Puštov sai teises debüüdis kindla võidu (0)

Tarmo Neemelol oli tegus päev: lõi värava ning sai vigastada. Foto: Hendrik Osula (arhiiv)Levadia uue peatreeneri Aleksandr Puštovi liigadebüüt tõi Levadiale kolm kindlat punkti Paide linnameeskonnalt. Kodus löödi külaliste võrku lausa neli väravat.

"Tulemusega jäin küll rahule, aga mängupildiga mitte," rääkis Levadia värske peatreener, kelle teine debüütmäng läks paremini kui esimene.

Mäng algas oodatult Levadia kerge survega ning rohesärkidel oli mängu algusminutitel arvukalt võimalusi juhtima minna. Tegu polnud igava mänguga, sest armutut võitlust jätkus platsi igas osas. Levadia oli ehitaja rollis, samas Paide kindlat kaitset neil esialgu lahti muukida ei õnnestunud.

13. minutil oli Felipe Nunesel hea võimalus avavärav lüüa, kuid nurk oli terav ja kaitse oli kasti jõudnud. Paidel oli õnne ka hetk hiljem, kui Konstantin Nahk tahtis lööki sooritada, kuid harukordse vaatepildina ei tabanud ta palligi.

Avapoolaja keskpaigas sai Paide küll laussurve alt välja, kuid ohjad jäid endiselt koduperemeeste kätte. Levadial oli mängu jooksul ka palju võimalusi karistuslööke "harjutada", kuid väravasse neist seekord pall teed ei leidnud.

Mängu saabub pööre

Nunes üritas vahelduseks ka edeva kannasööduga leida Neemelot, kuid Paide õnneks jäi ruumi väheks. 43. mänguminutil kandis tiitlikaitsja surve lõpuks vilja, kui Taijo Teniste lattilöögile järgnes Tarmo neemelo kastis vormistatud värav. Mõned minutid hiljem oleks Neemelo peaaegu seisu duubeldanud, kuid tema jalasirutus palli järele jäi ebatäpseks.

"Teisel poolajal murdis meid esimese poolaja viimasel minutil löödud värav. Tundus, et nagu suluseis oli. See värav tõmbas meil motivatsiooni allapoole," lausus Paide peatreener Meelis Rooba, kelle arvates ei saaks suluseisu puhul kohtunikuga rahule jääda. "Kui oli suluseis, siis ei saa muidugi rahule jääda. Ma arvan, et see oli mängu otsustavaim moment. Seda tuleb pärast videost üle vaadata."

Teine poolaeg algas täpselt samamoodi nagu eelminegi - Levadia survega. Samas oli ka Paidel võimalus, kui nende keskkaitsja Rauno Kööp, kes olude sunnil ründes mängis, sai hea söödu, kuid Andrei Kalimullin klaaris olukorra.

Paide sai juba teise poolaja algusminutitel hea võimaluse viigistamiseks karistuslöögi näol. Sooritaja üritas küll Kaalmad üllatada, tehes ootamatu löögi väravale, kuid väikese pudistamise saatel klaaris kollkipper olukorra.

"Sellega, kui palju poisid pingutasid, jäin rahule. Tulemusega jällegi ei saa kuidagi rahule jääda," sõnas Meelis Rooba. "Oleme ausad, Levadia oli täna hea ja parem ikkagi võitis."

Levadia peateener tegi 63. minutil väga hea vahetuse, kuna sisse toodud Artjom Dmitriev sahistas vaid kaks minutit hiljem kasti tagant ilusa löögi paremale posti kõrvale, kust väravavahil jäi üle vaid pall välja korjata. Levadia dirigeerimise saatel mäng jätkus ning oli näha, et isu neil veel kadunud pole.

Levadia tahab lisa

Järsku tekkis mängus palava ilma tõttu väike joogipaus ning jalgpall jäi ootele. Mõne hetke pärast kohtumine jätkus, kuid esimesel poolajal tekkinud kõrge tempo oli vaibunud. Mitmel korral sai oma lühikese kasvu kohta väga head hüppevõimet näidata Paide väravavaht Madis Rajando.

Konstantin Nahki nurgalöögi suutis 75. minutil sisse noogutada Igor Morozov, tehes seisuks 3:0. Sellele järgnes Paide kaks lattilööki ning Eerik Reinsoo punane kaart, mille ta teenis Tarmo Neemelo vigastamise eest. Viimane viidi platsilt ära kanderaamil, kuid enda sõnul on ta terve ning võib juba järgmises mängus platsile tulla.

Deniss Malov, kes terve mängu oli aktiivne, tegi Levadia fännidele rõõmu, saates kauglöögi Rajando selja taha - 4:0. Viimaseks minutiks vedas Paide karistuslöögi ajaks küll jõud ette, kuid auvärav jäi neil saamata. Lõpu eel säras Rajando ilusa tõrjega, võttes ära Nahki ristnurka keerutatud palli.

Tulevik näib selge

"Ei ole tulemas," vastas Puštov küsimusele, kas meeskonda tuuakse veel uusi mängijaid. "Vanade mängijatega mängime (hooaja) lõpuni."

Paide meeskonna trennis oli vahepeal vaid kaheksa mängijat, kuid nüüd on lootsi sõnul asi paranenud: "Mängijate valik on kõvasti parem, kuid enne tänast mängu selgus, et kaks-kolm poissi olid ära, olid haiglas, midagi juhtus, jne. Väravavaht oli ka puudu. Nüüd on juba varumeestepink mehi täis,"

Mängu parim - Taijo Teniste

22-aastane poolkaitsja, kes on ka Eesti koondist kuuel korral esindanud, oli Levadia poolelt üks silmapaistvamaid mängijaid. Ta oli aktiivne, näitas head triblingut ja kiirust ning lõi omadele võimalusi. Pidevalt suutis ta äärel Paide kaitsjatele peavalu valmistada.

kell 17.00 Maarjamäe staadionil

Tallinna FC Levadia – Paide linnameeskond 4:0 (1:0)

43. Tarmo Neemelo, 65. Artjom Dmitriev, 75. Igor Morozov, 86. Deniss Malov

Hoiatused: 12. Rauno Kööp, 45. Janek Kalda, 84. Andre Mägi
Eemaldamine: 77. Eerik Reinsoo
Mänguolud: +28, vahelduv pilvisus, muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 190
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Aron Härsing

Levadia: 30-Kaalma, 2-Kalimullin, 4-Morozov, 7-Volodin, 8-Nahk, 14-Malov, 17-Podholjuzin (67. 20-Pebre), 5-Leitan, 18-Nunes (63. 9-A. Dmitrijev), 23-T. Neemelo (79. 25-Puri), 27-Teniste.
Varus: 12-Lepmets, 3-Artjunin, 19-Kulinitš, 25-Puri, 20-Pebre, 28-Subbotin, 9-A. Dmitrijev.

Paide LM: 28-Rajando, 13-Mägi, 19-Nõmme, 3-Tubarik, 24-Kalda, 23-Lomp, 8-Kõll, 17-Reinsoo, 7-Sillaste (72. 9-Ellram), 4-Kööp (66. 20-Ištšuk), 10-Rikberg (46. 25-Varendi).
Varus: 21-Toom, 20-Ištšuk, 25-Varendi, 9-Ellram, 30-S. Neemelo, 16-Oja, 18-Reinaru.