Rääbise comeback Tammele ebaõnnestus igas mõttes; Järvelaid ja Pechter hoiavad Tammeka eurounistust elus (4)

Premium liiga teisipäeva viimases mängus alistas Tartu Tammeka 658 pealtvaataja ees võrdsete heitluses Tallinna Kalevi 1:0. Otsustavaks sai Henri Järvelaidi võimas vasak jalg.

Tammekale oli mängu eel üpriski korraliku koorma kaela riputanud Narva Trans, kes suutis Kuressaares kohustuslikud kolm punkti noppida ning seega teha Tammekaga sisse üheksapunktiline vahe.

Tiheda mängugraafiku tõttu olid mõlemad meeskonnad roteerinud veidi ka koosseisuga. Argo Arbeiter andis puhkust Hidetoshi Wakuile ja Hannes Anierile, Tammeka poolelt ei alustanud algkoosseisus Andre Paju ja Sander Kapper.

Esimene poolaeg oli kahte täiesti erinevat nägu. Esimest umbes 25 minutit domineeris Tammeka, kel oli neli head võimalust, millest kolm sündisid veerandtunnise mängu järel umbes kahe minuti sees.

Esmalt keerutas Tristan Koskor karistusala tagant latti, minut hiljem pääses Koskor karistusala nurgast löögile, kuid Karl Andre Vallner tõi palli lati alt ära. Sellele järgnenud nurgalöögile sai pea vahele Sten Reinkort, kuid väravajoonel päästis Kalevi Ioan Jakovlev.

Kalevi kurb poolaja algus sai puändi 25. minutil, kui kurva vigastusega lõppes endise Tammeka ründaja, Kalevi selle hooaja suurima väravaküti Kevin Rääbise comeback Tamme staadionile. Veidi ootamatult võttis just Reinhard Reimaa platsile sekkumise järel Kalev initsiatiivi endale. Parim võimalus langes Jakovlevile, kuid tema löögile vastas hea jalatõrjega Karl Johan Pechter.

Teine poolaeg algas umbes sarnases võtmes nagu lõppes esimene. 48. minutil tõmbas  Kevin Anderson karistusalas maha Andre Järva, Kalev teenis penalti ning taas olid vastamisi Jakovlev ja Pechter. Jakovlevi löök oli aga nõrk ning Pechter püüdis palli.

58. minutil näitas oma vasakus jalas olevat võimu Henri Järvelaid, kes virutas ligikaudu 30-meetrilt palli tagumisse nurka ning esitas sellega hilise kandidatuuri augustikuu ilusaima värava valimisele. 1:0 Tammekale.

Järvelaidi pomm otsustaski lõpuks mängu saatuse. Kalev domineeris küll viimast 30 minutit, kuid 100%-liste võimalusteni enam ei jõutudki. Enim tekitati elevust äärtest, kus mitmel korral pandi ohtlikud madalad pallid värava ette.

Järgmisel nädalal mängib Kalev Kadriorus Levadiaga. Tammeka sõidab külla Paidele, kusjuures tolles mängus peab Tammeka hakkama saama ilma kahe tugisamba Kevin Andersoni ja Tauno Tekkota, kes mõlemad hankisid täna mängukeelu.

Mängu parim - Karl Johan Pechter

Kogu mängu kindlus ise olnud Pechter hoidis kahe üliolulise tõrjega Tammekat elus. Mõlemad tõrjed tulid Ioan Jakovlevi vastu, neist teine penaltist.