Tutk Küti punasest: kohtunikud helistasid poolajal mulle (20)

Karli Kütt mängu alguses riietusruumist väljakule tulemas. Teist korda mees seda teha ei saanud. Foto: Imre PühvelEesti Jalgpalli Liidu peakohtunik Uno Tutk selgitas Tartu Tammeka ja Sillamäe Kalevi mängus Karli Küti skandaalset eemaldamist kohtunike vaatevinklist.

Tamme staadionil toimunud kohtumises lõid sillamäelased avapoolaja viimastel minutitel värava ning läksid sellest pausile 2:1 eduseisus. Pettunud Tammeka väravavaht Karli Kütt kasutas poolajavile järel riietusruumi sammudes abikohtunik Maikel Miksoni juures krõbedaid väljendeid, mistõttu kohtunikebrigaad mehe poolajal eemaldas.

Tartlasi ärritas aga asja juures see, et info Küti eemaldamisest ning kümnekesi jäämisest tuli neile nende hinnangul liiga hilja - Tammeka peatreener Indrek Koser selgitas mängu järel, et alles siis, kui meeskond hakkas juba teise poolaja tarbeks väljakule tulema.

"Kaardi andmist ei olnudki, meile öeldi, et teie väravavaht sai punase kaardi ja tehke palun vahetus. Me saime sellest alles siis teada, kui hakkasime [poolajapausi lõpus riietusruumist platsile] välja tulema," sõnas Koser mängu järel Soccernet.ee-le.

EJL-i peakohtunik Uno Tutk kirjeldas Soccernet.ee-le olukorda järgnevalt:

"Pärast esimese poolaja lõpetanud vilet ja võistkondade riietusruumide poole siirdumisel võttis esimene abikohtunik sisse oma tavapärase koha, et kontrollida võistkondade liikumist platsilt riietusruumi. Karli Kütt tuli abikohtuniku juurde ja kasutas selgelt tema suunas roppusi, mis trükimusta ei kannata. Seda sõnakasutust ei saa kuidagi tõlgendada üleüldise rahulolematusega võistkonna tegutsemise või enda kehva mängu suhtes, sest kasutati ka abikohtuniku perekonnanime.

Ilmselt kuulsid seda ka mõned teised mängijad ja osad pealtvaatajad. Abikohtunik soovis juhtunust informeerida peakohtunikku, kuid Kütt läks riietusruumi.

Kuna olukord ei olnud tavapärane, siis kohtunikebrigaad konsulteeris vaheajal ka minuga - selline võimalus on meil kokku lepitud. Kõne mulle tuli kell 19.52 (arvestades, et esimesel poolajal mängiti veidi üle 2 lisaminuti, siis tuli kõne suhteliselt operatiivselt). Minu nõuanne oli: lahendage olukord vastavalt reeglitele. Nimelt on mängijat vaheajal võimalik eemaldada ilma punast kaarti näitamata - imselt paljude jaoks on see uudis.

Pärast seda läksid peakohtunik ja abikohtunik Tammeka riietusruumi juurde ja informeerisid võistkonna peatreenerit olukorrast ehk edastasid talle info, et Kütt ei tohi teisel poolajal mängida seoses solvavate väljendite kasutamisega. Sellele järgnes arutelu peatreeneriga, misjärel peatreener sisenes riietusruumi ja informeeris oma võistkonda. Riietusruumist väljudes järgnes taas arutelu, misjärel oli aeg nii kaugel, et tulid ka ülejäänud kohtunikud ning minuti-paari pärast anti vile võistkondade väljumiseks teisele poolajale.

Minu mäletamist mööda ei ole Eesti meistrivõistluste tipptasemel sellist intsidenti varem juhtunud, seega võib pidada sündmust omamoodi ajalooliseks. Kohtunikud käitusid sellises ootamatus olukorras vastavalt reeglitele. Maailma jalgpallist võib aga selliseid näiteid, kus riietusruumide juures tekib konflikt, tuua ilmselt päris mitmeid."