Klavan uinus hetkeks, kuid valiti finaali parimaks; Atletico alistas Liverpooli penaltiseerias (Klavani kommentaar! "Eelmine hooaeg oli eelmäng") (9)

Ragnar Klavan mängus Atletico vastu. Foto: liverpoolfc.com

Saksamaal Münchenis peetud Audi Cupi võitis Atletico Madrid, kes alistas finaalis Liverpooli 1:1 lõppenud normaalaja järel penaltiseerias 5:4. Liverpooli eest täismängu teinud Ragnar Klavan valiti mängu parimaks.

Kompava alguse järel haaras Liverpool mänguohjad enda kätte, kuid 33. minutil läks hoopis Atletico juhtima, kui Keidi Bare tormas Ragnar Klavani selja tagant välja ja suunas latist tema ette kukkunud palli võrku.

Kui Atletico ei teinud poolajal ühtegi vahetust, siis Jürgen Klopp tõi väljakule koguni kuus värsket meest ning täistunni täitumise järel oli võrreldes algkoosseisuga 'Pooli koosseisus tehtud juba koguni kaheksa vangerdust. Need ka ennast õigustasid, sest 83. minutil pani Gabi karistusalas vahetusest sekkunud Divock Origile jala taha ning järgnenud penalti realiseeris külmavereliselt teine pingilt alustanud mees Roberto Firmino.

Järgnenud minutite jooksul kumbki meeskond enam tabamuseni ei jõudnud, mis tähendas karika otsustamist penaltiseerias. Atletico realiseerisi kõik oma viis lööki, Liverpooli poolelt eksis nende kapten Jordan Henderson, mis andiski hispaanlastele võidu.

Liverpooli poolelt ainsa väljakumängijana kõik 90 minutit kirja saanud Eesti koondise kapten Klavan valiti matši järel kohtumise parimaks. Eestlase sõnul ei olnud mäng perfektne: "Muidugi kui tervet mängu vaadata, siis esimesel poolajal Atletico värav, mille nad lõid, oli minu viga - ma magasin. Seega, et lõpuks lõime 1:1 ja mäng läks penaltitele, oli hea meeskonnatöö tulemus teisel poolajal."

"Hooaja ettevalmistus on olnud karm ausalt öeldes, aga see peabki olema raske. Meil on olnud häid mänge. Tänane ei olnud nii hea - see oli okei, aga mitte hea. Peame sellest õppima ja meil on veel üks treeningmäng jäänud ja siis juba hooaeg algab," lisas Klavan.

Uue hooaja eel on ta optimistlik: "Ma näen väga suurt arengut. Meil on head mängijad, meil on imeline koosseis ja fantastiline treeneritetiim. Muidugi tahame jätkata sealt, kust asi pooleli jäi. Eelmine hooaeg oli eelmäng, tahame edasi liikuda. Ootan väga!"

Audi Cupi kolmanda koha mängus alistas Napoli 2:0 Müncheni Bayerni.