JÄRELVAADATAV: Eesti U17 koondis kaotas Taanile üleaja penaltist (4)

Eesti U17 koondis alustas Tallinnas toimuvat EM-valikturniiri 0:1 kaotusega Taanile. Värav löödi üleajal penaltist.

Kuigi Taani jäi 76. minutil 0:0 seisul vähemusse, kui Mikkel Möller Lassen jõuliselt Maksim Tšerezovi reklaamplakatitesse tõukas ja oma teise kollase kaardi sai, ei suutnud Eesti oma punktiarvet avada.

Käis viiest lisaminutist teine, kui pall tabas karistusalas Daniel Tuhkaneni kätt. Tuhkanen pidi oma teise kollasega väljakult lahkuma ja Muamer Brajanac lõi järgnenud penalti kindlalt keskele.

Taanlased domineerisid kohtumist selgelt, eriti teravad olid nad esimesel paarikümnel minutil. Nurgalöögid jäid külaliste kasuks 13:0. Eesti puurivaht Karl Jakob Hein tegi mitmeid häid tõrjeid, võttes muuhulgas posti äärtest ära kolm ohtlikult distantsilt sooritatud karistuslööki.

Samas oli ka Eestil häid võimalusi. Anton Krutogolov pääses 32. minutil karistuslöögijärgses olukorras karistusalast vabalt virutama, kuid oli ebatäpne. Neli minutit hiljem veeres Alex Matthias Tamme terava nurga alt löödud pall ohtlikult värava eest läbi. Teisel poolajal sai Tamm löögile Joel Kokla oivalisest tsenderdusest, aga lõi mööda.

Pärast esimest vooru on Šotimaal ja Taanil kolm punkti, Andorral ja Eestil null. Alagrupist pääsevad otse edasi kaks parimat.