Reim taastas eestlaste usu koondisesse! Eesti jättis Horvaatia Buratino ninaga (hinda mängijaid ja vaata galeriisid!) (13)

Eesti koondis tegi unelmate aasta esimese kodumängu, kui alistas maailma tippliigade meestega mänginud Horvaatia 3:0. Horvaatia jäi veel pikema ninaga kui Buratino!

Mäng sai Eesti jaoks unelmate alguse, kui juba esimese minuti lõpus vasakäär Siim Luts väravast paari-kolmekümne meetri kaugusel palli sai, kasti tormas ning vasaku jalaga mänguvahendi Lovre Kalinici jalgevahelt võrku virutas - Eesti asus juba juhtima!

Mõistagi järgnes sellele Horvaatia surve. Vastased teenisid nurgalööke, prooviti kaugelt, kuid ei kapten Ivan Perišic ega teised ei olnud täpsed. 31. minutil pääses ründaja Duje Cop penaltipunkti lähistelt hästi peaga löögile, kuid meie õnneks püüdis Mihkel Aksalu kindlalt soorituse.

Vahetult enne seda oli aga mäng võrdsustunud ja ka sinisärgid hoidsid palli ja otsisid ründelahendusi. 41. minutil oli Janar Toomet lähedal ime tegemisele, kuid Kalinic tõrjus väravajoonelt Nõmme Kalju ääremängija pealöögi, mis sai alguse Lutsu heast tsenderdusest. Toomet võitles endale omaselt aga lõpuni ning sai samas olukorras sisuliselt nullnurga alt löögile, ent kaitsja klaaris joonelt.

Avapoolaja üleajal läks olukord pingeliseks, sest ühe üleminuti täistiksumise järel oli Horvaatial kasutada nurgalöök, kuid Aksalu supertõrje aitas Eestil esimese poolaja 1:0 võita.

Vassiljevi eri

Teise poolaja esimene veerandtund möödus võitluse tähe all ja kumbki väravavaht, kaasa arvatud poolajal sekkunud Marko Meerits palju tööd ei saanud. Sellele järgnes lühike mängupaus, kui Horvaatia ründaja Marko Pjaca täiesti süütus olukorras end vigastas ja kanderaamil väljakult ära toimetati.

Sellele järgnes üldiselt selline munaveeretamine, kuniks sekkus vahetusest Konstantin Vassiljev. 81. minutil võitis Eesti viimasel ründekolmandikul palli, Siim Luts andis söödu kasti Vassiljevile, kes vasaku jalaga nahkkera kindlalt parema posti kõrvale lõi - 2:0!

Eesti fännid sattusid ekstaasi ja asusid skandeerima: "Eesti, löö kolmas veel!" Ja Eesti lõigi! 84. minutil leidis Vassiljev imelist söödukoridori kasutades karistusalasse jooksnud Sergei Zenjovi, kes vasaku jalaga palli võrku veeretas. Eesti läks Horvaatia vastu 3:0 juhtima!

Lõpus asus Horvaatia veel oma auväravat otsima, kuid Marko Meeritsa hea töö väravajoonel ja post päästsid meid. Eesti alistas kodus Horvaatia. Ja kindlalt! Martin Reim tabas oma tänaste otsustega naelapead ning taastas Eesti inimeste usu, rõõmu ja lootuse oma koondisesse. Mängijate tahe väljakul oli imetlusväärne.

Statistika (Eesti:Horvaatia):