Kaks korda kaotusseisu jäänud Kalju võitis ja jätkab liidrina (lisatud galerii) (8)

Nõmme Kalju jäi Premium liiga 17. voorus koduväljakul Paide Linnameeskonna vastu kaks korda kaotusseisu, aga võitis 3:2.

Kuna Kalju lähirivaalid Tallinna Levadia ja Tallinna Flora olid täna eelnevalt võidukad, siis pidid ka nõmmekad kindlasti kolm punkti teenima, et liidrikohal jätkata.

Kohe pärast avavilet läks Paide innukalt rünnakule ja teenis esimesel minutil nurgalöögi. Teisel minutil saavutas Linnameeskond värava, kui Henri Hanson andis keskelt läbisöödu Samson Iyedele, kes oli kaitsjatest kiirem ja lükkas palli alla nurka - 0:1.

Sellele reageeris Kalju tormiliste rünnakutega ja kümnendal minutil ilusa söödumängu järel viigistati. Andri Markovitš viskas audi karistusalasse, seal söötsid palli järjest edasi Rimo Hunt, Liliu, Igor Subbotin ja Robert Kirss. Viimaks jõudis pall Trevor Elhini, kes selle väravasse lükkas - 1:1.

Tempo oli kõrge, eriti avapoolajal. Mõlemad meeskonnad tahtsid väravaid lüüa, mitte niisama veeretada. Paide teenis pooletunnise mängu järel penalti, kui Andre Frolovi tsenderdus karistusala nurgas Reginaldi kätt tabas. Frolov lõi penalti latti.

Teise poolaja alguses läks Paide uuesti juhtima. Edgar Tur tegi oma väljakupoolelt palliga pika sööstu ja lõi lõpuks ise peale. Pavel Londak, kelle jaoks pall ebamugava põrke võttis, eksis püüdmisel ja võrk sahises - 1:2.

Tunnise mängu järel viigistas Kalju uuesti, kui Elhi tsenderdas ja Marko Brtan suunas kolmelt meetrilt palli puuri - 2:2.

Otsustava kolli lõi Premium liiga parim väravakütt Liliu. Ta sai Aleksandr Volkovilt söödu, pööras end Martin Kasest vabaks, liikus palliga värava lähedale ja sahistas - 3:2.

Paide saatis lõpuminutiteks suured mehed Tarmo Neemelo ja Boliguibya Ouattara pingilt rünnakule. Anti ka mõned ärevad tsenderdused, aga Kalju hoidis eduseisu lõpuni ja jätkab kodumängudes täiseduga.

Mängu parim - Trevor Elhi

Vasakkaitsest kõrgele tõusev Elhi oli Kalju rünnakutes vajalik lüli. Ta lõi ise ühe värava ja andis Brtanile resultatiivse söödu.

26. mail kell 19.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond  3:2 (1:1)
10. Trevor Elhi, 61. Marko Brtan, 77. Liliu - 2. Samson Iyede, 53. Edgar Tur

Väravasöödud: 10. Robert Kirss, 61. Trevor Elhi, 77. Aleksandr Volkov - 2. Henri Hanson?, 53. ?
Realiseerimata penalti: 32. Andre Frolov (lõi latti)
Hoiatused: 45+2. Robert Kirss, 64. Nikolai Mašitšev - 41. Sören Kaldma
Mänguolud: +24, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.