Panter Prins jättis Levadia Flora taha (6)

Foto: Jana PiparStanislav Prins (endise nimega Pedõk - K.E.) jättis päikesepaistelises ja samas paduvihmases Tallinna derbis pantrihüpetega Tallinna Levadia nulli peale, säilitades Flora teise tabelipositsiooni.

Mulluse hooaja teise poole Flora põhiväravavahi kohustusi täinud Prins on tänavu istunud valdavalt pingil. Enne tänast oli ta vaid kolmes mängus raamide vahel seisnud. Korra lihtsalt Transi vastu, kelle ridu kaitses ta aasta tagasi kevadel ja viimased kaks kohtumist Tallinna Kalevi ja samuti narvakate vastu, kuna Mait Toom on hädas terviseprobleemidega.

"Natuke küsimärk on. Pea valutab veidi. Loodan, et järgmises mängus mängib," kommenteeris Flora loots Norbert Hurt Toomi vigastust. Kuid kas pärast tänast Prinsi etendust üldse peakski uues voorus puurilukku vahetama?

Tänane lahing algas Prinsi jaoks kergelt. Esimest veerandtundi Lillekülas 1670 pealtvaataja ees domineeris Flora ja väravavaht sai rahus lõõmavat päikes nautida. Vaid korra tuli tsenderdust peaga suunanud Ingemar Teeveri üritus püüda.

Läheb aktsiooniks

Prinsi esimesed kiiremad liigutused tulid 20. minutil, kui ta Levadia teisest nurgalöögist tulnud palli rusikaga minema lõi. Kohe pärast seda sai ta aga meeskonnakaaslase Irakli Logua tegemisi nautida, kes kontrarünnakus kauglöögi õige napilt Roman Smiško valvatavast väravast mööda saatis.

28. minutil oli Prins lähedal esimesele tõrjele, kuid egiptlase Omar El Hussieny 30 meetri pealt teele saadetud pall maandus värava katusel. Kümmekond minutit enne avapoolaja lõppu läks aga andmiseks: Levadia sooritas kolm pealelööki - vasakule posti kõrvale, paremale üles ja paremale alla -, kuid kõik võttis Prins pantrihüpetega ära!

Teisele poolajale tuli väravavaht juba aga kahe sõbraga - posti ja latiga. Teist kolmveerandtundi oli kulunud napilt kaks minutit, kui juba Vladislav Ivanov 25 meetri pealt peale virutas, ent lõunatribüüni ees seisnud värava vasak post võttis selle ära. Peagi tekkis ärevus teisel pool platsi, kui Erkki Junolainen ilusa chip'iga Logua vabastas, kuid Smiško pudistamise järel ei suutnud ükski Flora mees õigel kohal olla ja nahkkera võrku laksata.

Kui päiksest sai äike

Aegamisi sai kõrvetavast päikesest taevas aga pilvemass ning tõusis tuul. 52. minutil sooritas Zakaria Beglarišvili karistusala joonest paar meetrit kaugemalt löögi, millele Maksim Podholjuzin jala vahele sai - nahkkera kerkis üles, ent kukkus enne otsajoont lati alla, kust Smiško selle minema pühkis.

Esimeste kõuemürinate saatel raiskas Teever suurepärase võimaluse, kui seitsme meetri pealt Igor Subbotini söödust mänguvahendi väravast mööda saatis. See pahandas taevaisa sedavõrd, et luugid avanesid ja lausvesi sai väljakut kasta.

Vihmakardin kahe väljaku poole vahel muutus üha tihedamaks ja tihedamaks. Vesi tungis juba pressitribüünilegi, kuid Prins Flora väravas sellest end heidutada ei lasknud. 73. minutil võttis ta järjekordse tiigrihüppega Subbotini vasaku jalaga raamide keskele saadetud löögi ära.

84. minutil kukkus pall seitsme meetri peal kaitsjate vahel täiesti üksi seisvale Subbotinile jalale - ta virutas pommi võõrustajate värava suunas, kuid latt! Latist põrkus pall vastu Prinsi kandasid ja sealt minema. Kui kiiper end püsti oli jõudnud ajada, tuli juba uus löök, mille ta võimsa reaktsiooniga tõrjus. Ja kuigi Henry Rohtlal tekkis Nikita Baranovi libastumise järel veel enne lõpuvilet võimalus ja ka Heiko Tamm proovis Prinsi valvsust, ei suutnud Levadia Prinsi üle mängida. Flora pallivaldamine ei kajastunud samuti pealelöökides ehk derbi lõppes 0:0 viigiga. Kuiv, kuid õiglane tulemus.

Hinda mängijaid siin!

Mängu parim - Stanislav Prins

Üheksa tõrjet, millest tubli kuus olid korralikud pantrihüpped. Oli oma meeskonna silmapaistvaim ning just tema hiilgav töö väravasuul aitas Floral võrdses, kuid paremate Levadia rünnakutega kulgenud lahingus punktini.

20. mail kell 19.00 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora - Tallinna FC Levadia 0:0

Hoiatused: 70. Baranov
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.