Sisuliselt 90 minutit hirmkõva surve all olnud Flora sai Sloveenias kaheväravalise kaotuse (vaata galeriid!) (4)

Premium liigas tänavusel hooajal kahe viigi kõrval vaid võite tunnistanud Tallinna Flora kaotas Euroopa liiga esimese eelringi avamängus võõral väljakul Sloveenia klubile NK Domžale 0:2.

Sloveenia mullune karikavõitja ja neljas meeskond asus mängu sisuliselt esimesest sekundist domineerima ning juhtväravat otsima. Enamjaolt tekitati teravust Flora poolt vaadatuna paremalt äärelt, kus tegutses Märten Kuusk.

Poolaja keskpaigas pandi florakatele päris tugev surve peale ning keskkaitsjad eesotsas Joonas Tammega blokeerisid nii mõnegi Domžale löögi. 31. minutil ei suudetud Jan Repasega hakkama saada ning ründaja pääses terava nurga alt löögile, kuid tabas posti.

Avapoolaja lõpus teenis Flora mitu nurgalööki ning suutis omakorda vastaste värava ees toimetada, kuid pealelööki kirja ei saadud. Domžale tegi esimesel poolajal seitse pealelööki, millest neli läks raamide vahele. 15-minutilisele puhkepausile mindi aga 0:0 viigiseisul.

Teine kolmveerandtund kujunes sarnaselt esimesele sloveenide dikteerimisel ning koheselt oli värav õhus. Nurgalöögijärgses olukorras päästis väravajoonelt palli akrobaatilise sooritusega Brent Lepistu ning mõned minutid hiljem tegi suurepärase tõrje Mait Toom, kes vastaste peaga sooritatud löögi tõrjus.

Omad poolvõimalused tekkisid ka florakatel. Aktiivsusega silma paistnud Rauno Alliku röövis Domžale kaitsjalt palli ning leidis rünnakule kaasa tulnud Martin Milleri. Viimane sai segamatult karistusala joone juurest lüüa, kuid napilt mööda.

Domžale esimene tabamus sündis 77. minutil, kui Repas karistusala lähistel osava konksuga Lepistu ära pettis ning mänguvahendi värava taha nurka lõi. Floral oli mõni hetk hiljem võimalus viigistamiseks, kuid Lepistu ei suutnud Zakaria Beglarišvili tsenderdust peaga raamide vahele suunata.

Väljakuperemehed luhtasid ka ühe suurepärase võimaluse, kui Ivan Firer mängiti Toomiga üks-ühele, kuid ründaja lõi mitu meetrit väravast mooda. Oma tahtmine saadi aga 90. minutil, kui Toom eksis tsenderduse klaarimisel ning vahetusest sekkunud Žan Žužek selle ära karistas.

Seega alustab Flora järgmisel nädalal kordusmängu kaheväravalises kaotusseisus.