Tiirik Koskori olukorrast: klubi otsustas lepingusse panna väga konkreetsed punktid, mis ei ole mängija seisukohalt inimlikud (22)

Foto: Imre Pühvel

Kui varasemat oli üsna kindel, et Tristan Koskor siirdub Indoneesia kõrgliigasse, siis täna teatas Padangi Semen oma kodulehel, et pärast kahe nädala pikkust perioodi saadeti Koskor tagasi kodumaale. Põhjuseks oli klubi poolt pandud ebareaalsed eesmärgid Eesti ründajale.

Kui Padangi Semeni juht Win Bernadino väitis, et Koskori tagasisaatmine on tingitud ründetuusa raskustest kohaneda ilma ning mängustiiliga, siis tegelik põhjus peitus hoopiski lepingus ette antud punktides. "See oli Koskori ja selle klubivaheline kokkulepe, kus tegelikult oli juba varasemalt kõik kokku lepitud. Koskor läbis ka meditsiinilise, aga viimasel hetkel otsustas klubi panna Koskorile mingid väga konkreetsed punktid, mis ei ole mängija seisukohalt inimlikud," ütles Tartu Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik.

"Kui lepingus on ette nähtud, et sa pead lööma x-arv väravaid mingi teatud mängude jooksul, pluss väravasöödud - see ei ole nagu võimalik," lisas ta.

Koskor alustas tagasiteed täna ning jõuab juba homme kodumaale. Kuna uudised on kõikidele osapooltele värsked, ei ole veel kindlat plaani paika pandud, mis mängumehest edasi saab. "Seda on veel vara öelda. Homme jõuab tagasi, siis saab edasi vaadata," ütles Tiirik lõpetuseks.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

matsjoonok   •  
(2001:7d0:82fb:7880:75d.***)
igal ründal lepingus sees palju väravaid pead lööma mida sa hämad tiirik ,räägi nagu on
Hmm   •  
(93.185.255.***)
Räägi siis kõigile täpsemalt, et kes on need "iga ründaja". Kui oleks sedasi, siis enamik tippklubisi peaks oma mängumehi vallandama, kuna paljud on siiski ebastabiilsed. Ühel hooajal säravad ja teisel mitte üldselt.
batman von virsie   •  
(91.129.97.***)
jah minu trener ütleb ka kunagi nüüd järgmine kuu pead lööma 12 väravaid aga tulid kohe mängu paus ja ei saand lüia siis meeskond ja trener andis peksa ja klubist lendasin + elu aeg mängu keel all vot juhtub sellist asju... edu Koskor ära laseb pead norgu ja täie käigul edasii!
aga   •  
(193.203.196.***)
aga ta ei osalenud üheski mängus ?? millest Tiirik räägib? põhjus on millegis muus
to aga   •  
(2001:7d0:87ca:b980:540.***)
ilmselt ei olnud koskor nõus sellisele lepingule alla kirjutama, kui mingid ulmelised numbrid sinna järsult tekkisid
haltuura vennad   •  
(2001:7d0:83b6:5080:c1f.***)
Kõlab stiilis nagu, et kui 30 mänguga 50 väravat ei löö siis meie ei pea midagi maksma, las tammeka plekib palga kinni
irwe   •  
(87.119.182.***)
Koskor lihtsalt põrus võimlemiskavas, probleemiks olid harjutused rööbaspuudel, üle kitse hüpe ja tagurpidi tirel. Klubi vaatas, et sellist tüüpi ju ei saa kogukonnaga tegelema panna, kes kitsestki üle ei saa või kukerpalli tehes pea peale kinni jääb.
Teadja   •  
(91.129.96.***)
Nagu ka eelnevad kommenteerijad on öelnud, siis pigem on see normaalne, et seatakse eesmärke. Nii elus üldisemalt kui ka jalgpallis. Ega kui muul palgatööl pead töö X ära tegema ajaks Z ja kvaliteediga Y, siis on see normaalne. Jalgpalluritele ja sportlastele ei tundu see mõistik, et peale niisama platsil tiksumise või treeningutes osalemise oodatakse ka tulemusi. Siinkohal tuleb tuhka pähe raputada nii mängijatele kui ka nende kasvatajatele. Mängija peab võtma vastutuse oma soorituse eest, mitte lihtsalt mängu ära mängima.
Hobusega APOEList   •  
(62.65.204.***)
Enamasti on ikka nii, et väravate vms eest makstase boonuseid, sellist asja, et peab lööma mingi hulga väravaid nüüd tavaliselt küll kusagil ei ole. Sellised tingimused on tavaliselt klubide vahelistes ostu-müügi lepingutes, et kui mängija lööb nii ja nii palju väravaid, siis peab ostja klubi maksma lisaks X summa.
Adekvaatne   •  
(2001:7d0:88c1:f880:b5d.***)
Tere!

