga, kuid teravaks läks asi ka nende enda värava all. Ühes olukorras tegi Sinjavski ära Kuusele ja Kamsile ning jättis söödu Juhkamile, kes viivitamise järel palli parema alumise nurga suunas saatis, kuid sellele sai jaole Toom. Tulevikul oli hea šanss 3:0 juhtima minna, kuid olukord jäeti kasutamata.

Vaid minut hiljem nõelas Flora, kui Rauno Sappinen sai liini taha söödu ning kasti jõudnuna saatis rohevalgete parim väravakütt palli vasaku posti põrkest raamide vahele - 1:2!

Järgneva mängu jooksul valdas Flora rohkem palli, kuid Tulevik seisis kaitses väga kompaktselt ja ühtlasi ka hästi. Pinge väljakul muudkui kasvas ja kasvas ning 80. minutil sündis õhtu skandaalseim otsus. Sappinen virutas väravale, Nõmm tõrjus, Martin Miller lõi nullnurga alt uuesti peale, Nõmm püüdis, teda üritati väravasse suruda palliga, kuid tundus, et mänguvahend väravajoont ei ületanud. Kohtunikud kahtlesid, mõtlesid ja lõpuks otsustasid, et ikkagi käis üle joone. Seega läks lahti suuremat sorti vaidlus, näha sai veidi tõuklemist ja lõpuks oli selge - Flora viigistas seisu.

Tulevik sai sündmustest indu ainult juurde ja pani korraks Flora väravale korraliku surve peale. Rohevalged seisid aga hästi. Õhk oli aga jätkuvalt paks ning vahetult enne normaalaja täitumist saatis Kristo Tohver riietusruumidesse Pijpersi, kes kohtunike suunas liialt suud pruukis.

Vahetult pärast seda, kui kohtunik näitas viit üleminutit, teenis Flora nurgalöögi. Seda läks andma Beglarišvili, kelle tsenderduse suunas Lepistu peaga võrku - 3:2! Flora patuoinast sai hetkega kangelane. Kõik. Sellele Tulevikul enam vastust olnud. Flora jätkab võitmatult ja Tuleviku hea seeria sai valusalt ja võib-olla veidi ebaõiglaselt lõpetatud.

Juba teisipäeval kohtub Flora Sillamäega ning Tulevik võõrustab esmaspäeval Paidet, saamata kasutada omale täna mängukeelud hankinud Nõmme ja Õunapit.

11. augustil kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Viljandi JK Tulevik 3:2 (0:2)
55. Rauno Sappinen, 79. Martin Miller, 90+1. Brent Lepistu - 13. Vlasi Sinjavski, 24. Gerdo Juhkam

Väravasöödud: 55. Zakaria Beglarišvili, 79. Rauno Sappinen, 90+1. Zakaria Beglarišvili - 13. x, 24. Herol