Punane kaart andis Levadiale pea võimatu missiooni (statistika!) (0)

Levadia pidi vastu võtma mõru kaotuse. Foto: Oliver Tsupsman

Tallinna Levadia alustas oma eurohooaega Pärnus 0:2 kaotusega Iirimaa tippklubile Cork City. Niigi raskelt alanud matšile vajutas pitseri avapoolaja lõpus vähemusse jäämine. Kaotus oli Levadiale ametlikus kohtumises esimene pärast eelmise aasta oktoobrit.

Mäng algas tuulisel Pärnu rannastaadionil tempokalt ja võitluslikult. Esimene veerandtund proovisid nii Levadia kui ka Cork rünnakuid üles võtta ilma suuremate riskideta. Pall käis mõlema värava ees, kuid esimene tõsisem löök sündis alles 14. minuti lõpus, kui Greg Bolger kaugelt peale virutas - täpselt Sergei Lepmetsa kätte.

Sealt alates sai Cork initsiatiivi kergelt enda kätte. 23. minutil proovis Kevin O'Connor karistuslöögist palli ristnurga suunas keerutada, kuid Lepmets püüdis kindlalt. Paar minutit hiljem tegi Lepmets juba veidi ebalevama tõrje, kuid kaitsjad klaarisid ohu. 29. minutil pääses pikk keskkaitsja Ryan Delaney nurgalöögi järel peaga löögile, ent võõrustajate õnneks oli mees ebatäpne.

38. minutil saatis Gearoid Morrissey mõnelt meetrilt palli õige napilt üle värava - tema õnneks õnnestus Corkil olukorrast teenida ka nurgalöök. Iirlaste surve Levadia väravale oli üha suurem ja suurem. Minut hiljem suunas külaliste staarründaja Sean Maguire kornerist palli peaga nii täpselt lati alla, et vaid Lepmetsa supertõrje hoidis eestlased vee peal.

42. minutil võttis Levadia mäng aga kohutavad pöörded, kui Tabi Manga võttis viiest mehest läbi purjetanud Maguire'i veaga maha ja teenis oma teise kollase kaardi - võõrustajad jäid vähemusse. Niigi raskustes olnud Levadia mäng läks veelgi keerulisemaks.

Ja seda õige kiirelt. Bolger mängis teenitud karistuslöögi lahti Garry Buckleyle, kelle madal pommlöök värava vasakus alumises nurgas maandus - 1:0 külalistele! Levadia peatreener Igor Prins reageeris sellele vahetusega, tuues keskpoolkaitsja Mark Oliver Roosnupu asemel väljakule keskkaitsja Artjom Artjunini, et neljameheline kaitseliin taastada.

Kannatamine ei päästnud

Teist poolaega alustas Levadia kohe Rimo Hundi pealelöögiga, kuid kiirelt taastas Cork oma ülekaalu. Esmalt saadeti värava alla ohtlik tsenderdus, siis proovis Maguire kaugelt - Lepmets oli jaol.

Siis mäng aga rahunes ja järgmist teravamat momenti tuli tükk aega oodata. 64. minutil proovis Joao Morelli optimistlikult kaugelt peale lüüa, aga pall veeres vaikselt Mark McNultyle, iirlaste puurilukule. Kuigi Levadia oli endiselt vähemuses, suudeti aja möödudes üha paremini vastastele vastu seista.

76. minutil avanes võõrustajatele täielik supervõimalus, kui Josip Krznaric karistusalas penaltipunkti lähistelt vasaku jalaga löögile sai, kuid pall raksatas värava põiklatti - Levadia jättis oma parima olukorra realiseerimata.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle ehk 82. minutil lõpetas Cork City oma kontrarünnaku nii kaunilt kui üldse võimalik - vahetusmees Steven Beattie tulistas karistusala joonelt parema jalaga korraliku kuuli Levadia värava vasakusse ristnurka! 2:0 ja ühtlasi kaks võõrsilväravat Corkile! Levadia kümnekesi kannatamisest ei olnud abi ning vastu tuli võtta kaotus - selle aastanumbri esimene.

Seega sõidab Eesti hõbedaklubi järgmisel nädalal Iirimaale ülimalt raskes seisus. Lüüa tuleb vähemalt kaks väravat, enda seljatagune puutumatuna hoida ja seegi tähendaks alles lisaaega. Otse edasi pääsemiseks vajatakse vähemalt kolme tabamust.