Vapruse seeria pikenes 26-mänguliseks, aga mängupilt muutub aina lubavamaks (0)

Nii lendas väravasse Tõnis Vihmoja löök. Foto: Gertrud Alatare

Kuigi Pärnu Vapruse võiduta seeria pikenes täna kodusel kunstmurustaadionil 26 mängu pikkuseks, siis saadi Viljandi Tuleviku vastu platsilt lahkuda pea püsti.

Nagu Tuleviku peatreener Marko Kristal mängujärgselt tunnistas, siis olid platsil kaks võrdset võistkonda. Ilma Indrek Ilveseta, ühe oma liidrita, mängima pidanud Tulevik tõesti peab olema rahul, et vähemalt punkt kätte saadi, sest kaugel polnud kaotuski.

Esimesed 15 minutit kulgesid väga rahulikult, aga esimene ohtlik võimalus avanes Tulevikule, kui Martin Alliku nurgalöögi järel sai jaapanlane Yosuke Saito peaga väga ohtlikult löögile, aga Richard aland Vapruse postide vahel oli tasemel. 33. minutil tabas suurepäraselt põrkavat palli Kristen Kähr, kelle löök latis raksatas ja sealt väravajoonele kukkus, aga sisse ei põrganud.

Esimesel poolel tunnil oli pärnakate vaieldamatult aktiivseim tegelane Tõnis Vihmoja, kes mõne nädala eest tõenäoliselt liiga senise hooaja ilusaima värava lõi. 35. minutil sai ta mööda Alex Roosalust, võttis palli Janar Õunapi eest vasakule jalale ning kaunilt vindiga nahkkera postipõrkest sisse keerutas. 1:0 Pärnule! Poolaja lõpus oli tal võimalus eduseisu ka duubeldada, kuid tema lähilöögi tõrjus ära Karl-Romet Nõmm.

Kohe teise poolaja alguses õnnestus Saitol hetkeks seis viigistada, kuid igati õigustatult vilistati suluseis. Veel oli võimalus olemas ka Kähril, aga lõpuks liitis ta Saitoga oma võimed kokku. Tauno Mõttus avas hea läbisööduga Kähri, kes veel parema terava tsenderduse värava ette saatis ning kukkumise pealt veeretas Saito tabloole seisu 1:1.

Kohtumise lõpus oli veel mõlemal poolel võimalusi. Isegi päris viimastel sekunditel sai löögile Karl Anton Sõerde, aga viik oli tõsiasi.

Mängu parim - Kristen Kähr

Kähril oli mitu head võimalust ka ise skoori teha, kuid seda ta paraku ei suutnud. Küll oli ees Aland, küll küljevõrk. Lõpuks pani ta tõeliselt hea söödu värava ette, kust Yosuke Saito enam löömata ei saanud jätta.