Staaride klass pakkus leitsakus sauna (6)

Eesti koondis pakkus Lissaboni leitsakus Portugalile küll esiti kõva lahingu, kuid kaotas võõrustajate staaride individuaalse klassi pealt koguni 0:7.

Eesti alustas väga kindla kaitsemänguga ning esimese pooltunni jooksul ei suutnud reedel algaval EM-il mängiv Portugal mitte midagi ohtlikku luua. Siis sai ilmselt kuumus eestlastest võitu ja enam ei suudetud vastaseid ohjes hoida.

Esmalt pääses Cristiano Ronaldo üks-üks olukorras vastamisi Eesti puuriluku Pavel Londakuga ja kuigi kümned tuhanded kodumeeskonna fännid olid juba Ronaldo jooksu ajal käed püsti, suutis Londak teha tõrje ning jätkuolukorras palli püüda.

36. minutil andis aga Ricardo Quaresma parema jala välisküljega filigraanse tsenderduse tahaposti, kust ei keegi muu kui Ronaldo ise punni pealt tõmbas. Maailma enimteeniva sportlase pealöök oli täpne ning Portugal asus juhtima.

Vaid kolm minutit hiljem tõmbas Quaresma tõelise peo käima, kui vasakult äärelt taas läbi murdis ja täiesti imelise palli tagumisse posti keerutas - 2:0. Poolajapausile läksime aga juba 0:3 kaotusseisust, sest vahetult enne puhkehetke sai Ronaldo küll ebaõnnestunult söödule jala vastu, kuid seal oli taga selline klass, et ka mustast puutest sündis värav.

Quaresma pidu ei saanud lõppu

Kuna puhkepausilt Ronaldo enam ei naasnud, sai Quaresma kogu sära endale krabada. Vahetult pärast seda, kui Sander Puri tühja värava puhul latti lõi, lajatas Quaresma oma tuntud rabonaga palli napilt-napilt postist mööda. 55. minutil oli ta nurgalöök aga juba sedavõrd täpne, et Danilo Pereiral ei olnud probleemi pall peaga värava keskele suunata - 4:0. Eesti kaitsjad jäid selles olukorras jalad maas nukralt vaatama.

Vaieldamatult parim mees väljakul - Ricardo Quaresma. Foto: Catherine Kõrtsmik

Täistunni täitumiseks oli siinne soe ilm aga juba ka platsil oma näo saanud. Portugali saun sai lõpuks soojaks, kui Karol Mets Londaku tõrjutud Quaresma tsenderduse rinnaga oma võrku lükkas. 77. minutil sai viimati nimetatud mees kätte oma teise tabamuse, virutades palli kasti joonelt vasakusse alumisse nurka.

80. minut andis võimaluse ka teistele säramiseks, kui vahetusest sekkunud Eder Andre Gomese söödu meie kaitsjate vahel omaks võttis ja seisuks 7:0 tegi. Tabloole jõudis skoor mida nägime viimati kaheksa aastat tagasi Bosnia ja Hertsegoviinas.

Nii mäng ka lõppes. Eesti hävis ning Portugal näitas, et nemad on EM-iks valmis. Lissabon võib pidutseda!