Hooaja rekordpubliku ees peetud diagonaalderbi jättis 10. korda järjest koduvõistkonna võiduta (vaata galeriid!) (6)

Juba kümnes järjestikune Tallinna diagonaalderbi ehk Nõmme Kalju ja Tallinna Levadia vaheline kohtumine lõppes kodumeeskonna jaoks võiduta. Seekordne külalismeeskond Levadia võttis 2:1 võidu.

Matš algas tempokalt ja võitluslikult, kuid esialgu midagi liialt ohtlikku kumbki meeskond ei loonud. Tasapisi said ka Levadia väravavaht Sergei Lepmets ja Kalju kiiper Vitali Teleš tööd, kuid peamiselt standardolukordade järel ja üldiselt tuli toime tulla tsenderduste tõrjumisega.

21. minutil eksis Kalju vasakkaitsja Trevor Elhi keskväljal sööduga, kinkides palli Rimo Hundi jalale. Hooaja esimese ringi parimaks mängijaks valitud Hunt, kes avavile eel skulptor Tauno Kangrolt ka autasu kätte sai, andis paremale äärele Svjatoslav Jakovlevile jooksule söödu. Teleš otsustas väravast välja tulla, kuid pallini jõudis enne teda Jakovlev, kes palli ligi 30 meetri kauguselt tühja väravasse saatis - Levadia asus 1:0 juhtima.

Hetk hiljem noolis Jakovlev juba ka oma teist väravat, kuid keerutas kauglöögi üle raamide. Kalju poolelt oli ohtlikuim mees Igor Subbotin, kuid temagi ei suutnud Lepmetsa üle mängida. Väravat ei toonud ka Robert Kirsi kannalöök ja Artur Valikajevi terava nurga alt tehtud üritus. Teisel pool väljakut keerutas Igor Dudarev trahvilöögist palli õige napilt üle ristnurga.

Teist poolaega alustas Kalju tugeva väravaotsinguga, kuid lahendused jäid soovida. Isegi kui Lepmets sekkuma pidi, siis mitte väga tõsiselt. 67. minutil klaaris Deniss Tjapkin Dudarevi antud karistuslöögi Svjatoslav Jakovlevi jalale, kes 20 meetri pealt palli Telešile püüdmatult Kalju värava lati alla virutas - 2:0!

See pani säästusektoris matši vaadanud Levadia fännid möllama, kes ajasid särgid seljast, viskasid väljakule tossupommi ja päästsid lahti ilutulestiku, mille raketid lendasid nii vastu prožektoreid, männioksasid kui ka väljakut. Õnneks olid mängijad sel hetkel teisel pool väljakut ja keegi viga ei saanud.

Kuigi Kalju veel üritas, oli ka Levadia oma vasturünnakutel ohtlik. Kolm minutit enne normaalaja lõppu sai Kalju ikkagi oma värava kirja, kui vahetusmeeste koostööst Andrei Sidorenkov hea tsenderduse värava ette saatis ning Tarmo Neemelo palli peaga paremasse nurka saatis. 1:2 seisuga kohtumine ka lõppes, mis aitas Levadial liidrina jätkata ja jättis Kalju neist nüüd juba kuue punkti kaugusele.

Mängu parim - Svjatoslav Jakovlev

Noor ründav poolkaitsja säilitas oma koha põhikoosseisus ja õigustas seda igati. Oli terav ja ohtlik, lõi kaks väravat, mis aitasid Levadial liidrina jätkata.