A. LE COQ PREMIUM LIIGA
MEESTE KOONDIS
NAISTE KOONDIS
EESTLASED VÕÕRSIL
SOCCERNET
Eesti koondise peatreener Jürgen Henn lausus pärast Rahvuste liiga viimases mängus Slovakkialt saadud 0:1 kaotust, et plusspoolele jääb Eesti suutlikkus sundida vastane muutustele. Miinuseks on aga asjaolu, et mängijad ei suutnud slovakkides tempos lõpuni püsida.
"Sundisime vastase oma pressingut muutma. Nad pidid – milleks olime ka valmis – teisel poolajal agressivsemalt pressima. Avapoolajal suutsime tekitada ülesehituses neil probleeme," ütles Henn pressikonverentsil Eesti ajakirjanikele.
Samas nägi ta ka selgeid põhjuseid, miks Eesti pikkamööda väsis. "Tahtsime palliga pressida agressiivsemalt ja mitte vajuda nii sügavale. Palliga mäng nõuab energiat, paljudel meestel on hooaja lõpp ja mitmed tulevad Eesti liiga pealt. Oli näha, et me ära ei kesta. Panime avapoolaega päris palju energiat."
Eesti koondise koosseisumuutused olid osalt sunnitud, näiteks jäi viimasel hetkel koosseisust täiesti välja äärekaitsja Michael Lilander. "Meeskonnas oli mingi viirus, 5-6 mängijat olid haiged. Lilander, Zenjov, Peetson, Miller, Vallner ... mõne mehe ehk unustasin, mõni ei tahtnud öelda, et olla olemas. See mõjutas algseid plaane," tõdes Henn.
Nii alustas vasakkaitses Joseph Saliste ja tavapäraselt seal mängiv Michael Schjönning-Larsen liigutati hoopis paremkaitsja kohale. "Alustasime Saliste ja Larseniga, kes olid kõige naturaalsemad kaitsjad. Saliste vääris seda võimalust treeningute põhjal, tema valik oli loogiline. Ning ka Patrik Kristali algkoosseisu nimetamine õigustas end," leidis Henn.
Kui palju tundis Eesti puudust mängukeeldu kandnud Henri Anierist? "Kindlasti see mingil määral mõjutas. Ta on alati näljane ja väravale orienteeritud. Kui on koondises mehi, kelle otsa võib koos Rauno Sappineniga vaadata, et kus väravaid tuleb, siis on Henri üks neist. Aga Alex Matthias Tamm pidi sel tasemel 90 minutit endast kõik välja pigistama, mis on kahtlemata talle isiklikus plaanis väga kasulik," vaatas Henn seekordse esiründaja kaudu juba tulevikku.
Mis on kahe 0:1 vahe?
Milles peab Eesti veel juurde panema? "Mäng läks lõpus lahtisemaks, üles-alla jooksmine andis vastasele võimalusi. Saame seda paremini kontrollida. Ega siin võluretsepti pole, peame suutma tõsta võimekust mängida sel tasemel 90 minutit või vähemalt võimalikult kaua. Vahetustega saime natuke rütmi tagasi, aga mitte lõplikult.
Eesmärgid, mis said seatud – värskendada võistkonda, kaasata noori pluss püsimajäämine väga raskes grupis ja olukorras, kus ... mitte et see peaks kuidagi meie tunnet parandama, aga ütleme ikkagi, et mõnes soodsamas grupis mõnel Balti riigil läks kehvemini – need said täidetud," luges Henn alagrupi lõpetamist kolmandal kohal positiivseks saavutuseks.
Rasked ajad tuleb üle elada
"Pärast Aserbaidžaani olime kõik võitjad ja pärast teist Aserbaidžaani mängu oli kõik teistpidine. Peame suutma selle sees säilitada külma pead. Muutused võtavad aega. Pärast Balti turniiri oli korraks väike eufooria, siis tuleb tihtipeale langus või kohanemisperiood, kus tehakse vigu. Harjutad uusi harjumusi sisse ja murrad vanu, need tuleb üle elada," nentis ta.
Koondise mängud on selleks aastaks mängitud, aga peatreener ei saa jalgu seinale lüüa. "Töö läheb edasi. Peame tegema analüüsid, vaatama, mis töötas, mis mitte. Kuidas edasi liigume? Analüüsime mängijaid, hoiame neil kogu aeg pilku peal," lausus Henn.
Loe Soccernet.ee kokkuvõtteid Premium liiga hooajast 2024!
Soccernet.ee taskuhääling "Pikk ette (ja ise järele)" nii helis kui ka pildis!
Soccernet.ee pikemad intervjuud, reportaažid, persoonilood, arvamused ...
Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:
Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid:
Soccernet.ee heidab koostöös RefPaliga pilgu kohtunikemaailma. Mis on õige, mis on vale ja miks?