VAATA JÄRELE: Eesti ja Soome meistrite tuline lahing lõppes viigiga (15)

Laupäeval kell 15 läksid Lilleküla jalgpallihallis vastamisi Eesti ja Soome meistrid, kui Tallinna FC Flora tegi 1:1 viigi HJK-ga.

11-kordse Eesti meistri Flora ja 28-kordse Soome meistri HJK vahel möödus avapoolaeg küllalt kompavalt ja üsna võimalustevaeselt, ent teisel poolajal läks tõsiseks tulevärgiks. Mäng muutus väga jõuliseks ning momente jagus mõlemale poolele.

79. minutil sündis matši esimene värav, kui Musa kauni kauglöögiga soomlased juhtima viis - Mait Toom sisuliselt ei reageerinudki lati alla kukkunud palli peale. HJK eduseis ei püsinud aga kaua, sest vaid hetk hiljem kukutati karistusalas Henri Järvelaiu söödu järel Joseph Saliste ning eelnevalt mitmes penaltihõngulises olukorras käsi laiutanud peakohtunik Kristo Külljastinen määras seekord penalti. Palli taha asus Zakara Beglarišvili, kes mänguvahendi värava keskele virutas ja sellega 1:1 seisu vormistas.

Flora sai mängu jooksul ka ühe halva uudise, kui Faith Obilori räige vea järel vigastas oma vasakut põlve Martin Miller. Samas pääses tänavu esmakordselt väljakule Joseph Saliste, kes sellega oma vigastuspausi lõpetas. Flora ridades sai näha ka endist Tartu Tammeka keskkaitsjat Jürgen Lorenzit, kes mängis kaasa viimased 15 minutit.

Kell 17 mängib Flora esinduse ja duubli segu veel ühe matsi, kui Taliturniiri raames on vastaseks Tartu Tammeka.