Levadia tõestas end Florale väärilise vastasena (galerii!) (0)

Mõlemad väravad sündisid standardolukordadest. Foto: Hendrik OsulaFC Levadia näitas veelkord enda konkurentsivõimelisust, lõpetades pealinna derbis FC Flora võidumarsi. Tiitlikaitsja kaotas sel hooajal esimesed punktid, aga pääses tänu lõpueelsele viigiväravale halvimast.

Hoolimata nullilähedasest temperatuurist oli vanade rivaalide heitlus sama tuline nagu parimatel päevadel. Mõlemapoolsete võimalustega mängu järel tuli tunnistada, et 1:1 viik oli õiglane tulemus.

Vitali Leitan viis koduplatsil mänginud Levadia teise poolaja alguses juhtima, aga Andre Frolovil õnnestus seis viigistada. Mõlemad väravad sündisid standardolukordadest.

"Levadia tänane mängukvaliteet oli oluliselt kõrgem kui viimases mängus Narva vastu," hindas Flora peatreener Martin Reim. "Nemad mängisid oma stiili ja ka meie pidime olude sunnil palli kiirelt ette viima, et surve vastase värava poole viia. Hooaja alguse kunstmuruväljakutel toob see hetkel tulemust."

Avapoolaeg pigem Flora oma

Kompava alguse järel elavnes lahing kiiresti, nagu ka Maarjamäe kunstmuruväljaku väikestel, kuid täispressitud tribüünidel külma trotsinud ligikaudu 300-pealine publikuhulk.

Flora ähvardas esimesena, olles avapoolajal veidi ründavamaks pooleks ja jõudes ka paari korraliku võimaluseni. Valeri Minkeneni karistuslöök vuhises napilt väravast mööda ning Albert Prosa oli mitmel korral värava ees peaga löögile pääsemas, kuid otsustav puude jäi tulemata.

Viis minutit enne vaheaega jõudis lähedale ka Frolov, saades Minkeneni nurgalöögi järel värava eest peaga löögile, aga Levadia puurilukk Roman Smiško jõudis piisavalt kiiresti vastu, et pall pareerida.

Poolaja parim võimalus langes lõpu eel hoopis Levadiale, kes oli senimaani ohustanud Stanislav Pedõki valvatavat väravat enamjaolt ebatäpsete kauglöökidega. Kapten Igor Morozov näitas enda ohtlikkust standardolukordades, tõustes kõige kõrgemale ja suunates nurgalöögist tulnud palli tagaposti suunas, kust omakorda Leitan seda sisse üritas lükata, aga nahkkera põrkas valveta väravanurgast napilt mööda.

Külmast tööpäeva õhtust hoolimata olid tribüünid puupüsti täis. Foto: Hendrik OsulaJa teine poolaeg pigem Levadia oma

Teine kolmveerandtund algas Flora jaoks külma dušiga, sest juba mõne minuti möödudes haaras Levadia juhtohjad. Igor Subbotini nurgalöögi järel tekkis karistusalas suuremat sorti segadus, kuniks pall maandus Leitani jalale ning vanameister toimetas selle seitsmelt meetrilt väravasse - 1:0!

Võinuks eeldada, et kogenum ja eeldatavalt ka tugevam Flora paneb seejärel Levadia tugeva surve alla, aga tiitlikaitsjal ei õnnestunud kuidagi oma tahtmist peale suruda. Juhtväravast indu juurde saanud rohesärgid olid lõppfaasis teravamad ning isegi kui nad üha rohkem kiirrünnakute peale panustama hakkasid, omasid nad paremaid šansse väravat lüüa.

Levadia hoidis edust kinni isukalt kaitstes ja võimalusel alati kiiresti vastu nõelates, nii et Flora suutis luua vaid ühe korraliku väravavõimaluse. Aga sellest tiitlikaitsjale ka piisas: veerand tundi enne lõppu lõikas Frolov Minkeneni vasakult äärelt antud karistuslöögile õigeaegselt sisse ning kõksas palli Smiško käte eest väravasse - 1:1!

Viimaste minutite kompromissitu heitlus andis selgele märku sellest, et kumbki meeskond ei tahtnud viigipunktiga rahulduda, aga häid šansse enam ei tekkinudki. Nii jätkab Flora kolme mängu järel seitsme punktiga liidrikohal ning Levadia on viie punktiga kolmas.

Kristal: "Nagu kaotus." Reim: "Pole hullu."

"Kui enne mängu oleks viiki pakutud, siis oleksin öelnud jaa, aga kui lähed ette ja lased tagasi lüüa, siis tundub see nagu kaotus," nentis Levadia peatreener Marko Kristal.

Flora loots Reim oli omakorda õnnelik sellegi üle, et kaotusest pääseti: "Iga hooaja alguses on kunstmuruväljakutel hästi palju võitlust ja jalgpalli kipub vajaka jääma. Seega tuleb maksimaalselt vähe punkte kaotada. Täna oli mõlemal võistkonnal võimalusi ja mõlemal jäi neid realiseerimata. Loomulikult tahtsime kolme punkti, aga üks pole ka hullu midagi."

Varakevade kohta on Reimi arvates meeskonna praegune seis hea. "Kõike saab loomulikult paremini ja kvaliteetsemalt teha, aga põhikonkurentidele ei ole me vähemalt kaotanud," lausus ta ning kinnitas, et Levadia kuulub ilma kahtluseta tiitlipretendentide sekka: "Täpselt samamoodi oli meil kaks aastat tagasi täiesti uus võistkond ja olime ka kohe tiitliheitluses. Neil on uus hingamine."

Kristali hinnangul on Flora tasemeni siiski veel natuke minna, kuigi meeskond himustab igal juhul medaleid ning võimalikult kirkavärvilisi. "Sisu ja tahtmist on piisavalt, aga muud tuleks natukene järele aidata. Flora on pallivaldamisel veel kindlam," lausus ta.

Vaid kümme päeva pärast hooaja algust ei leidu Meistriliigas enam ühtegi täiseduga meeskonda. Sarnaselt Florale kaotas oma esimesed punktid ka Tallinna Kalev, kuigi viik Narva Transi vastu on amatöörklubi jaoks ilmselt hea tulemus.

Mängu parim - Valeri Minkenen

Flora keskväljamootor näitab tihtipeale end parimast küljest just suurtes mängudes ning ka seekord oli ta tasemel. Standardolukordade spetsialisti karistuslöögid kujutasid pidevalt ohtu ning ühest tema suurepärasest tsenderdusest jõudiski ta keskväljapartner väravani.