Volkov tõmbas tiitliohjad nelja minutiga Levadialt käest (3)

FCI Levadia oli Hiiul minutite kaugusel tiitlile lähemale nihkumisest, ent vahetusest sekkunud Aleksandr Volkovi väravad tõid Nõmme Kaljule kriitilise tähtsusega 2:1 võidu.

Kalju ja Levadia pakkusid kuuma kevadpäikese all meeldejääva lahingu, milles said oodatult otsustavaks pisiasjad. Esimesel poolajal tuli Kaljule appi väravapost, mitu olulist tõrjet tegi Vitali Teleš; teisel poolajal pööras Volkov seisu ümber, kui Gando oli Levadia juba juhtima viinud.

Mängukeeldu kandnud bosnialasest keskväljadirigendi Muamer Svrakata linna teise otsa sõitnud Levadia poolel kuulus tänavu esimest korda algrivistusse Rasmus Peetson ja 23-aastase pärnaka oskusliku tegutsemise järel sündis ka mängu esimene tõeliselt ohtlik olukord, kui Gando kauglöök esmalt posti kõlistas, Roman Debelko löödud teisele pallile sai aga Vitali Teleš käed vahele.

Esimesel poolajal päikesega silmitsi seisnud Telešile valmistas raskusi ka Nikita Andrejevi löögiüritus ja nüüd sai tõrjele jaole Gando, kuid Kalju väravavaht oli hoolimata mütsi puudumisest veelkord ülesannete kõrgusel. Teisel pool väljakut ei pidanud ametivend Sergei Lepmets esimese 45 minuti jooksul ühegi tõrjega hiilgama, kuid üksjagu tööd oli temalgi - pallid kippusid küll postist "õigelt" poolt mööda veerema.

Kalju mänguplaan nägi esialgu ette Dmitri Kruglovi neutraliseerimist ja sellega saadi esimesel poolajal kenasti hakkama, lisaks hangiti tema ees äärel mänginud Jevgeni Harinile kollane kaart. Teisel poolajal suutis Levadia siiski ka Kruglovi mängu kaasata ja oma mängu vaikselt peale suruda.

Siiski oli kohtumise teine pool võimalustevaene ja murranguks vajati standardolukorda. Levadia nurgalöök jõudis penaltipunktil Debelkoni, kes palli latti virutas, kuid sealt kukkus see Gando ette ja Kameruni mees näitas taas akrobaatilisust, saates palli käärlöögilaadse liigutusega võrku.

Kalju seda nii ei jätnud - pikad pallid ette ei toonud esiti tulemust, aga 88. minutil sekkus vahetusest Aleksandr Volkov. Üleminutitel mängiti nurgalöök lahti ja paari söödu järel vajutas Volkov karistusala servalt posti kõrvale; möödus umbes minut ja Liliu osava tegutsemise lõpetuseks koksas supervahetusmees palli peaga uuesti Lepmetsa selja taha. 2:1 Kaljule.

Nii sai Kalju viiepunktilisest kaotusseisust hoopis ühepunktiline eduseis - järjekordne magus üleminutite võit Hiiule ja tiitliheitlus alles algab.

Mängu parim - Aleksandr Volkov

Mäng oli väga võrdne ja lati alt ei jooksnud läbi vaat et keegi, aga Volkovi suurepärased, imelised, fantastilised minutid olid need, mis lõpuks Kaljule eluliselt olulise võidu andsid. Kui keegi oli külma närviga, oli see Volkov.