Kalju tegi võõrsil väärika tulemuse, kuid jäi edasipääsust kaugele (6)

Nõmme Kalju tegi võõrsil Videotoniga väärika 1:1 viigi, kuid jäi kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 1:4 kaotajaks. Sellega on Eesti klubide tänavune eurohooaeg lõppenud.

Kalju tegi põhikoosseisus avamänguga võrreldes vaid ühe vahetuse: Kadriorus kaks penaltiviga teinud kapten Vitali Teleš kaotas oma koha postide vahel Pavel Londakule. Esimesel poolajal sai aga Londak vigastada ja teiseks poolajaks vahetati Teleš sisse.

Videotoni algrivistuses oli nädalatagusega võrreldes kaks muudatust. Pingile jäeti mõlemad mehed, kes Kadriorus skoori tegid (Mate Patkai ja Marko Scepovic).

Videoton alustas kaitsest lähtuvalt ja lubas nõmmekatel palli vallata. Poolaja keskel muutusid aga ungarlased aktiivsemaks.

Esimese poolaja ohtlikemad olukorrad tekitati nurga- ja karistuslöökide ning audivisete järel. Kalju parim moment sündis kaptenipaela kandnud Andrei Sidorenkovi trahvilöögist, kui Artur Valikajev pääses tagumise posti juures vabalt löögile, kuid nõrgaks jäänud soorituse tõrjus vastane paar meetrit enne väravajoont peaga.

Rohkem võimalusi oli Videotonil. Avapoolaja ainus värav sepistati 37. minutil, kui Asmir Suljic tsenderdas ning Danko Lazovic oli õhuvõitluses Robert Kirsist võimsam ja suunas peaga palli posti kõrvale.

Teise poolaja algus oli Kalju jaoks suurepärane - Karl Möölilt söödu saanud Igor Subbotin sättis Videotoni karistusalas oma keha palli ja vastase vahele ning Jozsef Varga läks Subbotinile selga. Järgnenud penalti realiseeris 50. minutil Artjom Dmitrijev kindlalt, lüües palli tugevasti enda poolt vaadates parema posti kõrvale. Adam Kovacsik hüppas vales suunas.

Sellist elevust, mis oleks Euroopa liiga kolmandasse eelringi pääsejas kahtlusi tekitanud, siiski ei kerkinud. Teisel poolajal oli mäng suhteliselt rahulik ja 75. minutil jalutas Liliu vahetuse käigus platsilt ära aeglases tempos, mis näitas, et ka Eesti klubi ise ei uskunud, et võib veel kolm väravat lüüa.

Lõpuminutitel püüdis Videoton ka kodusmängu võitu vormistada ja pääses korduvalt Kalju trahvikastist löögile, aga Teleš tõrjus hästi ning Dmitrijev, kes oli juba avapoolajal korra palli peaga väravajoonelt päästnud, tegi sama asja uuesti.