Hispaania tulevased tähed vajasid Eesti murdmiseks imet (lisatud galerii!) (5)

Eesti U21 koondis hoidis Hispaania eakaaslasi üle tunni kuival ja pidi lõpuks vaid Valencia mehe Carlos Soleri suurepärasest kauglöögist 0:1 alla vanduma.

Võrreldes reedese Slovakkia-mänguga algkoosseisus koguni seitse vahetust teinud sinisärgid jäid oodatult avavilest Hispaania maailmanimede surve alla, kuid esimesed ebaõnnestunud puuted võtsid külalistegi hoogu maha.

Aga asja rünnakule oli Eestilgi - kümne minuti möödudes kombineerisid Frank Liivak, Herol ja Andre Järva, mille tulemusena viimane vastaste karistusalla jõudis. Ebaõnnestunud puutest sai aga alguse Hispaania kontrarünnak, mille Marco Lukka Matvei Igoneni värava all õige napilt klaaris.

Esimest korda jõudsid sinisärgid löögile avapoolaja keskel, kui ehk Eesti suurimaks ründeväljundiks olnud Liivak sai vasakult sisse tungida ja palli ka raamide vahele saata, ent madal löök esimesse posti Hispaania puurilukku Antonio Siverat ei üllatanud. Minut hiljem testis Siverat teiselt äärelt Vlasi Sinjavski, kelle terava palli väravavaht sülle püüdis.

Ei saa siiski salata, et mänguliselt kuulus avapoolaeg hispaanlastele. Löögid lõpuks 1:16, tõsi, raami jõudsid neist vaid viis ja Igonen ühtegi imetõrjet tegema ei pidanud. Korra võrk sahises, kui vasakkaitsja Aaron Caricol maha magati, kuid seda suluseisust.

Müüri murrab alles ime

Riietusruumist tuld hispaanlased tagasi näljasemana ja üsna kiiresti saadigi Eesti väravale surve peale, aga nüüd näitas meistriklassi Igonen ja vajadusel olid abiks kaitsjad ja vajadusel ka õnn, kui pall üsna poolaja alguses saginas posti kõksas.

Just siis, kui tundus, et jahedas Tallinnas hakkavad külaliste ideed otsa saama ja mitu rünnakut lõpetati üsna õnnetute kauglöökidega, juhtus see, mida karta võis. Valencia eest juba ka Hispaania meistrisarjas korralikud tuleristsed saanud Carlos Soler tabas 20 meetrilt fantastiliselt palli ja Igonen ei reageerinudki, kui pall värava esimesse ristnurka sisse keris.

Eesti ei jäänud 0:1 kaotusseisu hoidma, oma võimalusi otsiti ja kümmekond minutit enne lõpuvilet pääses Järva ka kaitsjatega võidu jooksma, aga löök vihises küljevõrku. Viimastel minutitel jäeti kohati ka kolm sinisärki vasturünnakut ootama, aga õiget võimalust enam ei avanenud.

Lõpuvileks oligi vaid Soleri individuaalne meisterlikkus see, mis Eesti kahte neljamehelist liini murda suutis - reedel Itaaliat 3:0 loputanud hispaanlased said oma tahtmise, aga häbisse me ei jäänud.