Esiteks räägib Tiirik arvuliste eesmärkide täitmise kohta õigust. See on debiilne olukord meeskonnaspordis. Mõelge nüüd kõik peaga, kes te siin teatud numbrite mittetäitmist ´´tiksumiseks´´ tembeldasite. Käsuvormis seatud 20 väravat ja 10 väravasöötu (oletus), oleks jalgpalliteadjast fännile ilmselge lollus. Teadja toob välja, et töötamise puhul on samasugused numbrid ees, mis tuleb täita. Tõsi, selliseid tööotsi kindlasti leidub nii maailmas kui ka Eestis, ent siiski on need äärmuslikud juhud, kus nt kingapood peab müüma kamba peale 500 kingapaari, vastasel juhul lastakse inimesed lahti. Pane ennast jalgpalluri olukorda mängus, kus ei sõltu resultaat üldsegi mitte ühe inimese tegutsemisest (palun enda äärmuslikud näited endale hoida, aitäh. Räägime üldusest).
Teiseks on kõrged ootused mõistagi põhjendatud. Koskor oleks olnud ju leegionär. Ka Eestis oodatakse Liliult rohkem väravaid kui Kirssilt ning Sairinenilt kindlamat tegutsemist kui Andersonilt. See loogiline. Ent siiski tuleks mõelda inimlikult ning panna nt Akimi lepingusse klausel, mis sätestaks, et tehes hooaja jooksul alla 30 nullimängu, peab somm Tammekale kogu aasta palga tagasi maksma, on lollus.

Näide või mõttepaus. Hooaja lõpp. Koskor on löönud Indoneesia kõrgliigas 30 mänguga 15 väravat ning andnud 9 väravasöötu. Lepingu järgi pääseks ta Eestisse lendamisest 15 värava ning 10 väravasööguda. Üks on puudu. 90.minut. Koskoril tekib 1vs1 väravavahiga olukord. 100% paneks sisse. Ristnurk. Mitte Soccernet.ee portaal, vaid värav (LOL). Kaaslasi ümberringi pole. ´´Mis teen? Kas tahan järgmisel aastal ujuda Anne kanalis või Jaava meres. Kurat, teine variant on nii palju parem. Kus kaaslased on?´´ Tristan otsib löögi asemel söötu, mistõttu tõmbab hoo maha, ootab võistkonda järele, leiab ka söödu, ent vastased on hästi kaitsesse jõudnud ning toakaaslase Natsirti löök ei õnnestu. Latt! Mäng lõpeb, Indoneesia naisukestest jäi lahutama üks assist. Mees on murtud ning liitub FC Helios Võruga. Karjääri lõpus pälvib Võru linnalt aasta sporditegelase tiitli. Vägev!

