Läbi fotosilma: Premium liiga 2016 (2)

Märtsis avalöögi saanud Premium liiga hooaeg pakkus pinget päris viimaste minutiteni. Vaatame läbi pildiseeria, mida 2016 meile tõi. Viimaseid päevi saab valida ka liiga parimat.

Suur hääletus kestab kuni pühapäeva, 13. novembri lõpuni, nii et valikut saab veel teha. Oluline on märkida, et ainus kohtustuslik kategooria on parima mängija oma. Võib-olla on valiku tegemisel abiks ka alljärgnevad pildid.

Soccernet.ee ei paku täna veel fotogaleriid kõigist Premium liiga mängudest, mistõttu on teatud pildid illustratiivse sisuga. Valik on siiski tehtud 2016. aasta galeriide seast.

1. märts - valitsev meister ja paljude silmis suurfavoriit Flora saab oma uuele särgile õmmelda teise tärni. Jäädvustus hooaja avamiselt. Foto: Brit Maria Tael

2. märts - võidurelvastumine jätkub ja Levadia teatab, et Sergei Lepmets naaseb kõrgliigasse. Amatöörina. Vaid kolm päeva hiljem on ta juba esikinda rollis. Foto: Jana Pipar

4. märts - Premium liiga hooaeg avatakse Tartus ja just sellest Rasmus Tautsi puutest sünnib värske hooaja 2. värav. Foto: Imre Pühvel

Aleksei Matrossovil pole võimalustki. Avamäng lõppeb 2:2 viigiga. Foto: Imre Pühvel

5. märts - esimesel nädalavahetusel etendatakse ka Tallinna derbi, mis 0:0 viiki tüürib. Levadia on teenitud punktiga selgelt rahulolevam. Foto: Jana Pipar

8. märts - Sakari Tukiainen (44) lööb lumemöllus Rakvere Tarvale 5 (!) väravat. Flora domineerib uustulnukat mäekõrguselt. Foto: Brit Maria Tael

12. märts - esimese vooru liiga liidrina lõpetanud Pärnus algab väravapõud, mis kestab üle 800 minuti ja saab läbi alles 13. mail. Pärnu hooaja esimene pool on katastroof. Foto: Gertrud Alatare

4. aprill - Sillamäel mängitakse üks hooaja kummalisemaid etendusi, kui mängijaid väljakul sisuliselt näha ei olnud. Infonet päästab 0:2 kaotusseisust 2:2 viigi.  Foto: kuvatõmmis (Youtube)

9. aprill - kõrgliiga jõuab üle 55 aasta Rakverre. Hooaja algus on olnud raske ja koduseinad ei tee asja lihtsamaks: 0:5 Paidele. Foto: Jana Pipar

22. aprill - Tartu Tammeka viigistab Levadiaga 1:1, võtab esimeses ringis punkte kõigilt peale Infoneti ja Kalju ning lõpetab ringi neljandana valitseva meistri Flora ees. Kiiresti ristitakse nad Eesti Leicesteriks. Foto: Jana Pipar

Esimese ringi lõpetab liidrina Kalju. Hiiul on põhjust rõõmustamiseks, Sergei Frantsevi käe all ollakse väga efektiivsed. Foto: Gertrud Alatare

26. aprill - Dmitri Kruglov teenib Hiiul rumala punase kaardi ja Infonet kaotab 1:2 Kaljule. Samas saab veel enne aprilli lõppu alguse Infoneti kaotusteta seeria, mis kestab 14 mängu, augusti keskpaigani. Foto: Jana Pipar

7. mai - Levadia korraldab taas abikoerte päeva, mis üle Euroopa tähelepanu pälvinud; platsil saavutatakse aga magus 2:1 võit Sillamäe Kalevi üle, oma hooaja esimese väravaga panustab kapten Rimo Hunt. Foto: Jana Pipar

14. mai - Erik Listmann (keskel) vigastab tõsiselt põlve ja loobub hiljem tippjalgpallist, EJL otsustab aga KTM-reeglit muuta. Karl Mööl (vasakul) teeb aga suurepärase hooaja ja teenib sügiseks koha rahvuskoondises. Foto: Gertrud Alatare

24. mai - Deniss Ugarovist saab esimene peatreener, kes 2016. aastal ametikohustustest vabastatakse. Foto: Imre Pühvel

Jaanipausile läheb liidrina Levadia, kes on hooaja esimesest 17 mängust kaotanud vaid ühe. Sergei Ratnikovi hoolealustele ei tule võidud lihtsalt, kuid siiski tulevad.  Foto: Jana Pipar

1. juuli - Tartu Tammeka fännid annavad mõista, et aktiivse fänlusega on lõpp. Publikuga on tänavu üldse kehvasti - keskmine pealtvaatajaskond langeb pea igal pool. Foto: Imre Pühvel

2. juuli - mängitakse "Premium liiga ajaloo halvim mäng", kui keset suve kohtuvad Tarvas ja Pärnu, kel kahe peale kaukas vaid neli punkti ja neistki kolm esimesest omavahelisest mängust. Tarvas asub juhtima, aga kaotab lõpuks valusalt 1:2. Foto: Jana Pipar

8. juuli - Valitsev meister Flora vahetab peatreenerit. Norbert Hurt astub kõrvale ja talle leitakse asendaja suure rivaali Levadia juurest, ametipostile asub Argo Arbeiter. Foto: Jana Pipar

10. juuli - Pärnus avatakse viimaks rannastaadion, mis juba aasta(kümne)id renoveerimist vajas. Kohe esimeses mängus sepistab Pärnu ka suurüllatuse ja alistab Levadia 1:0. Foto: Gertrud Alatare

11. juuli - nagu Hurt, nii ka Ratnikov. Levadia asendab lahkuva peatreeneri Igor Prinsiga. Foto: Jana Pipar

20. juuli - Premium liiga esimene pool ei ole ründajatele üleliia edukas. Parim väravakütt Albert Prosa lahkub Florast ja kolib augustis üle lahe Soome. Foto: Jana Pipar

1. august - Levadiast Florasse kolinud Arbeiter saab magusa võidu, kui Flora Levadia koguni 6:1 alistab. Foto: Brit Maria Tael

5. august - suvise üleminekuakna üks suurimaid tehinguid saab kinnituse: Sander Puri liitub Nõmme Kaljuga. Foto: Brit Maria Tael

30. august - suve lõpus lõhkab Tarvas üllatuspommi, teatades, et hooaja lõpuni liitub nende ridadega aastaid välismaal mänginud väravavaht Marko Meerits. Foto: Jana Pipar

16. september - Flora on vägeva seeria toel tiitlivõitlusesse tagasi tulnud, aga Tartust lahkutakse valusa 2:3 kaotusega Tammekale. Foto: Imre Pühvel

17. september - Läbi hooaja fenomenaalseid standardolukordi pakkunud Andrei Sidorenkov saab hakkama haruldase saavutusega, kui vormistab surnud pallidest kübaratriki. Foto: Veiko Soo

12. oktoober - Vjatšeslav Zahovaikole on septembri lõpp ja oktoobri algus kui renessanss. Vanameister kroonitakse kuu parimaks ja temast kirjutab Itaalia meedia, samas teatab ta ka karjääri lõpust. Parima väravaküti tiitel libiseb lõpuks siiski näppude vahelt. Foto: Gertrud Alatare

21. oktoober - konkurentide eelmise vooru libastumiste järel on Infonet tiitlile lähedal, aga kümnemeheline ja peatreenerita Trans pigistab välja 0:0 viigi ja avab taas ukse suurele finaalile. Foto: Brit Maria Tael

25. oktoober - Tarvas ähvardab tiitliheitlusesse sekkuda, aga Maximiliano Ugge päästab viimasel minutil Kaljule 2:1 võidu. Foto: Imre Pühvel

29. oktoober - neljast jääb kolm, kui Flora viimastel minutitel Sillamäe vastu 3:1 edu 3:3 viigiks mängib. Tiitlikaitsja on mängust väljas. Foto: Brit Maria Tael

29. oktoober - Tartu jalgpalli elav legend Kristjan Tiirik jätab Tamme staadioniga hüvasti. Nõmme Kalju 1:0 võitu väärata siiski ei õnnestu. Foto: Imre Pühvel

5. november - teist korda kolme hooaja jooksul lõpetab Jevgeni Kabajev (vasakul) liiga parima väravakütina. Saldoks jääb 25 väravat. Foto: Jana Pipar

5. november - Andrei Kalimullinil (2) täitus teise mehega 500 mängu Eesti kõrgliigas. Stanislav Kitto rekordini on minna 15 mängu - kas 39-aastane Kalimullin jätkab? Foto: Brit Maria Tael

5. november - hoolimata pingutustest lõpetab Rakvere Tarvas hooaja vaid kolme viigipunktiga. See on meistriliiga praeguse formaadi juures halvim lõppsaldo. Foto: Jana Pipar

5. november - ilmataat otsustab asjade käiku sekkuda ja esimene lumi teeb paksu pahandust. Õnneks peetakse viimane voor siiski suhteliselt heade väljakutingimustega. Foto: Brit Maria Tael

3. minut - Ats Purje viib Nõmme Kalju juhtima. Kalju 78, Infonet 77, Levadia 76, Flora 74. Foto: Brit Maria Tael

19. minut - Rauno Sappinen viib ette ka Flora. Kalju 78, Infonet 77, Flora 76, Levadia 75. Foto: Catherine Kõrtsmik

Poolaeg - Kalju 78, Infonet 77, Flora 76, Levadia 75. Kõik on endiselt lahtine. Foto: Brit Maria Tael

55. minut - Infoneti selle hooaja täht Ofosu Appiah viigistab. 1:1. Infonet 78, Kalju 76, Flora 76, Levadia 75. Foto: Brit Maria Tael

63. minut - Jevgeni Kobzar (99) toob Lillekülas samuti tabloole 1:1 viigi. Infonet 78, Levadia 76, Kalju 76, Flora 74. Foto: Jana Pipar

68. minut - Sergei Mošnikov suskab Infoneti 2:1 ette. Infonet 80, Levadia 76, Kalju 75, Flora 74. Foto: Brit Maria Tael

87. minut - Kevin Kauber toob Levadiale veel lootust - 2:1 vs Flora. Infonet 80, Levadia 78, Kalju 75, Flora 73. Foto: Jana Pipar

Minutid tiksuvad Kalju jaoks armutult. Foto: Brit Maria Tael

Ent Matvei Igonen on ülesannete kõrgusel. Korduvalt. Foto: Brit Maria Tael

Lõpuvile. Kõik. Infonet on Eesti meister! Foto: Brit Maria Tael

Kapten Andrei Kalimullin saab Aivar Pohlakult meistrikarika. Foto: Brit Maria Tael

Vladimir Voskoboinikov tähistab Kalju kodus - eelmisel aastal kanti ta Hiiul sisuliselt maha. Foto: Brit Maria Tael

Infoneti president Andrei Leškin on mängijate kätel. Aastatepikkune töö on vilja kandnud. Foto: Brit Maria Tael