Kalju alistas treeningmängus soomlased, laupäev võib testitavate osas nii mõndagi selgitada (Rääbise osas tehakse otsus aasta pärast) (4)

Sergei Terehhov. Foto: Brit Maria Tael

Nõmme Kalju alistas täna Lilleküla jalgpallihallis 2:1 uuel hooajal Soome kõrgliigas palliva Turu Palloseura. Kalju abitreener Sergei Terehhov ütles lõpuvile järel Soccernet.ee-le, et nädala lõpus võib testitavate osas vaikselt selgus saabuma hakata.

Kalju läks mängu 14. minutil juhtima, kui Liliu sai liini taha hea söödu ning brasiillane üks-üks olukorra kindlalt lahendas. 25. minutil viigistasid soomlased Reginaldi pallikaotuse järel seisu, kuid Kaljule päästis võidu teise poolaja esimesel minutil skoorinud Tšiili ründaja Hector Nunez.

Testitavatest nii Nuneze kui ka hispaanlase Carlos Carrasco osas teeb Kalju esimesed otsused ilmselt nädala lõpus. "Carrasco oli kaitses suht hea ja Nunez tegi jälle oma töö ära - lõi värava. Mõlema vennaga võib rahule jääda," lausus Terehhov. Millal võiksid tulla otsused nende palkamise osas? "No, vaatame. Meil on laupäeval on uus mäng. Laupäeval päris lõplikku otsust ei langeta veel, aga mingi otsuse peame tegema, kas mehed lähevad ära või jätkavad testperioodi," vastas treener.

Testimisel käinud Ukraina poolkaitsja Kõrõlo Silitš, kes varasemalt Sillamäe Kalevis mängis, on tänaseks Kaljust lahkunud ja temaga enam ei arvestata. Alates eilsest harjutab klubiga senine Infoneti venelasest poolkaitsja Sergei Tumasjan, kelle Kalju ise enda juurde kutsus.

"Hetkel ta tuli siia. Eile alles saabus. Võib-olla ei olekski pidanud täna veel mängima, aga lõpus sai veerand tundi mängitud. Mängib ka laupäeval [Transi vastu]. Kuna kutsusime ta siia, siis mingisugused väljavaated meil temaga on," valgustas Terehhov.

Tartu Tammekast end näitama tulnud Kevin Rääbis pole Kaljut enam viimastes matšides esindanud, kuid nõmmekate sõnul ei ole välistatud, et kunagi Rääbis Kalju särgi ikkagi selga tõmbab: "Kevini koha peale on nii suur konkurents. Lükkasime otsuse aasta võrra edasi. Aasta pärast vaatame uuesti. See aasta ei olnud mõtet: tal on mängupraktikat vaja ja kui oleks ta võtnud, oleks võinud juhtuda, et ei saa mänguaega."

Hooaja ettevalmistuse alguses kommunikeeris Kalju, et Eesti koondisessegi murdnud äärepoolkaitsja Janar Toometi osas on seis segane. Terehhov kinnitas, et Toomet, kelle leping lõppes eelmise hooajaga, mahtus Kalju plaanidesse, kuid mees ise ei soovinud Nõmmel jätkata. "Me kutsusime ta 15. detsember alustama, aga ta loobus sellest. Ütles, et tal on teised plaanid," valgustas Terehhov.