Mul oli normilt igav
to adekvaatne   •  
(146.255.180.***)
haha sul oli tõesti vist igav. aga tekst kõik õige!
.   •  
(146.255.182.***)
No tegelikult kutsuti naiskonda, medical teeb seal tavalise igapäevase opi, aga Koskor vist lõi kahtlema. No ei aklimatiseerunud või nii.
F2nn nr1   •  
(2001:7d0:84e4:4d80:c17.***)
V6iks proovida,kas Prosa sobib neile!
Matsjonol   •  
(2001:7d0:82fb:7880:b0e.***)
Tooge siis valja mis need nii ulmelused numbrid vaevalt et paris nii nyyd oli et kui 0 lood siis saad 0 euri.
Teadja   •  
(91.129.111.***)
Jah, Adekvaatne, olen üldjoontes nõus. Küll aga usun ka, et ei olnud päris nii, et "Kuule eesti poiss, sa pead iga mäng värava lööma ja assisti andma". Pigem olid numbrid siiski realistlikud, mis sa sellest Euroopa väikeriigi kutist nii kaugele kutsud muidu. Enne kui ei ole avalikustatud numbreid (eesmärke minu silmis), ei saa ka miskit väita.

Teisalt tõid välja, et kui näiteks Sairinen ei hoia 30 mängus taga nulli, peab tagastama aastapalga. See juba kvalifitseerub utoopia alla ning samuti on seadusevastane. Ehk jõuan tagasi poindini, et eesmärgid on head, panevad pingutama. Keegi palka selle eest ära võtta ei saa kui eesmärke ei täida, FIFA regulatsioon juba ei luba seda. Samuti ikka vaadatakse läbi sõrmede kui enam-vähem on eesmärgid täidetud. A la 9 kolli olemas, pidi 10 lööma, aga viimane hooaja mäng jääb kaartide tõttu vahele. Ei tasu ulmelisi asju välja mõelda :) Tammekalt ja Koskorilt ootaks kommentaare, mis numbrid ette seati või milles tegelik probleem oli.
To Teadja   •  
(82.131.89.***)
Samas on ka võimalus, et Koskorile pakuti garanteeritud põhipalka a la 500€ kuus ja boonuseks iga löödud värava eest lisaks 200€ ja assisti eest 100. Lööd nädalas vähemalt 1 värava ja annad 1 assisti ning on kuu lõpuks korralik palk käes. St et garanteeritud palka keegi ära ei võta ja kõik on FIFA silmis jokk.
Adekvaatne   •  
(2001:7d0:88c1:f880:14a.***)
Teadja, ainus numbriline eesmärk võiks olla protsenduaalselt löödud väravad kogu meeskonna väravate arvust. Sa lihtsalt ei saa kirjutada ründajale ette, kui palju väravaid ta peab lööma. Veel vähem assiste. Pigem oleks olnud mõistlik astmeline ehk lööd 10, jääd, lööd 15, jääd + boonus jnejne. To Teadja tegelikkuses toob välja hea argumendi. Seda saab küll, ja kasutatakse ka riidepoodides, et sul põhipalk väga väike, aga siis tegevuse eest hakkab tiksuma juurde. + ma väga ei võta FIFA asja niivõrd hullult sisse. Olgem ausad, katuseorganisatsioon on meeletu suur ning võib tunduda hull-tegijad vennad, ent siiski kusagil Indoneesias mõeldakse lahendus välja, kui vaja on. Koskoril oli statistika hea ning oli võimalik väga madalapalgaline ründaja tuua laenule. Why not. Otse või kaudselt kontrollis ju FIFA ka Neymari üleminekut PSG-sse. Kutt ostis põhimõtteliselt ise ennast välja. Pole seegi väga spordimehelik, või eksin? Ühesõnaga - debiilseid asju tehakse ning FIFA alati kohal ei ole ega saagi olla.

Lisaks ei huvita kedagi, kas Koskor Eestist või mitte. Elu sees, korda üle, elu sees(!) ei võta keegi ühtegi välismaalast endale satsi ning kui too osutub olema Lätist või Eestist, on ootused väiksemad. Väiksest riigist ja ootused väikesed? Pigem ei. Sa oled siiski võõrleegionär ning see loeb. See punkt küll aknast välja ja kindlasti tuli otsa.
parm brisbanest   •  
(2001:7d0:82fb:7880:296.***)
reaalsus ikka pigem see et ei saanud hakkama , ja saadeti tagasi nagu Vunk. ründaja töö ongi väravaid lüüa ja loogiline et kirjutatakse mingi väravate arv. Klubi süüdistada on pisut naeruväärne.
Adekvaatne   •  
(2001:7d0:88c1:f880:d40.***)
Viimaseks kommentaariks ütleksin nii palju, et see ei saa olla ründaja suutmatus, kui talle pole üheski mängus veel võimalustki antud. Jah, võibolla oodati mängulist geeniust, kes ka treeningutel meeskonda vedama hakkab, ent tundub naeruväärne. Peab olema midagi lepingu või muu säärasega.. see on minu arvamus
Filipiini kutt   •  
(165.231.11.***)
Olles ise sama kandi madalamates liigades mangind voin kinnitada eat see tavaline et oodatav varavate arv lisatakse lepingusse , Eli tea Mia see koskor nii ara ehmus et kohe koju leekima pani
Teadja   •  
(2001:7d0:844d:7280:259.***)
Sõbrad, mehel oli võimalik siirduda välismaale mängima. Fakt. Ta on keskpärane Eesti mängija. Fakt. Ta positsioon on ründaja, kelle töö ongi olla resultatiivne. Fakt.

Pannes kõik need eelnimetatud punktid kokku, peaks iga noore ennast tõestada tahtva Eesti jalgpalluri unistus olema välismaal proovile panek. See ei ole võimalik, et maksti väga vähe, sest, et sealsetes oludes hakkama saada, pole palju vaja ja klubi on professionaalne. Viimastel aastatel tundub üleüldiselt, et siinsetel jalgpalluritel ei ole silmis põlemist ning piisavalt julgust, et vastu võtta väljakutseid. Mis sa arvad, mille pärast ta Indoneesiasse läks? Eks ikka raha järgi, muud midagi.

Meie jalgpalli liit paneb ka selles kohas veidi puusse pakkudes stipendiume ning 2020 aastast profilepinguid siinsetele mängijatele, kelle tase pole tegelikult piisavalt hea, et saada selle eest tasu. Nii need mängijad kodumaale jäävadki ning ära settivad, sest Maardu, Viljandi, Kuressaare ja Kalevi vastu lööd ikka 16 kolli ära (igas omavahelises nendega 1 on konservatiivne pakkumine). Hea mugavustsoonis passimine, saad veel sulli ka selle pasa eest.

Nüüd vaja väljakutse vastu võtta, näidata, et ka välismaal oskad võrke sahistada ja järsku tuleb juttu mingitest ebamõistlikest eesmärkidest.

Soccerneti toimetajad, olge head ja pressige seda teemat, et teada saada, milles tegelikult asi oli ja miks meie pallurid niivõrd hädised on.
Aadu   •  
(213.219.71.***)
Iga mõistlik kirjaoskaja inimene loeb kogu lepingu läbi ja kui sealsed tingimused (sh eesmärgid) ei sobi või ei tundu reaalsusega kooskõlas, siis allkirja ei tule. Jalgpall pole erand, eriti kui küsimuseks on kuskile obskuursesse välismaale mängima minekus, mis ei ole ju loodetavasti eesmärk omaette.

Sisene
LIVERPOOLI TABAS JÄLLE KRAHH
Jälle null, jälle kaotus, jälle krahh. Oleme ausad, Liverpooli mõõn on nüüd suuremat sorti kriis!
PÕNEV JALGPALLIÕHTU
Tunnikontroll | Kui palju mäletad lõppenud hooajast?
VÄLISMAAL TOIMUB
FLORA EDURIVI
Valus hoop: karm vigastus sunnib Eesti koondise ründaja sügiseni väljaku kõrvale
PREMIUM LIIGA
TUNJOVI SEIKLUS ITAALIAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK