Infonet usub, et mullune meistritiitel oli alles algus (8)

Foto: Brit Maria Tael

Eelmisel aastal oma esimese Eesti meistritiitli võitnud FCI Tallinn ehk Infonet ei kavatse loorberitele puhkama jääda. Tiitlivõit võeti vastu suhteliselt rahulikult ning uue tehnoloogia abil liigutakse veelgi suurema professionaalsuse suunas.

Infonet haaras mullu tiitli hooaja kõige viimase kolmveerandtunniga, pöörates võõrsil Nõmme Kalju vastu 0:1 kaotusseisu 2:1 võiduks.

"Pidu oli, aga mingit suurt pausi või muutust kindlasti ei olnud. Kõik saavad aru, et see on ainult algus, ja tahavad edasi areneda," sõnas vasakkaitsja Dmitri Kruglov. "Meie president [Andrei Leškin] võttis asja nii rahulikult, nagu ta oleks võitnud tiitli igal aastal."

Spordidirektor Dmitri Skiperski ütles, et Kalju alistamine Infoneti tööd ei katkestanud: "Mängijatel oli kuu aega puhkus, aga administratsiooniga hakkasime me juba kohe pärast viimast mängu Kalju vastu uueks hooajaks ettevalmistusi tegema ja meeskonna komplekteerimisele mõtlema."

REKLAAM

Prosalt loodetakse üle 20 värava

Hoolimata kohesest komplekteerimisele mõtlemisest, soetas Infonet talvise üleminekuperioodi jooksul vaid kolm uut mängijat. Nendeks on kaitsja Roman Nesterovski, poolkaitsja Kirill Nesterov ja ründaja Albert Prosa.

Küll aga suudeti praktiliselt kogu mullune meeskond säilitada. Soccernet.ee lugejate poolt Premium liiga hooaja parimaks mängijaks valitud Ofosu Appiah ning klubi esiväravavaht Matvei Igonen käisid küll välismaal testimisel, aga jätkavad Infonetis. Isegi 39-aastane kapten Andrei Kalimullin jätkab, olles meistriliiga kõigi aegade rekordist vaid 15 mängu kaugusel. Enamikes kohtumistes põhikoosseisu kuulunud meestest lahkusid vaid Nikolai Mašitšev ja Sergei Mošnikov.

Liigahooaja eel võitis Infonet kindlalt superkarika. Foto: Brit Maria Tael

"Ma arvan, et see on meie jaoks suur saavutus, et enamus mängijatest pikendasid oma lepingut ja jätkavad karjääri meie klubis," märkis Kruglov.

"Ma arvan, et lahkunutele on leitud väärikad asendused. Näiteks ründaja Albert Prosa on skoorinud mitmel hooajal rohkem kui 20 väravat. Loodetavasti suudab ta seda teha ka Infoneti särgis," lausus Skiperski.

Superkarikafinaalis Prosa juba oma väravalöömise oskust demonstreeris, lüües vahetusmehena Tallinna Florale kaks kolli.

Uus tehnoloogia vajas ka uut spetsialisti

Kui mängijate koosseis jäi suhteliselt samaks, siis treeneritetiimis toimusid olulised uuendused. Abitreener Sergei Bragin pühendub nüüd ainult esindusmeeskonnale ega treeni enam duublit. Lisandus füüsilise ettevalmistuse treener Ievgen Stukalov ja võeti kasutusele füüsilist vormi jälgiv süsteem Catapult.

"Me liigume suurema professionaalsuse poole. Saame aru, et treener peab oma tegevusele pühenduma, mitte hakkama pärast põhimeeskonna treeninguid veel duubli trenne ette valmistama ja läbi viima," kommenteeris peatreener Aleksandr Puštov.

Ta jätkas: "Füüsilise ettevalmistuse treenerist sõltub väga palju. Kuna võtsime kasutusele uued tehnoloogiad, oli vaja loomulikult ka spetsialisti, kes oskaks nendega töötada, neid parameetreid analüüsida ja neid tulemusi treeningprotsessis kasutada. Arvan, et nende muudatustega tõuseme veelgi kõrgemale tasemele."

Skiperski lisas omaltpoolt: "Üritame areneda ning üks arengusammudest ongi füüsilise ettevalmistuse treeneri kaasamine ja selle süsteemi, mille nimi on Catapult, kasutusele võtmine. Meie arvates on see arengus samm edasi, aga kas see ka reaalselt kasuks tuleb, näitab ainult aeg. Minu isiklik arvamus on 50:50, sest kunagi ei tea. Näiteks koormused on praegu suuremad, kui olid eelnevalt. Sellele, kuidas see kõik mängijaid mõjutab, ei oska arvatavasti mängijad ise ka praegu vastata. Seda näitavad mängud. Aga hooaeg on pikk ja ma usun, et pikas perspektiivis see ikkagi aitab."

Treenerid Sergei Bragin, Aleksandr Puštov ja Ievgen Stukalov. Foto: Raul Mee / FCI Tallinn

Pika hooaja alguse jätavad vigastuse tõttu vahele kaks mängijat: varuväravavaht Mihhail Lavrentjev, kes käis nädal aega tagasi operatsioonil, ning ründav poolkaitsja Jevgeni Harin, kes jääb eemale eeldatavasti kahest-kolmest voorust.

Pidevalt kasutati sisehalli

Puštovi sõnul läks hooaja ettevalmistus plaanipäraselt: "Me täitsime kogu selle programmi, mille olime koostanud. Tänu tingimustele, mis meie jaoks olid loodud - meie käsutuses oli staadionile ehitatud sisehall, mida pidevalt kasutasime - mingid vääramatud jõud meid segada ei saanud. Seega arvan, et oleme hooajaks valmis."

Halliturniiril teenis Infonet kaks võitu, kaks viiki ja ühe kaotuse. Naaberriikide klubidega peetud sõprusmängudes saadi aga vaid viik ja kolm kaotust.

"Resultaat on muidugi üks näitaja, aga meie jaoks oli see hooajaeelsetes mängudes teisejärguline. Tähtsam oli vaadata, kas ettevalmistus on jõudnud soovitud punkti ja kuidas me meeskonnana antud ülesandeid täidame. Selles osas võib öelda, et osaliselt või vahel ka täielikult suutsime oma eesmärgid täita," selgitas Puštov.

Eesmärkide kohta uuel hooajal kostis ta: "Koduses liigas ei saagi olla mingisuguseid teisi ülesandeid, kui kaitsta tiitlit. Meistrite liigas, kus sel aastal debüteerime, on esimeseks ülesandeks vähemalt esimesest ringist edasi pääseda. Kõik oleneb muidugi ka loosist, aga tahame eurosarjas edukalt esineda. Kas see õnnestub, selgub juba suvel."

Keda pidada Premium liiga hooaja suurimaks soosikuks? Skiperski: "Ega ma midagi uut ei ütle - favoriidid on ikkagi needsamad neli võistkonda, kes olid eelmisel aastal tiitliheitluses. Paide on tugevamaks muutunud ning alahinnata ei tohi Sillamäed ega Narvat. Narva on tuntud selle poolest, et suudab alati viimasel hetkel komplekteerida korraliku meeskonna. Sillamäe kohta võib sama öelda."

Puštov: "Ei ole eriline ennustamise pooldaja. Arvan, et mingisuguseid arvamusi võib hakata avaldama pärast esimest ringi. Kõik eelmise aasta pretendendid - Flora, Levadia, Nõmme Kalju - on endiselt konkurendid. Keskmikud on samuti tugevnenud - Paide on ennast tugevdanud ja Sillamäe loob jälle uut meeskonda, nemad osutavad arvatavasti samuti konkurentsi. Autsaideritest üllatas Tammeka eelmisel hooajal korduvalt, eriti esimeses ringis, kui võeti mitmel korral liidritelt punkte, nii et neilt võib oodata üllatusi ka sel aastal. Viljandi on tugev ja stabiilne meeskond, kes on juba mitu hooaega suuremate muudatusteta koos mänginud. Ka nemad osutavad konkurentsi nii esimese otsa klubidele kui ka nendele, keda keskmikeks loetakse."

Foto: Jana PiparMeeskonna staar - Dmitri Kruglov

Infoneti koosseisust võib esile tõsta 106 korda Eesti koondist esindanud Kruglovi, kes andis eelmisel liigahooajal kümme resultatiivset söötu ja lõi ka neli väravat, sealhulgas hooaja ilusaima värava.

Kruglov jäi vigastuse tõttu kõigist Infoneti veebruarikuistest sõprusmängudest eemale, aga superkarikafinaal näitas, et hooaja alguseks on ta valmis. 5:0 võidumängus Tallinna Flora üle tegi ta kaasa kõik 90 minutit ning tema tsenderduse järel löödi matši teine värav.

"Hüppeliigese sidemed olid vigastatud. Esialgu valutas vaikselt. Siis valu natuke süvenes ja otsustasime, et nendest sõpruskohtumistest jään ma eemale ning ravin pigem ennast lõpuni, et hooaja alguseks valmis olla," rääkis Kruglov oma hiljutisest traumast.

Kellel silma peal hoida - Timur Bulavkin

Senistest Infoneti duubli mängijatest on praegu esindusmeeskonda murdmas 18-aastane poolkaitsja Timur Bulavkin.

"Hetkel näeme perspektiivi just Timur Bulavkinis. Ta on mängija, keda kavatseme juba lähimas tulevikus võimalikult palju ka esindusmeeskonna mängudele kaasata. Eks me vaatame, kuidas tal kohanemine kulgeb ja kuidas ta uute ülesannetega toime tuleb. Aga ma arvan, et tema on just see lootustandev klubi kasvandik, kes peaks varsti esindusmeeskonna ridu täiendama," kommenteeris Puštov.

Suurim küsimärk - tiitlit kaitsta raskem, kui seda võita

Räägitakse, et tippu jõuda on lihtsam, kui seal püsida. Nii arvab ka Skiperski, kes viitas Premier League'is väljalangemisheitlust pidavale Leicester Cityle. "Alati on tiitlit võita kergem, kui seda hoida. Näeme, kuidas läheb Leicesteril Inglismaal, ja on ka teisi näiteid," ütles spordidirektor.

Puštov on arvestanud sellega, et tänavu hakatakse Infoneti vastu võitlema eriti innukalt: "Sel hooajal tulevad muidugi kõik konkurendid meie vastu mängima kahekordse motivatsiooni ja tahtega. Me oleme selleks valmis ja teame, mis meid ees ootab."

FCI Tallinn
Peatreener: Aleksandr Puštov
Abitreener: Sergei Bragin
Väravavahtide treener: Oleg Andrejev
Kapten: Andrei Kalimullin
EJL-i stipendiaadid: Timur Bulavkin ja Eduard Golovljov
Eelarve: 600 000 eurot (terve klubi peale)
Koduväljak: Infoneti Lasnamäe staadion
Meeskonna värvid: must ja valge
Duubelvõistkond: FCI Tallinn U21 (Esiliiga)
Koduleht: fcinfonet.com
Esimene mäng: 3. märtsil kell 19 vs. Tartu Tammeka (Tartu Sepa kunstmuruväljakul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Matvei Igonen, Mihhail Lavrentjev.
Kaitsjad: Ofosu Appiah, Vladimir Avilov, Andrei Kalimullin, Dmitri Kruglov, Aleksandr Kulinitš, Roman Nesterovski, Aleksandr Volodin.
Poolkaitsjad: Timur Bulavkin, Aleksandr Dmitrijev, Pavel Dõmov, Jevgeni Harin, Kirill Nesterov, Vladislav Ogorodnik, Roman Sobtšenko, Sergei Tumasjan.
Ründajad: Eduard Golovljov, Albert Prosa, Artur Rättel, Vladimir Voskoboinikov.

Eeldatav algkoosseis:

FCI Tallinn - Premium liiga - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Kirill Nesterov (Venemaa poolkaitsja, Narva Transist)  sõlmis kaheaastase lepingu.
Roman Nesterovski (kaitsja, Narva Transist) sõlmis kaheaastase lepingu.
Albert Prosa (ründaja, RoPS-ist) sõlmis aastase lepingu.

Välja:

Draman Haminu (Ghana poolkaitsja) lahkus vastastikusel kokkuleppel meeskonnast.
Nikolai Mašitšev
 (poolkaitsja) keeldus uuest lepingust ja treenis Paidega, kuid liitus Kaljuga.
Sergei Mošnikov (poolkaitsja) liitus Valgevene klubi FK Minskiga.
Deniss Vnukov (poolkaitsja) leping lõppes.

Hooajaeelsed mängud:

07.01. Tallinna FC Levadia (PL) - FCI Tallinn  0:0
13.01. FCI Tallinn - Tallinna FC Flora (PL)  4:1 (Voskoboinikov, omavärav, Tumasjan, Ogorodnik)
21.01. FCI Tallinn - Paide Linnameeskond (PL)  3:1 (Nesterov 2, Kulinitš)
27.01. FCI Tallinn - Nõmme Kalju FC (PL)  1:2 (Harin)
03.02. FCI Tallinn - JK Sillamäe Kalev (PL)  0:0
08.02. FC Jelgava (LAT) - FCI Tallinn  2:0
11.02. FCI Tallinn - FK Liepaja (LAT)  1:1 (Voskoboinikov)
15.02. FC Lahti (FIN) - FCI Tallinn  1:0
22.02. FCI Tallinn - FK Metta/LU (LAT)  1:2 (Prosa)
26.02. Superkarikas: FCI Tallinn - Tallinna FC Flora  5:0 (Avilov, Sobtšenko, Tumasjan, Prosa 2)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; FIN - Soome kõrgliiga; LAT- Läti kõrgliiga.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (8)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

Fantasy nipinurk: kuus võtmemängijat kannavad mängukeeldu
JALGPALLITÜLI
SUUR MÄNG
Viljandist Kiievisse: Klavanit lahutab Eesti jalgpalli suurimast saavutusest üks samm
31. märts, 2002. 16-aastane Ragnar Klavan jookseb Viljandi Tuleviku särgis esimest korda Eesti kõrgliigas väljakule. Tulevik hoiab koduplatsil Maardu Levadia 0:0 viigile.
MEISTRITE LIIGA
MEISTRLIIGA JA ESILIIGA B
REKLAAM
EILE VÄLJAS
RISTNURK
REKLAAM
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
15
10
5
0
49:14
35
2.
15
10
4
1
47:11
34
3.
15
10
3
2
47:12
33
4.
15
8
5
2
33:18
29
5.
15
6
4
5
25:22
22
6.
15
3
5
7
22:35
14
7.
15
3
3
9
8:42
12
8.
15
3
2
10
22:26
11
9.
15
3
1
11
11:46
10
10.
15
1
4
10
14:52
7
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Klopp: Klavan on geenius
EESTLASED VÕÕRSIL
Klopp: Klavan on geenius (3)
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

JALGPALL SUUREL EKRAANIL

Soccernet.ee ja Forum Cinemas kutsuvad! 

PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK