Puri tüüris Kalju võidusadamasse (0)

Foto: Gertrud AlatareKadriorus peeti täna Premium liiga tiitliheitluse esimene vaatus ning tulises heitluses alistas Nõmme Kalju Eino Puri väravate toel FC Levadia 2:1.

Kohtumine algas mõnevõrra oodatult luuravalt, kuid kergelt domineerivamaks pooleks oli kodumeeskond Nõmme Kalju. Esimene tõsine võimalus tekkis 16. minutil ning see tõi kohe ka tulemuse.

Ken Kallaste poolt teele saadetud nurgalöök leidis Eino Puri pea ning sealt edasi lendas pall juba maapõrkega väravasse - 1:0!

Kolme minuti pärast oli hea võimalus Kaljul oma eduseisu duubeldada, kuid Damiano Quintieri suurepärast söötu ei suutnud Tarmo Neemelo kastist tabada. Neli minutit hiljem kombineerisid taas samad mehed, kuid Quintieri löögile sai Roman Smiško keha vahele.

Levadia ärkab

Pooltunni möödudes ärkas ka Levadia ning nende esimene suurem võimalus osutus samuti resultatiivseks. Dmitri Kruglov murdis Kalju trahvikasti ning seal kukutas eelnev sangar Eino Puri mehe penaltivääriliselt.

Eesti koondise vasakäär asus 11-meetri trahvilööki ka ise sooritama ning kindel löök alla nurka tõi tabloole numbrid 1:1!

36. minutil oli taas Levadia värava all ohtlik, kui Allan Kimbaloula tsenderdust jätkanud Neemelo pealöögile jäi Artur Pikk seljaga ette ning sealt tagasipõrkunud palli saatis Quintieri mõnelt meetrilt üle värava.

Poolaja lõpus oli suurepärane võimalus rohesärgid juhtima viia Rimo Hundil - 41. minutil röövis mees kasti joonel palli Alo Bärengrubilt ning tegi seejärel korraliku löögi, mille Vitali Teleš ilusa pantrihüppega siiski nurgalöögiks tõrjus.

Kaks minutit hiljem oli taas aktsioonis Hunt, kui Artur Rätteli hea läbisöödu järel mängis mees küll Telešist mööda, aga saatis järgmise sammuna kasti äärest palli hoopis valveta värava küljevõrku.

Levadia magab taas sisse

Teise poolaja algus oli taas Levadia poolt mõnevõrra unine. 48 minutil eksis kastist palli puhtaks lüües rängalt Maksim Podholjuzin, kuid selle kingituse jättis Kimbaloula kasutamata ja saatis nahkkera väravast mööda.

55. minutil toimus aga kohtumise üks pöördepunkte - Neemelo hea sööt leidis kaitsjate tagant Damiano Quintieri ning itaallase suund väravale oli niivõrd ohtlik, et Aleksei Jahhimovitš oli sunnitud mehe viimase lootusena maha võtma. Tulemuseks punane kaart ja varajane dušš.

73. minutil suutis Kalju enamuses mängimise ka ära kasutada ning sarnaselt esimesele väravale leidis Kallaste standardolukord Eino Puri peanupu, kust pall taaskord maapõrkega Smiško valvatavasse puuri lendas - 2:1!

Pärast seda tabamust hakkas Levadia tormiliselt ründama ning 82. minutil oli viigivärav ka väga lähedal. Artur Rätteli 20 meetrilt teele saadetud löögi tõrjus Teleš tagasi väljakule. Seal sattus nahkkera Kruglovi jalale ning vasakääre sööt leidis omakorda Rimo Hundi, kes ligi 10 meetrilt palli tugeva löögiga latti rammis.

Kuigi Levadia jätkas väravaotsinguid, siis tulemust need ei toonud ning seega kirjutaski Kalju endale tabelisse magusad kolm punkti, mis kütsid tiitiheitluse mitu kraadi kuumemaks.

24. septembril kell 17:00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)
Nõmme JK Kalju - Tallinna FC Levadia 2:1 (1:1)
16., 72. Eino Puri - 33. pen. Dmitri Kruglov

Hoiatused: 21. Jorge Rodrigues, 32. Eino Puri, 59. Damiano Quintieri - 29. Andero Pebre, 52. Aleksei Jahhimovitš, 79. Rimo Hunt, 80. Oleksandr Voltškov, 88. Dmitri Kruglov, 90.+1. Ilja Antonov
Eemaldamine: 55. Aleksei Jahhimovitš
Mänguolud: +8, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.