Jalgpallisõda Viljandis: Heroli maagia otsustas väga ebasõbraliku derbi (galerii!) (16)

Viljandi Tulevik jätkas oma viimase aja head hoogu, kui põhjustas äärmiselt sündmuste- ja vigaderohkelt kulgenud Lõuna-Eesti derbis Tartu Tammekale neljanda järjestikuse kaotuse. Viie värava kõrval nähti ühte punast ja kaheksat kollast kaarti, millest nii mõnigi oli roosaka tooniga.

Avapoolaega alustas Tammeka tugeva survega ning esimese kümnekonna minuti jooksul võõrustajad vastase väljakupoolele sisuliselt ei jõudnudki.  Esimene 100%-line võimalus tekkis 16. minutil, kui Tammeka ilusa söödumängu järel ei suutnud Sander Kapper üks-üks olukorda ära kasutada. Järgnenud nurgalöögile sai pea vahele Silver Grauberg, kuid väravajoonel oli vastas Gustav-Hendrik Seeder.

Vaid kaks minutit hiljem said tartlased juhtvärava siiski kätte. Reio Laabuse kena sööt keskväljalt saatis Martin Jõgi üks-üks olukorda ning Tammeka ründaja võttis maha Viljandi väravavaht Andreas Kallaste. Pall veeres täpselt Andre Paju jalale, kes tühja värava ees enam ei eksinud. 0:1. Vaid minut hiljem oli sarnane situatsioon kordumas, kuid Laabuse suurepärase söödu järel jäi Kallaste duellis Jõgiga peale.

Viljandi esimese paarikümne minuti parim võimalus avanes veerandtunnise mängu järel, kui Tanel Langi karistusala joonelt sooritatud löögile vastas hea tõrjega Karl Johan Pechter. Avakolmveerandtunni teises pooles võtsid võõrustajad vaikselt ohjad enda kätte, kuid võimaluste tekitamisega jäädi raskustesse. Hoopis Tammeka oli lähedal teisele tabamusele, aga Jõgi pealöök läks napilt mööda.

41. minutil tõstis Herol palli Tammeka kaitseliini seljataha ja Rainer Peips virutas 16-meetrilt palli otse õhust Pechteri seljataha. Kuu üks ilusamaid väravaid tegi seisuks 1:1.

Riietusruumist tulles Tammeka oma mängu enam käima ei saanudki. Ainus tõsisem situatsioon tekkis 49. minutil, kui Jõgi pani palli peaga väravasse olles ise suluseisus.

Viljandi initsiatiiv hakkas vilja kandma mängu viimasel 25 minutil. 66. minutil jäi Kevin Anderson surve alla ning võttis siis punase kaardi vääriliselt maha üks-üks olukorda pääsenud Kristen Kähri. Järgnenud karistuslööki Viljandi veel ära ei kasutanud.

Ühest keskkaitsjast ilma jäänud Tammeka peatreener Kaido Koppel vahetas seejärel pingile teisegi keskkaitsja Silver Graubergi, keda asendas noor ründaja Rait Läll. Tuleviku ründetegevus muutus sellest veelgi efektiivsemaks.

Esmalt näitas Kristjan Kase löögi vastu head tõrjetööd Pechter ning mõned minutid hiljem lõi Kähr palli suluseisus olles tühja väravasse. 77. minutil sai Viljandi lõpuks oodatud juhtvärava kätte, kui Lauri Eluri madala söödu lükkas vahetusmees Kähr tühja väravasse. 2:1.

82. minutil leidis Herol kauni tsenderdusega tagumises postis Kähri, kes lükkas palli peaga Pechterist mööda ning tegi seisuks 3:1.

Pisikese lootusekiire andis teise üleminuti alguses Tammekale nende ainus platsile jäänud paberitega keskkaitsja, kui Temari Nuuma tsenderduse lõi peaga väravasse Akim Sairinen. 3:2.

Rohkemat tartlased ei suutnud ning Viljandi 3:2 võit tähendab mõlema meeskonna jaoks viimaste aegade trendide jätkumist. Tulevik on saanud viimasest neljast mängust üheksa punkti, Tammeka on aga kõik need neli mängu minimaalse skooriga kaotanud.

Mängu parim - Herol

Teist hooaega järjest Florast laenule tulnud Herol on teist hooaega järjest andnud Viljandi mängule uue hingamise. Täna vedas ta Tuleviku võidule kahe imelise väravasööduga.

22. septembril kell 13 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - Tartu JK Tammeka 3:2 (1:1)
41. Rainer Peips, 77., 82. Kristen Kähr - 18. Andre Paju, 90+2. Akim Saeed Sairinen

Väravasöödud: 41., 82. Herol, 77. Lauri Elur - 18. Martin Jõgi, 90+2. Temari Nuuma
Hoiatused: 43. Rainer Peips, 52. Alex Roosalu , 74. Gustav-Hendrik Seeder, 87. Janar Õunap - 29. Kevin Anderson, 31. Tristan Koskor, 43. Sander Kapper, 83. Andre Paju
Eemaldamine: 65. Kevin Anderson
Mänguolud: +15, pilves tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras