Lokole ajalooline võit (1)

Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)Oma kolmandat sünnipäeva tähistanud Jõhvi Lokomotiv tegi endale kingituseks klubi ajaloo esimese võidu meistriliigas, alistades kodus Tallinna Kalevi 1:0.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Sügaval liigatabeli põhjas istuva Lokomotivi algus oli võimas - võõrustajad panid Kalevi oma väljakupoolele lukku ning pommitasid erinevatelt distantsidelt löökidega, kuid täpsust oli neis vähe.

5. minutil tulistas Maksim Bazjukin napilt postist mööda ja Kalevi esimese tõsise prohmaka jättis realiseerimata Lasha Naveriani, kes pääses küll Artjom Leviziga üks-ühele, ent aeglase grusiiniga sai hästi hakkama Egert Heintare.

Tasapisi rahunes mäng maha ning nii suurt domineerimist Lokomotivil enam ei olnud. Palli lükkasid võõrustajad külalistest kiiremini, ent mingit kombineerimisjärgset ohtu Levizi väravale ei suudetud luua - kõik tsenderdused olid Aleksei Savitski jaoks kerge saak ning diagonaalid lendasid kuhu iganes, ent mitte omadele.

Kalev harjus pooltunni lõpus nii väljakuga kui ka vastase survega ja Lasha Omanidze abiga hakkasid esimesed momendid tekkima ka Aleksei Matrossovi töötsoonis, kuid sarnaselt Lokomotivi omadele polnud ka Kalevi pealelöögid täpsed. Ka Omanidze oli selles suhtes patune inimene, et tulistas sageli mööda ja sai üliohtlikust karistuslöögist vaid Jõhvi mängija neerudele pihta.

Paar minutit pärast Omanidze karistuslööki oli ohtlik teise värava all - pärast Dmitri Smirnovi tsenderdust ja Savitski ebakindlat klaarimist lõi Naveriani 11 meetrilt taeva poole.

Poolaja lõpuni kulges mäng poolrahulikus vaimus - tsenderdused, klaarimised, vead ja ebatäpsed pealelöögid. Paaril korral jõudis pall Matrossovile sülle, kuid sooritused olid nii arglikud, et Jõhvi puurilukul raskusi ei tekkinud. Levizi töö piirdus aga sellega, et olla esimene tsenderduste katkestamisel.

Teise poolaja alguses oli taas aktiivsem Lokomotiv. Rõhk oli suunatud äärtele ning 48. minutil tuli Levizil pärast Smirnovi tsenderdust taevasse hüpata, et rusikaga pall tõrjuda. Ka järgmises episoodis oli Levizi peategelane, kuid seekord negatiivse tooniga - ta võttis trahvikastis Aleksandr Nikulini maha ja kohtunik Toomas Nõmmiste määras Jõhvi kasuks penalti. Nikulin lõi vasakule, Levizi lendas paremale - 1:0!

Pärast väravat läks platsil pingeliseks võitluseks - mängijad kutsusid appi emasid ja kergema käitumisviisiga naisi ja rääkisid ka anatoomiast. Kalev sai initsiatiivi endale ja Jõhvi peatreener avaldas õiglaselt oma pahameelt, et mis toimub ja miks initsiatiiv järsult Kalevi valdusesse läks. Omanidze proovis taas kaks korda tulistamist, ent Matrossov oli mees omal kohal.

Viimane lõik kulges väga narviliselt ja Kalevi taktikepi all. Mida kõike Kalev ette ei võtnud - tsenderdused, standardid, püsiv surve. Kuid Lokomotiv ehitas mängu 4-1-4-1 skeemiks ümber ja ei lubanud Kalevil ohtlikku pealelööki sooritada. Jõhvi mängijad ise enam ründetegevusele ei mõelnud ja tegelesid peamiselt Kalevi mitte väga osavate rünnakute katkestamisega ja aja pisivenitamistega.

Mängu lõpus oli mõlemal meeskonnal raske - Jõhvi kannatas ja istus sügaval kaitses, Kalev surus ja uppus Jõhvi kaitseliini. Tahtmist oli mõlemal meeskonnal küllaltki palju, kuid otsustavat käiku Kalev leida ei suutnud. Lokomotiv sai teenitud võidu ning tegi enda elu pisut lootusrikkamaks. Kalev sai seitsmenda järjestikuse kaotuse ning pole väravat löönud juba 610 mänguminutit järjest.